חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
אותיות פרספקס תלת מימד

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שווי שימוש ברכב שווי השימוש ברכב מס הכנסה תקנות מס הכנסה

נושא המאמר: קריאה לרפורמה מעמיקה במבחני תקנות מס הכנסה לקביעת שווי השימוש ברכב צמוד - דיני מיסים
מאת: ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - אלי דורון, עו"ד / [email protected]   שמור מאמר למועדפים

מאמר מיום 13.02.2007

משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי פנה השבוע לשר האוצר ולחברי וועדת הכספים של הכנסת בקריאה לנצל את שעת הכושר שנוצרה עם עריכת ההצעה לתיקון תקנות מס הכנסה לעניין קביעת שווי השימוש ברכב צמוד לעובד, שכוללת כיום הצעה לקבוע כי שווי השימוש ברכב צמוד שמיוחס לעובד כהכנסה יהיה גבוהה משווי השימוש שמיוחס לעובד על פי נוסח התקנות כיום, ולכלול במסגרתה תיקונים נוספים למספר עיוותים בהם לוקות התקנות בנוסחן כיום.

בימים האחרונים פורסמו בכלי התקשורת השונים ידיעות על פיהן בכוונת משרד האוצר להגיש לאישור ועדת הכספים של הכנסת הצעה לתיקון תקנות מס הכנסה (שווי השימוש ברכב), התשמ"ז-1987 (להלן : התקנות).

משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי, המתמחה בדיני מיסוי, פנה השבוע לשר האוצר ולחברי וועדת הכספים של הכנסת בקריאה לנצל את שעת הכושר שנוצרה עם עריכת ההצעה לתיקון תקנות מס הכנסה ולכלול במסגרתה תיקונים נוספים שתכליתם לתקן מספר עיוותים בהם לוקות התקנות בנוסחן כיום.

בין התיקונים המוצעים על ידי משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי נמצאים התיקונים הבאים :

בנוסחן כיום מבחינות התקנות בין הרכבים השונים, לעניין קביעת השווי לכל חודש של השימוש ברכב שהועמד לרשות העובד, מבלי שהן מביאות בחשבון את פרק הזמן שחלף מאז שנת ייצורו של הרכב.


כך, כתוצאה מהעיוות שיוצרות התקנות, הן במקרה שהועמד לרשותו של עובד רכב חדש והן במקרה שהועמד לרשותו של עובד רכב שחלפו שנים רבות מאז שנת ייצורו ייוחס להכנסת העובד אותה תוספת בגין שווי השימוש ברכב.

לטענת עורך הדין אלי דורון, שותף בכיר במשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי, רק תיקון התקנות יבטיח גביית מס אמת מנישומים ויימנע פגיעה בעובדים.במקרה של רכב דו שימושי, המשמש הן לצרכי ייצור הכנסה והן לצרכים פרטיים, קיימת חוסר אחידות באופן רואה המחוקק, במסגרת תקנות מס ההכנסה השונות, את שווי השימוש שנעשה ברכב לצרכים פרטיים.


כתוצאה מאי ההתאמה בין התקנות השונות במקרה שהועמד רכב דו שימושי לרשותו של עובד מבטא שווי השימוש, המיוחס לעובד כהכנסה, את השימוש הפרטי שעושה העובד ברכב בעוד שלעניין עצמאי 9,900 הק"מ הראשונים בשנה שהוא נוסע ברכב הדו שימושי, או לחילופין 25% מהוצאות החזקת הרכב השנתיות, אינם מוכרים לו כהוצאה ומבטאים את השימוש הפרטי שעושה העצמאי ברכב.

חוסר האחידות בחקיקה מביא לחוסר שוויון במיסוי, כאשר לרוב מופלים לרעה עובדים, שכן סך שווי השימוש השנתי שמיוחס להכנסת עובד בגין רכב צמוד שהועמד לרשותו (המבטא על פי התקנות את השימוש הפרטי שעושה עובד ברכב דו שימושי שהועמד לרשותו) עולה על עלותם של 9,900 הק"מ הראשונים בשנה שנוסע רכב דו שימושי (המבטא על פי תקנות ניכוי הוצאות את השימוש הפרטי שעושה עצמאי ברכב דו שימושי שהועמד לרשותו).

לטענת עורך הדין אלי דורון, שותף בכיר במשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, עמיר, מזרחי, יש לתקן את התקנות באופן כזה שמחוקק המשנה יקבע מבחן אחיד לצורך אפיון השימוש ברכב דו שימושי לצרכים פרטיים.דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק במשפט מסחרי-מיסויי.

לשאלות לגבי המאמר: [email protected]

www.taxlawyers.co.il
קישור לאתר המקור: www.article.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) - אלי דורון, עו"ד / [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]