חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מצוות קידוש השם

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הלנת שכר כח אדם עבודה עו"ד דיני עבודה

נושא המאמר: לא תלין שכר שכיר חבות מוגברת על חברות כוח אדם
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח)/ eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים


בפסק דין שניתן ביום 29.4.2005 (ד"מ 9177/04 רוסטוב גלינה נ' גשש בע"מ) עלתה לדיון שאלת זכאותה של העובדת (התובעת) לפיצויי הלנת שכר מאת המעבידה (הנתבעת).

העובדת נשלחה ע"י חברת כוח אדם "גשש" לעבוד בחברת אוסם בתפקיד עובדת ניקיון למשך כ-20 יום. לאחר סיום עבודתה, סירבה הנתבעת לשלם לה את שכר העבודה המגיע לה בטענה שלא היתה לה עובדת בשם זה. אולם חברת אוסם, שאצלה ביצעה גלינה עבודות ניקיון, אישרה את עבודתה של גלינה אשר נשלחה מטעם גשש וטענה כי היא אף העבירה לגשש את פירוט השעות החודשיות של העובדים מטעמה של גשש, גשש מצידה הנפיקה חשבוניות מס בגין הנ"ל ובכלל זה בגין עבודתה של גלינה ואוסם אף שילמה לגשש את סכום החשבונית האמור.

לאחר שהצדדים הגיעו להסכמה על חובותיה של המעבידה כלפי העובדת, בנסיונה להמלט מהחיוב בתשלום פיצויי הלנת שכר ,ביקשה הנתבעת להיאחז בפטור הקבוע בסעיף 18 לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958, הקובע כי בית הדין רשאי להפחית פיצוי הלנת שכר או לבטלו, בין השאר, אם נוכח כי השכר לא שולם במועד עקב טעות כנה וטענה כי מאחר שהתובעת סירבה למלא טופס 101, היא לא היתה רשאית לשלם את שכרה.


בית המשפט קבע כי התובעת הינה "עובד יומי" כהגדרתו בתקנות מס הכנסה ומס מעסיקים, אשר אינו חייב במילוי טופס 101 ולפיכך פסק, כי לנוכח אי תשלום השכר ע"י הנתבעת, בסברה בטעות כי לא ניתן לעשות כן, כל עוד לא מילאה התובעת טופס 101, הרי שיש מקום להפחית את פיצויי ההלנה באופן חלקי, הואיל ואף טעות משפטית עשויה להיחשב לעתים בגדר "טעות כנה".

בית המשפט לא הסתיר את מורת רוחו מהמחדלים והכשלים בהתנהלותה של הנתבעת והוסיף כי הנתבעת מתוקף היותה חברת כוח אדם, אשר שולחת את עובדיה אל צד שלישי, שם אין להם "אב ואם", חבה באחריות מוגברת כלפיהם , קל וחומר במקרה זה, כאשר התובעת אף אינה דוברת השפה העברית על בוריה ומתקשה לעמוד על זכויותיה.דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק בין השאר בדיני עבודה.

לשאלות או ייעוץ בנושא אנא פנה במייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
או בטל' (חיפה): 04-8526693 או בטל' (ת"א): 03-6127446

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח)/ eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!