חיפוש מאמרים

12030 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חידוש מחשבים הוא אומנות וגם אמנות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: תושב חוץ ישראלי בחו"ל עו"ד מיסים מיסים עו"ד

נושא המאמר: חובות הדיווח החלות על ישראלים הפועלים במדינות שמעבר לים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

החלטה על הקמת חברה במדינה שמעבר לים מחייבת מחשבה תחילה, בין היתר לעניין חבויות המס השונות המוטלות הן על החברה והן על בעלי מניותיה וכן על אופן הדיווח לרשויות אלה, הכל על מנת לנסות ולמקסם את רווחי החברה ובעלי מניותיה.

בהתאם להוראות סעיף 131 לפקודת מס ההכנסה ותקנות מס ההכנסה (פטור מהגשת דין וחשבון), יחיד מחויב להגיש דו"ח שנתי לרשויות מס ההכנסה במידה והנו מחזיק בזכויות בחברה זרה שאינה נסחרת בבורסה או ברכוש הנמצא מחוץ לישראל שערכו עולה על סכום שנקבע בתקנות. מכאן, שיזם ישראלי המקים חברה זרה , חייב בדיווח שנתי לרשויות המס בו יפרט את אחזקותיו בחברות זרות. רשויות המס יהיו רשאיות לבקש את דו"חות החברה (בהסתמך על מה את קובעת את זה שהרשויות זכאיות לעיין בדוחות החברה? אני לא חושב שזה נובע מכך שהוא צריך להגיש דוח שנתי).

ב - 1.1.07 נכנסו לתוקפן תקנות מס הכנסה (תכנון מס החייב בדיווח) (הוראת שעה), התשכ"ז - 2006 (להלן: "התקנות"). התקנות מונות רשימה של תכנוני מס החייבים בדיווח.

כך למשל, סעיף 2(10) לתקנות קובע, כי עסקאות במדינות החתומות על אמנה למניעת כפל מס עם ישראל המפורטות להלן, הנן תכנון מס החייב בדיווח במסגרת הדו"ח השנתי:
1. רכישה או החזקה של 25% מאמצעי השליטה בחברה תושבת מדינה החתומה על אמנה למניעת כפל מס עם ישראל, אשר מרבית נכסיה בישראל או שמרבית הכנסותיה נובעות משימוש בנכסיה בישראל.
2. קבלת תקבולים, במישרין או בעקיפין, בכסף או בשווה כסף, בשווי כולל של 1 מיליון שקלים חדשים לפחות בשנת מס, בידי בעל מניות מהותי מאת חברה תושבת מדינה החתומה על אמנה למניעת כפל מס עם ישראל, שמרבית נכסיה בישראל, או שמרבית הכנסותיה נובעות משימוש בנכסי החברה בישראל.

יזמים ישראליים המעוניינים להקים חברה ברומניה, צריכים להביא בחשבון כי בין ישראל לרומניה קיימת אמנה למניעת כפל מס. משכך, רק במידה ולחברה הרומנית שיקימו לא יהיו נכסים בישראל, לא תהא החזקת מניות החברה הרומנית בגדר תכנון מס החייב בדיווח לרשויות המס בישראל.

סעיף 2(9) לתקנות קובע, כי עסקאות במדינות שאינן חתומות על אמנה למניעת כפל מס עם ישראל, הנן תכנוני מס החייבים בדיווח בהתקיים התנאים האמורים בסעיף. לפיכך, רכישה או אחזקה של 25% מאמצעי השליטה בחברה תושבת מדינה שאינה חתומה על אמנה למניעת כפל מס עם ישראל, חייבת בדיווח לרשויות המס הישראליות, זאת במידה והמס שהוטל בפועל על הכנסתה של החברה באותה מדינה נמוך מ - 20%.

כך למשל, הואיל ובין ישראל לקפריסין לא קיימת אמנה למניעת כפל מס, ולאור העובדה כי שיעור מס החברות בקפריסין עומד על 10% בלבד, חייבת אחזקת החברה בקפריסין בדיווח לרשויות המס בישראל.

אי דיווח מקום בו הנישום חייב בדיווח על פי התקנות יגרור מספר סנקציות:
1. סמכות להטיל קנס מנהלי בסך 500 ₪ לחודש על נישום שלא דיווח במועד על תכנון המס החייב בדיווח בדו"ח השנתי {סעיף 188(א1) לפקודה}.
2. הטלת "קנס גירעון" בשיעור של 30% מסכום הגרעון שנוצר לקופת המדינה בשל תכנון המס, כאשר בוצע תכנון מס החייב בדיווח, ולאחר סיום כל ההליכים לרבות ההליכים בבית המשפט, הסתבר כי אותו תכנון מס מהווה עסקה מלאכותית {סעיף 191(ג1) לפקודה}.
3. סמכות לפתוח בהליך פלילי כנגד נישום שלא כלל תכנון מס החייב בדיווח בדו"ח השנתי. העבירה הפלילית מוגדרת כטכנית ולא מהותית {סעיף 216(8) לפקודה} והעונש המרבי עליה הוא עד שנה מאסר או קנס של עד כ - 26,000 ₪ או שניהם.

דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק במשפט מסחרי-מיסויי.
שאלות אנא שלחו למייל: eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח) / eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!