חיפוש מאמרים

11807 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מה מסתתר מאחורי הכוכבית?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פשיטת רגל עיקול עו"ד פשיטת רגל עו"ד עיקול נכסים

נושא המאמר: הליך פשיטת הרגל והיתרון המובנה בו
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח)/ eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים


בעיתות בהן חלה הרעה משמעותית במצב הכלכלי במשק, המביאה לירידה בפדיון העסקי, מוצאים עצמם בעלי עסקים שונים מתקשים לפרוע את החובות השוטפים שנטלו לצורך הניהול השוטף של העסק ונכנסים לחובות גדולים. מכאן קצרה הדרך לפניות של המלווים השונים, בין בנקים ובין ספקים של העסק, אל בעל העסק בדרישה לפרוע את החובות, אשר לפירעונם ערב בעל העסק באופן אישי.היה ובעל העסק איננו מצליח להתמודד עם פירעון החובות שלהם ערב, יפעלו הנושים לאכיפת התחייבויות העסק ובעליו באמצעות הגשת תביעות ו/או נקיטת הליכי הוצאה לפועל למימוש שטרות ובטחונות שמסר בעל העסק לידיהם.במצב המתואר, ימצא את עצמו בעל העסק, מתמודד עם מספר רב של הליכים ב"חזיתות" שונות שנפתחו על ידי הנושים, כאשר הוא בסך הכל ביקש להתפרנס בכבוד באופן עצמאי. חסרונו של המצב המתואר, מתבטא בעלויות גבוהות בהן נאלץ החייב לשאת לשם התגוננות בפני ההליכים הנפרדים הננקטים על ידי הנושים, וכן בהתעסקות בלתי פוסקת בהגנה על נכסיו מבלי שיוותר לו זמן לנסות ולשקם את מצבו הכלכלי, על מנת לפרוע את החובות אליהם נקלע.מבחינתו של החייב, הליך פשיטת הרגל נועד לסייע לו להתמודד עם ריבוי הנושים והחובות, באופן מרוכז, שינוהל ויטופל על ידי כונס הנכסים הרשמי, בפיקוח של בית משפט מחוזי. כל מי שמצא עצמו מתמודד עם מבול תביעות של נושים ועם מספר רב של הליכי הוצאה לפועל הננקטים בו זמנית, יודע כי אין להקל ראש ביתרון של ריכוז הליכי הגבייה במקום אחד ועל פי כללים ברורים הקבועים בפקודת פשיטת הרגל.הליך פשיטת הרגל יכול להיפתח בין ביוזמתו של החייב ובין באופן כפוי ביוזמת נושיו ולבקשתם. מטרת ההליך היא להביא לכך שכל נכסי החייב יכונסו, ימומשו ותמורתם תחולק לנושיו. בכל שלב בהליך יכול החייב להגיע להסדר עם נושיו, שיאושר על ידי בית המשפט, כאשר גולת הכותרת והיתרון הטמון בהליך עצמו, הוא שהחייב יוכל – בשלב כלשהו - לבקש לסיים את הליך פשיטת הרגל ולתת לו הפטר – צו הפוטר את החייב מכל חובות העבר.ראשיתו של ההליך הוא בבקשה המוגשת לבית המשפט, מטעם החייב או מטעם נושה שלו, לתת צו לכינוס נכסי החייב. מטרת צו הכינוס היא להגן על נכסי החייב מפני הנושים השונים הפועלים בהליכים עצמאיים בהוצאה לפועל וכן למנוע מהחייב הברחת נכסים והעלמתם. עם מתן צו הכינוס מעוכבים כל ההליכים הננקטים כנגד החייב וניתן צו לתשלום סכום חודשי לקופת הכינוס, אשר בסופו של יום, הסכום הכולל שיצטבר בה יחולק לנושי החייב.


על נושים המבקשים לתבוע את חובם מהחייב שניתן נגדו צו כינוס נכסים, לפעול בתוך ששה חודשים מיום מתן צו הכינוס להגשת תביעת חוב לכונס הנכסים הרשמי, על מנת שהלה יבדוק את תביעתם ויחליט אם לאשרה או לדחותה.חשוב לציין, כי על חייב המבקש להיות מוכרז כפושט רגל, לשכנע את בית המשפט כי הסתבכותו הכלכלית נבעה מפעילות כלכלית בתום לב וכי התנהלותו כלפי נושיו בעת יצירת החובות הייתה תמת לב וכי אין מדובר במעשים בלתי חוקיים שהביאו להתמוטטותו הכלכלית.במסגרת ההליך עצמו, יהא על החייב לשתף פעולה עם כונס הנכסים הרשמי ולהמציא מסמכים ופרטים על מנת שבפני כונס הנכסים תהיה תמונה עדכנית מלאה ונכונה באשר לסיבות שהביאו להתדרדרותו הכלכלית של החייב.מהניסיון הרב אשר הצטבר במשרדנו בייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל, נלמד, כי ישנה חשיבות רבה לאופן עריכת בקשת פשיטת הרגל ולהכנת תצהיר החייב הנלווה לבקשה, אשר מפרט את נסיבות הסתבכותו הכלכלית של החייב.כמו כן, ישנה חשיבות בייצוג החייב בכל הקשור בהתנהלות את מול כונס הנכסים הרשמי ובית המשפט, על מנת שחלילה לא יבוטל ההליך עקב אי שיתוף פעולה מצד החייב ביחס לדרישות של כונס הנכסים הרשמי.דורון טיקוצקי עמיר מזרחי עורכי דין ונוטריון הינו משרד העוסק בין במשפט מסחרי-מנהלי.
לשאלות או ייעוץ בנושא אנא פנה במייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
או בטל' (חיפה): 04-8526693 או בטל' (ת"א): 03-6127446

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (ורו"ח)/ eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!