חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
בחירת תכשיטים לגבר

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: כוונה טבע עולם רצון

נושא המאמר: חוק האהבה
מאת: קבלה לעם   שמור מאמר למועדפים

מה עושה אותנו קרובים זה לזה, ומה מרחיק בינינו ברוחניות?
תראה איזה עולם מעניין יש לנו. אתה ואני נמצאים במרחק מטר זה מזה, מדברים, רואים ואולי אפילו מריחים זה את זה, ועם זאת אין לי שמץ של מושג מה אתה חושב ומה אתה רוצה. אינני יודע איפה אתה נמצא באמת. ייתכן שממש ברגע זה אתה חושב על מישהו אחר שחי במקום אחר ואולי אפילו בזמן אחר. לדוגמה, על מישהו שמתגורר באוסטרליה או שכבר איננו בין החיים.

עניין ידוע הוא, שאנשים מאוהבים לוקחים עמם את אהובם לכל מקום שאליו הם הולכים. האמת היא שאדם מאוהב הוא בן השיחה המשעמם ביותר: הוא איתך, אבל כל הזמן חושב על מושא אהבתו הנפלא/ה, היפה, החכם/ה, המקסים/ה, החמוד/ה, וכל תיאור אחר שניתן לגזור מעולמם הנשגב של "המאוהבים".

לעומת זאת, אם תשאל אותי ליד מי ישבתי היום ברכבת לעבודה במשך חצי שעה, או לצד מי המתנתי בתור לרכישת כרטיס לחצי הגמר של מכבי, כמעט בטוח שלא אוכל לענות לך, משום שבזמן ההמתנה בתור או בנסיעה ברכבת חשבתי על אנשים ועל נושאים אחרים.

מסקנה: הקירבה או הריחוק הגשמיים אינם הקירבה או הריחוק הפנימיים שלנו. אנו חיים את חיינו הפנימיים, חושבים, מרגישים ומדמיינים את מה שאנו מרגישים קרובים אליו, את מה שאנו באמת רוצים.

השתוות טבעית

אם נתבונן בחוק השתוות הצורה הפועל בטבע, נבחין שאין כאן שום חידוש. אנו מסוגלים לראות רק מה שמכשיר הקליטה שלנו, למשל העין, מסוגל לקלוט מתוך השתוות הצורה.

העין האנושית מכוונת לאורך גל המתאים לטווח שבין הצבע הסגול לבין הצבע האדום. לכן איננו מסוגלים לקלוט בעין בלתי מזויינת אורך גל הגבוה מן הסגול, למשל אולטרה-סגול. הדבורה רואה אורך גל אולטרה-סגול וכך היא מסוגלת לאתר פרחים מסוגים שונים, ולעומת זאת היתושים קולטים את אורך הגל המתאים להם, ולכן יכולים "להתביית" לך ישר על הוורידים.

חוק השתוות הצורה פועל כאן באופן מוחשי מאוד!

כולנו יודעים שהמציאות מורכבת מתדרים רבים שאותם איננו מסוגלים לקלוט, אך הם משפיעים על חיינו, לדוגמה: קרני רנטגן, או גלי רדיו. אם רק נצטייד במכשיר קליטה מתאים, המתרגם את הגלים הללו לאורך הגל המתאים למכשירי הקליטה הטבעיים שלנו – האוזן, העין, האף והחיישנים האחרים שבגופנו – נוכל להכיר בקיומם של הגלים הללו באוויר.

למשל, אשאל אותך שאלה: האם משודרים כרגע שידורי רדיו בגלי צה"ל?

בהנחה שאתה אדם רציני, הסומך על מה שרואות עיניו ושומעות אוזניו, תענה לי שאינך יודע. אבל אם נפעיל מכשיר רדיו בתדר של 96.6 FM, התדר שבו משודרים שידורי הרדיו של גלי צה"ל, נדע את התשובה האמיתית.

מה יצר מכשיר הרדיו? הרי אין בתוכו שדרן או זמר קטנים שמנעימים את זמננו. מכשיר הרדיו בסך הכול מכוון לתדר שנמצא באוויר גם לפני שהפעלנו אותו. הוא מסייע לנו לתרגם את המסר שייצרו בתחנת הרדיו, מתדר שאינו מוחשי עבורנו לתדר שהאוזן מסוגלת לקלוט.

קרובים ורחוקים

כשאנו משתמשים במושג "קרובים", אנו מתכוונים ל"דודה חנה מעפולה" או ל"רמי הבן של מרים אחות של סבתא", שאותם לא ראינו מאז החתונה. לעיתים אנו גם משתמשים במושג זה כדי להדגיש את קירבת הדעות בינינו. אם שנינו מאמינים שצריך לבצע שינוי חברתי במדינה, הרי אנו קרובים בדעותינו; לפעמים אנו משתמשים במושג זה כדי לבטא את מידת האהבה ההדדית בינינו. שנינו חושבים זה על זה ורוצים שיהיה טוב ונעים בחיים איש לרעהו ובכך אנו מרגישים קרובים.

אולם מהי קירבה רוחנית?

השתוות צורה רוחנית

גם בעולם הרוחני, ממש כמו בעולם הגשמי, פועל חוק השתוות הצורה, אלא שכאן לא מדובר על השתוות של תדרים או אורך גל אלא על השתוות וריחוק בין כוונות.

בעולם הרוחני מודדים רק את ה"כוונות" (המחשבות). האדם, לפי טבעו, חושב על עצמו ועל תועלתו הפרטית, ואילו הכוח העליון המפעיל ומנהל את המציאות כולה ואת חיינו פועל רק על מנת להשפיע - לתת, מתוך אהבה. לכן במישור הרוחני קיים היפוך צורה בין האדם לבין הכוח המנהל את חיינו.

לפיכך, אם ברצוננו להכיר ולהבין את הנהגת העולם, עלינו לרכוש את תכונת ההשפעה. כל עוד נחשוב רק על עצמנו ועל טובתנו האישית, לא נוכל להכיר את הסיבות למה שמתרחש סביבנו ובתוכנו, כיוון שנישאר במצב ההפוך למצבו של הכוח העליון. רק אם נמצא את הדרך להתעלות מעל לאגואיזם שלנו ולפרוץ לעולם חדש שכולו השפעה - נתינה, אהבה וחופש מדאגה לעצמנו, נשיג את מידת השתוות הצורה שאליה עלינו להגיע אז נזכה לחוות את האושר ואת הטוב, כמו שאמרו חז"ל: "מה הוא רחום, אף אתה רחום, מה הוא חנון, אף אתה חנון..."

kab.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י קבלה לעם שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!