חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חלבון מי-גבינה Whey Protein / יעקב עזרא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אימון התפתחות אישית אושר רוחיניות

נושא המאמר: מי מאתנו לא רוצה להיות מאושר?
מאת: גיא רגב- מאמן לחיים   שמור מאמר למועדפים

הפחד מן האושר

מי מאתנו לא רוצה להיות מאושר?
היום במודעות הנוכחית של החברה לא נותר כמעט אדם שלא יאמר שהאושר זה הדבר הכי חשוב ואין לו מחיר.
למרות תובנות אלו האושר נתפש כחידה לא פתורה, מבוך אין סופי שאנו לא יודעים היכן להתחיל לחפשו. נואשים בחיפוש, המעטים קוראים ספרים, הולכים לסדנאות והרוב אפילו זאת לא עושים.
האמת על האושר מעיניו של אדם לא מאושר היא שהוא מאוד מפחיד.
הוא נוגד מערכת שלמה של חוקים משימות ציפיות ואיסורים שחקוקים בסלע תודעתנו ובלעדיהם נרגיש תינוקות חסרי ידע בעולם שדורש אחריות ותוצאות.
נסו לדמיין שאדם זר פותח בפניכם דלת, אתם מציצים פנימה ורואים חלל לבן אינסופי, הזר אומר לכם שאתם יכולים להיכנס פנימה ומבטיח לכם שבתוך העולם הלבן מעבר לדלת ייעלמו כל דאגותיכם, פחדיכם, תרגישו תמיד שלמים, תחיו בשפע אינסופי ולא תדעו עוד צער. נשמע מפתה..
אתם באים לעשות את הצעד הראשון אך לפתע מוציא הזר מסמך ואומר סליחה כמעט שכחתי אך מר אושר חייב אותי להחתים כל אדם הרוצה להיכנס בדלת על מסמך זה.
במסמך רשום- עלייך לוותר על כל מה שאתה יודע...
אז מה תעשו?
כולנו חווים קשיים ודרמות בחיינו ושאנו מציצים רק לרגע לכיוונים חדשים אנו מייד נתקלים בחומות של תפישתנו ולא מעלים על דעתנו לצאת מהם ולהיכנס לעולם הלבן, הוא מפחיד, לא ידוע והחשש הכי גדול הוא שנאבד את זהותנו.
החיפוש בדרך זו דומה לחיפוש המשקפיים בכל הבית בזמן שהם מונחים על ראשנו.
האמת על האושר היא שהאושר לא קיים, האושר הוא רק מושג שנוצר כניגוד למצב של סבל ובלבול.
אדם מאושר לא שואל עצמו אם הוא מאושר..
אדם מאושר לא מחפש את משקפיו אלא פשוט מורידם בנחת אל עיניו כאשר הוא רוצה לראות.
מתוך מצב זה נוצר האיזון ושום דבר אינו עומד בסתירה אחד עם השני. למשל לידה ומוות אינם אושר מול עצב.
חישבו רגע על השמחה שתינוק נולד לעומת הכאב כאשר מאבדים אדם אהוב. נסו לדמיין את הסיפוק בהצלחה מול האכזבה שכשלון. את השמחה בחיבוק ואהבה מול הכעס בריב סוער.
אבל מה יקרה אם נוציא לרגע את היחסיות בין הטוב והרע? נשמע לא הגיוני, הרי בנינו את עצמנו על פי יחסיות זו.
למעשה בחיפוש האינסופי מתוך תפישתנו הנוכחית אנו נחפש את האושר מתוך ההשוואות מה שלא מאפשר את הקבלה. למדנו מגיל קטן שלא מקבלים דברים רעים, ציונים לא טובים האלו בבתים ספורים בלבד את חיוכם ואהבתם של ההורים ואנו בנינו את זהותנו על פי תפישות אלו.
אם כך המפתח הראשון לאושר הוא קבלה, וקבלה אמיתית לא מתאפשרת כאשר אנו עסוקים במלחמת ההשוואות.
כפי שהמשקפיים כבר על הראש ואינם מסתתרות בפינה בבית כך החיפוש מתחיל בעצמנו, בתודעה, בכך שאדם יכול לראות שהוא כבר בסדר. אני בסדר עכשיו. כפי שאני, כמו שאני.

מתוך מצב הקבלה אפשר לשנות את תפישת המציאות, אפשר לראות שהדברים שהגדרנו "כרעים" לא בהכרח רעים ואפילו שאת רובם יצרנו והזמנו בעצמנו לחיינו מתוך תפישתנו המעוותת.

www.shefa.be


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י גיא רגב- מאמן לחיים שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!