חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חשיבה חיובית, NLP ודמיון מודרך

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: משרד הבריאות שפעת העופות סרטן מחלות לב וכלי דם

נושא המאמר: תיאור מצב הבריאות בישראל
מאת: ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H    שמור מאמר למועדפים

תיאור מצב הבריאות בישראל
אין ספק שתקופה זו בתולדות האנושות מאופיינת בהגעה להישגים מדעיים מרשימים ועצומים. האדם פיתח כלי תקשורת אדירים: טלויזיה, רדיו, טלפון, פקס, טל סלולרי, הוא בנה חלליות והגיע באמצעותן לירח ולחקר כוכבים אחרים.
בתחום הרפואי בנה האדם מכשירי רנטגן, טכניקות לייזר, מכשירי צילום ובדיקה מתוחכמים, מחשבים בעלי יכולת מדהימה ועוד. אך טבעי הוא שאדם שנכנס לבית חולים ורואה את המיכשור האלקטרוני מסביבו יכול לחשוב שהוא נמצא במפעל הייטק, בגלל גודש המכשירים המשוכללים והמתקדמים שמתקתקים סביבו.
אז מובן מאיליו הוא שהרמה הטכנולוגית הגבוהה הזו משרה אווירה של קידמה ומעוררת ציפייה מובנת לשיפור גם ברמת הבריאות האישית ולצמצום בכמות החולי הכללית באוכלוסיה. ובכן, האם חל שיפור במצב הבריאות בישראל במהלך 50 השנים האחרונות ? האם לאור ההשקעה הכספית העצומה אצלנו ברפואה ובתשתית הרפואית הקונבנציונאלית אנחנו אכן נמצאים בין המקומות הראשונים בעולם ברמת הבריאות שלנו ?
בדיקה עובדתית, מספרית של מצב הבריאות בארץ מראה לנו שלא רק שאין שיפור במצב אלא שהוא מחמיר מיום ליום ומשנה לשנה:
למרות הפרסומים שתוחלת החיים (כמה שנים צפוי אדם לחיות עם לידתו) של נשים בישראל הולכת ועולה הרי שתוחלת החיים של נשים בישראל היא במקום ה- 23 בעולם.
תוחלת החיים של גברים בישראל היא במקום ה -17 בעולם.
תוחלת החיים בישראל נמוכה ביחס ל- 15 מדינות בעולם.
מחקר של אירגון הבריאות העולמי משנת 1980 מראה שתמותת נשים ממחלות לב בישראל הייתה גדולה מאשר
ב – 20 מדינות בעולם.
ושתמותת גברים ונשים בישראל ממחלות לב וכלי דם הייתה גדולה מ – 19 מדינות בעולם.
ושתמותת נשים וגברים בישראל מהתקף לב הייתה גדולה מ – 12 מדינות בעולם.
התמותה מסרטן השד בישראל הייתה גדולה מ – 17 מדינות בעולם.
ושתמותת נשים מסרטן כבד בישראל הייתה גדולה מ- 21 מדינות.
ושתמותת גברים מסרטן כבד בישראל הייתה גבוהה מאשר ב – 17 מדינות בעולם.
בהשוואה לאוכלוסיה הערבית במדינת ישראל מתקבלים הנתונים הבאים:
על פי נתוני משרד הבריאות התחלואה מסרטן המעי הגס בקרב היהודים בישראל בשנים 1972-76 הייתה גבוהה
ב- 420% מאשר בקרב הערבים בישראל.
התחלואה מסרטן השד הייתה גבוהה ב- 430% יותר בקרב היהודיות בהשוואה לערביות.
תחלואת כל סוגי הסרטן הייתה גבוהה ב- 150% בקרב היהודים.
ומה קרה עם השנים ?
בשנת 1985, בקרב היהודים היה 19% תחלואה בסרטן ואילו בקרב הערבים רק 8.6%, ב – 121% יותר.
משרד הבריאות פירסם לאחרונה נתונים קשים וחמורים לגבי מצב הבריאות בארץ. בחודש 11/2003 הודיע ד"ר בר-חנה, האחראי על רישום סרטן במשרד הבריאות, שהסיכוי של הישראלים לחלות בסרטן במהלך ימי חייהם עלה ל – 33%. רק לפני 5 שנים דובר על 24%. כלומר 1 מתוך כל 3 ישראלים יחלה בסרטן, אם השפיות לא תחזור לאורח החיים שלנו.
דוח חדש של משרד הבריאות שנקרא " מצב הבריאות בישראל 2003" משרטט את פרופיל המחלות ואת מצבה הגופני של אוכלוסיית ישראל:
מהדוח עולה שסיבות המוות העיקריות בישראל הן מחלות לב, 22.3%, גידולים ממאירים – 23.1%, מחלות כלי דם במוח – 6.1%, פגיעות ממקור חיצוני – 5.8%, סוכרת – 6%, ומחלות זיהומיות – 3%. עוד כ- 34% ממחלות אחרות.
סוגי הסרטן השכיחים ביותר בקרב האוכלוסייה בישראל הינם סרטן השד – 17.1%, סרטן המעי הגס – 14.5%, סרטן הערמונית- 8.2% , סרטן הריאות – 6.9%.
מנתוני הסקר הלאומי מתברר ש : 70% מהנשים ו – 65% מהגברים אינם מבצעים פעילות גופנית סדירה.
כמו כן כ – 50% מהאוכלוסייה הישראלית מוגדרת כסובלת מעודף משקל (על פי הגדרות פשרניות, לא היגייניסטיות).

