חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
המצאות ופטנטים- מוצרי צריכה,יוזמות אינטרנט,תוכניות טלויזיה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ביטוח לאומי ביטוח בריאות ביטוח עו"ד עו"ד ביטוח

נושא המאמר: גם מי שאינו עובד חייב בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח) / [email protected]   שמור מאמר למועדפים


על פי חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה- 1995 וחוק ‏ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ד - 1994‏ מי שאינו עובד ואינו עצמאי מחויב בתשלום דמי ביטוח לאומי בשיעור של 4.61% ודמי ביטוח בריאות בשיעור של 5% מהכנסתו ממקורות פירותיים (למעט הכנסת עבודה או הכנסת הון) על הכנסה שעד למחצית מהשכר הממוצע במשק (שיעור כולל של 9.61%) וכן דמי ביטוח לאומי בשיעור של 11.05% ודמי ביטוח בריאות בשיעור של 5% מהכנסתו ממקורות פירותיים (למעט הכנסת עבודה או הכנסת הון) על הכנסה העולה על מחצית מהשכר הממוצע במשק (שיעור כולל של 16.05%). יצוין כי השכר הממוצע במשק נכון ליום 1.1.07 הנו 7,537 ₪.
סכום המינימום שעל מי שאינו עובד ואינו עצמאי לשלם כדמי ביטוח לאומי הנו 52 ₪ וכדמי ביטוח בריאות 86 ₪. את הסכום האמור על מי שאינו עובד ואינו עצמאי לשלם גם אם אינו מגיע אליו מכוח ההוראות דלעיל.

ראוי להדגיש כי על פי סעיף 350 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה- 1995 במסגרת חישוב הכנסתו של מי שאינו עובד ואינו עצמאי לא יובאו בחשבון הכנסות מדמי שכירות מהשכרת דירת מגורים הפטורות ממס מכוח חוק מס הכנסה (פטור ממס על הכנסה מהשכרת דירת מגורים)(הוראת שעה), התש"ן- 1990 וכן הכנסה מדמי שכירות שחלות עליה הוראות סעיף 122 לפקודת מס הכנסה.

אולם קיימים פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות החלים על קבוצות אלה:

מי שמלאו להם 18 שנים וטרם התגייסו ואינם עובדים, פטורים מתשלום דמי ביטוח בעד תקופה שלא תעלה על 12 חודשים, רצופים או לא רצופים, ובלבד שדחו את גיוסם לא יאוחר מגיל 21.מי שלומד במוסד חינוכי על יסודי או בהכשרה מקצועית, פטורים מתשלום דמי ביטוח בתקופת הלימודים, וכן פטורים מתשלום דמי ביטוח לתקופה נוספת של עד 12 חודשים, רצופים או לא רצופים, מסיום הלימודים ועד הגיוס, ובלבד שדחו את גיוסם לא יאוחר מגיל 21.עולים חדשים (לפי חוק השבות) שאינם עובדים יהיו פטורים מתשלום דמי ביטוח בשנה הראשונה לעלייתם.עבור חיילים, משרד הביטחון משלם לביטוח הלאומי דמי ביטוח לאומי. חייל אינו חייב בתשלום דמי ביטוח בריאות, כי הוא מקבל את שירותי הבריאות מצה"ל, והוא אינו מבוטח במסגרת ביטוח בריאות ממלכתי.עתודאי בזמן שהוא לומד ישלם את דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות בעצמו, ובזמן שהוא חייל, משרד הביטחון משלם בעבורו את דמי הביטוח.תלמיד ישיבת הסדר - משרד הביטחון משלם בעדו את דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות בתקופות שהוא לומד.סטודנטים במוסד להשכלה גבוהה שאינם עובדים (חוץ מסטודנטית נשואה) - המוסד לביטוח לאומי שולח פנקסים לתשלום, ועליהם לשלם את דמי הביטוח מדי רבעון.תלמידי מוסד תורני או ישיבה שאינם עובדים - עליהם להירשם בסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריהם, ולשלם בעצמם את דמי הביטוח.במידה ואינך עובד כרגע ואינך מקבל דמי אבטלה - יש להירשם בסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום המגורים, ולשלם את דמי הביטוח באופן פרטי.
דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק בין השאר בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי.

שאלות אנא שלחו למייל: [email protected]

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח) / [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]