חיפוש מאמרים

11824 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שמאות מקרקעין מקצועית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: וליד עיסאוי

נושא המאמר: הצדק כהגנה במשפט
מאת: וליד   שמור מאמר למועדפים

הצדק כהגנה במשפטלפני שגלגלי המשפט הפלילי יתחילו לנוע וכבידו על הנאשם בתהליכים ועומסים שאין באפשרותינו לאחר מכן לעצורם בלי נזקים מופחתים דוגלים אנשי המשפט ודוקטרינות כי יעצרו טרם ונועו .

חוק יסוד כבוד אדם וחירותו אשר חוקק במסגרת המהפכה החוקתית בעניין זכויות האדם בישראל נתן מעמד חוקתי על חוקי לזכויות אדם ובהן זכות החירות אישית וכבוד . בהעמדתו של אדם לדין פלילי פוגע בזכויות שהחוק מגן עליהם . פגיעה בפרטיות של הנאשם פוגעת בקניינו בחופשו בעיסוקו גם שמו הטוב עומד מול הפגיעה האפשרית

העובדה כי המחוקק הישראלי הפקיד בידי בתי המשפט בתחום העונשין סמכות רחבה לקביעת אשמה או חפותו אך צמצם את סמכותו וכוחו של מנגנון המשפט במפורשות להחליט על ביטול כתבי אישום שעה שהמחוקק נותן סמכות רחבה לרשויות אכיפת החוק לרבות לתביעה המשטרתית כח בלתי מוגבל כמעט להמנע מאישום גם בחזקה שקיים ראיות מספיקות לכאורה לביצוע עבירה פלילית וקיום סיכוי סביר להרשעההצבתם של סמכויות רחבות אלו בידי התביעה מוכרחים אנחנו למצוא בתחום המשפט הפלילי מנגנוני פיקוח שירסנו את הכח השלטוני הזה עלינו למצוא את המסלול בין תכלית אכיפת החוק והעלאת שלטון החוק במדינה ובחברה לבין שימור ערכי יסוד ועקרון החוקיות. שמירת כבוד אדם. הגינות .שוויון קיום הליך סדיר. ותום לב מנהלי. שקיפות עקרונות אלו הם יסודו של כל שלטון וחוק המושתת על פניה של מדינההטיעון הזה המבקש לבטל כתב אישום בהיותו מנוגד באופן קיצוני לאינטרס הציבורי יכול להיות תחת גג הרחב של הגנה מן הצדקהגנה מן הצדק : בית המשפט העליון הכיר לראשונה בסמכותו הטבועה של בית המשפט לבטל כתב אישום מחמת הגנה מן הצדק בעניין יפת פסק דין שניתן בפברואר 1996 דן בסוגית הרשעתם של הבנקאים והבנקים העקבות פרשת ויסות מניות הבנקים אחת מטענות ההגנה היתה שלא היה מקום לנהל את ההליך הפלילי ומשהתקיים יש לבטלו מטעמים של הגנה מן הצדק זאת בשל מעורבות העמוקה של הרשויות עצמן בתהליך הוויסות המערערים טענו בין היתר בהסתמך על חוק יסוד כבוד אדם וחירותו שהמונח כבוד אדם משתרע גם על הדרישה להליך ראוי וכי התנהגות הרשויות ובהן בנק ישראל עצמו יוצרת השתק שיפוטי המונע ניהול הליך פלילי או המחייב זיכויבעניין פסק דין יפת הודגש כי בית המשפט ישקול שיקולים של צדק ציבורי ויעכב הליכים כנגד האשם רק אם יתברר שלא ניתן להעניק לו משפט הוגן או אם יש בניהול המשפט פגיעה בחוש הצדק וההגינות ואם נעשה שימוש פרוע לא הוגן בלתי מוצדק ובלתי סביר בסמכויות שניתנו לרשות השלטון השופט לוין נתן תחלוה מצומצמת לתורת הגנה מן הצדק המבחו אכן הוא בבתנהגות הבלתי נסבלת של הרשות היינו התנהגות שערורייתית שיש בה כדי רדיפה דיכוי התעמרות בנאשם ובה המצפון מזדעזע ותחושת הצדק האוניברסלית נפגעת דבר שבית המשפט עומד פעור פה מולו ואין הדעת יכולה לסבלומקרים מהפסיקה : עניין נאבסו רע"פ 3396/99 נאבסו נגד מ"י

עניין עסאף ע"פ 568/99 עסאף נגד מ"י

עניין אדורם הר שפי ע"פ 6471/00 הר שפי נגד מ"י

עניין הורוביץ ת"פ 192/98 מ"י נגד הורוביץ

עניין כהן ע99 /95/ התובע הצבאי הראשי נגד כהן

עניין תןמרקין ת"פ 6650/93 מ"י נגד תומרקין

עניין מצפור ת"פ 1389/94 מ"י נגד מיצפור חב' לתכנון ולהנדסה בע"מ

עניין יוסף ת"פ 1172/98 מ"י נגד יוסף

עניין מנשה ע"פ (ת:א ) 3871/98 מנשה נגד מ"י

עניין סאסי ת"פ 1261/00 מ"י נגד סאסי

עניין אברהם ת"פ 1217/00 מ"י נגד אברהם

עניין אורה מושב עובדים ת"פ 3531/00 מ"י נגד אורה מושב עובדים

עניין זקין בג"צ 6396/96 זקין נגד ראש עיריית באר שבע

ענין ארויה ע"פ מחוזי ת"א 70770/00 מ"י נגד ארויה

בג"צ 1715/97 בג"צ 6055/95 צמח נגד שר הבטחון

עניין שטיפונהולץ ע"פ 71031/99 מ"י נגד שטיפונהולץ

עניין מור בג"צ 4445/02 מור נגד ראש עיריית הרצליה שיהוי עקרון המידתיותעו"ד עיסאוי וליד

www.aliesawi-adv.net


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י וליד שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!