ילדים ובני נוער בגילאי 0-17:

א. 350 ילדים בישראל חולים מידי שנה בסרטן, כ- 100 נפטרים מהמחלה מידי שנה.
ב. סוג הסרטן הנפוץ ביותר בקרב ילדים הוא לוקמיה, סרטן הדם – 20%. אחריו סרטן המוח – 15.2% ואחריו סרטן בלוטות הלימפה – 13.5%.
ג. 3.6% מהילדים על גיל 17 סובלים מאסטמה , בנים סובלים פי שניים מבנות.
ד. כל ילד מבקר אצל רופא המשפחה שש פעמים בשנה בממוצע
ה. ב- 2001 טופלו כמעט 10,000 ילדים עקב חשיפה לרעלים.

בני 44-18:

הסיבות העיקריות למוות בקבוצת גיל זו הן מחלות הסרטן – 23%, תאונות – 15.6%, התאבדות – 8.3%, (גברים מתאבדים פי 4 מנשים, 11 מכל מאה אלף גברים מתאבדים) ומחלות לב – 8.1%, ורק 1.7% ממחלת האיידס.
1. בעלי עודף משקל 46.5% מהנשים, 57.5% מהגברים
2. עושים דיאטה: נשים – 25%, גברים 12%.
3. עוסקים בפעילות גופנית : 15.6% מהגברים, 17.6% מהנשים.
4. מעשנים: 40% מהגברים, נשים – 26%.
5. 66% שתו אלכוהול בשנה האחרונה.
6. 10.5% השתמשו בסם לא חוקי כלשהו.

גילאי 45-65:

בקבוצת גיל זו מתרחשת עלייה תלולה במדדי החולי השונים.
1. 14% מגילאי 45-54 סובלים מיתר כולסטרול ויתר לחץ דם (על פי הגדרות שמרניות ושגויות של הרפואה הקונבנציונאלית).
2. בקרב גילאי 55-64 עולה האחוז של יתר כולסטרול ויתר לחץ דם ל – 30.4%.
3. 30.4% סובלים מלחץ דם גבוה (על פי הגדרות קונבנציונאליות שאינן אמיתיות).
4. 8.3% סובלים מסוכרת
5. יותר מ – 70% מוגדרים "בעלי משקל עודף " או "שמנים".
6. בני 55-64 עושים יותר ספורט מאשר בני 45-54.
7. 6.5% מהגברים לקו באוטם שריר הלב.
8. כ- 60% ממקרי התמותה נגרמים כתוצאה ממחלות לב ומסרטן. 37.7% מסרטן ו- 25.3% ממחלות לב.
9. 77% מהחולים שאושפזו במחלות הקרדיולוגיות בבתי חולים היו גברים, 23% היו נשים.


גילאי 65 ומעלה:

סיבות המוות העיקריות גם בקבוצת גיל זו הן מחלות לב וסרטן.

