חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מתי אהיה רזה ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ברית מילה שמות האדם ברית יצחק הרב ברבי

נושא המאמר: ברית מילה - נותנים שם לתינוק
מאת: ארגון תהילות   שמור מאמר למועדפים

בס"ד

ברית מילה – נתינת שם

אחד הסודות השמורים בטרם תיערך הברית, בטרם ייכנס הרך הנולד בבריתו של אברהם אבינו הוא שמו של התינוק.

ההורים שוקלים רבות בינם לבין עצמם, בודקים בהתייעצות עם הרב, לפעמים עם הסבים והסבתות. בודקים ומקווים שימצאו לתינוקם הרך שם שיתאים לו. שיקל לו בחייו. שיוסיף מכוח האותיות לכוחו.

וכשנבחר השם - אין אומרים אותו בציבור. שם הרך הנולד ייאמר רק לאחר שהוכנס בבריתו של אברהם אבינו.
זאת כדי להגן על התינוק מרוחות רעות. שכן כל עוד לא נעשתה המילה, התינוק עדיין לא מוגן וחוששים עליו מכוחות ומאנרגיות שליליות חלילה.

זאת הסיבה שיש שמירה על מיטת התינוק לפני הברית.

קודם לטקס, יוצאי עדות אשכנז נוהגים לקיים לימוד מיוחד בסעודת השבת שלפני הברית, מה שנקרא "שלום זכר". אצל הספרדים נהוג לקיים את הלימוד בלילה שלפני הברית, והוא נקרא "ברית יצחק".

בערב זה נהוג לערוך ערב עם גברים שבו קוראים בספר הזוהר. ערב שבו מגיעים נערים וגברים לקרוא בספר הזוהר ליד מיטתו של הרך הנולד להגנה, לשמירה ולברכה. נהוג להגיש כיבוד. כדי שבכל מזון שיברכו עליו יוסיפו קדושה לבית, והגנה לתינוק הרך. זהו ערב מיוחד מאוד. תחושת הרוממות גדולה וע"י קריאת פרקים מספר הזוהר ממש חשים את האוויר מתקדש ומתמלא בטהרה ובקדושה.


עם הכנסת התינוק למקום שבו נערך הטקס, נהוג שהקהל מכריז "ברוך הבא בשם ה'". את התינוק מניחים על "כיסא אליהו", זהו כסא גדול ומפואר, הנקרא כך בשל אליהו הנביא, שהוא מלאך הברית. בכל מקום בו נערכת ברית מילה נוכח עימכם גם אליהו הנביא.

לכן זוהי זכות גדולה להיות נוכח בטכס ברית המילה ויש בכך סגולות מיוחדות.

מקבלים שם כוחות חיוביים ורוחניים גבוהים, בכך שמתחברים למקור של קדושה.

לאחר הברית מגלים ומכריזים סוף סוף את שמו של התינוק. למשל: יצחק בן אברהם ה' יגדלנו...
site.2all.co.il/teilot


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ארגון תהילות שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]