1. 40% מבנות ה- 75 ומעלה סובלות מכאבי פרקים.
2. 9% מהגברים ו – 15.5% מהנשים מוגבלים בביצוע פעולה יומיומית אחת לפחות. שיעור המוגבלים עלה עם הגיל והגיע בגיל 75 ומעלה ל -20%.
3. 84% מהפציעות בקרב בני 65 ומעלה נגרמו עקב נפילות
4. 25% מכלל המטופלים במרכזי הטראומה שבבתי החולים הם בני 65 ומעלה. מבוגרים בני 75 ומעלה היו 14% מכלל הפצועים, אף שחלקם באוכלוסיה מגיע ל – 5% בלבד.
5. שיעורי האשפוז עקב שברים עולים בצורה חדה בקרב גילאי 65 ומעלה.
6. בני 65 ומעלה מבקרים אצל רופא המשפחה 11.5 פעמים בשנה בממוצע.
7. שברים בצוואר הירך הם הגורם לכ – 50% מהאשפוזים בגילאים 65-74 ול – 66% מהאשפוזים בבני 75 ומעלה.

האם תמונה זו מעידה על שיפור במצב הבריאות בחברה הישראלית ?
אנחנו רואים שלמרות האשליה המטופחת על ידי מוסדות הבריאות בארץ שלרשות החולים עומדים שרותי רפואה מהמתקדמים בעולם, טכנולוגיות מתקדמות, ורשת של מוסדות רפואיים "מפוארים" הזמינים לכל האזרחים, הנתונים בשטח מלמדים על מצב הפוך לחלוטין. אחוז הרופאים והצוותים הרפואיים הולך וגדל מידי שנה כתוצאה ישירה של מספר החולים הכרוניים ההולך ועולה בהתמדה, המחלות מופיעות בגילאים צעירים יותר ויותר, אחוז החולים במחלות כלי דם ולב, מחלות פרקים , מחלות אוטואימוניות, סוכרת, שבצים למינהם, מחלות כליות, אלרגיות, דלקות, מחלות דרכי העיכול, מיגרנות, מחלות עור, מחלות דרכי הנשימה, בעיות פוריות, אין אונות, גידולים וסרטן, אוסטיאופורוזיס, מתחים וחרדות, בעיות הורמונליות, עודף משקל, הזדקנות מוקדמת, עייפות וחולשה, מחלות אקוטיות ועוד גדל בקצב מהיר. בתי החולים "המפוארים" אינם עומדים בנטל וחולים שוכבים בפרוזדורים. אחוז הניתוחים המבוצעים מידי שנה, אחוז הטיפולים הכימותראפיים וההקרנות לחולי סרטן עלו במאות אחוזים ב - 40 השנה האחרונות (רובם של הניתוחים מיותרים לחלוטין וניתנים למניעה באמצעים טבעיים) ו "תעשיית המחלות", ה- "תרופות" והניתוחים המגלגלות מיליוני דולרים הולכות ומתעצמות. זה סימן לבריאות ?
על פי פירסומים רישמיים של משרד הבריאות 400,000 אנשים בישראל חולים במחלות לב וכלי דם ואחוז חולי הסרטן עומד כיום על 33%. הרי זו היא מגיפה של ממש.
כיצד הגידול בכל הנתונים המצביעים על מחלות מתיישב עם הרושם החיצוני שאכן קיים שיפור במצב הבריאות ? ברור שלא רק שאין שום שיפור אלא קיימת החמרה גדולה מאוד. כל זה איננו מעיד על מצב בריאות הולך ומשתפר, על יכולת ריפוי מתקדמת או משופרת, אלא על ההפך הגמור מזה. זה מוכיח שלא מצליחים למנוע מחלות מלכתחילה אבל גם לא מצליחים לרפא מחלות, שלרפואה, המבוססת על שיטות הטיפול התרופתיות, על ניתוחים של "הרגע האחרון" ושל "אין ברירה" אין פתרון אמיתי כלשהו לבעיית המחלות הפנימיות (שחלקן הגדול נוצרות על ידי הפעולות ההרסניות שהיא עצמה עושה או נמנעת מלעשות). זה מראה שהכישלון הוא מוחלט למרות הניסיונות של מערכת הבריאות להסתיר את התוצאות מעיני הציבור ולעטוף את העשייה שלה באווירה הרואית של מלחמה נואשת במחלות. זה מוכיח שיש ליקוי בסיסי בתיאוריה, בעקרונות, ובאופן הטיפול.
על פי ניסיונם העשיר של רופאי "ההיגיינה הטבעית" אין ספק שהימנעות מפעולות חינוך הציבור להתנהגות בריאותית נכונה באמצעות הצבעה על אורח חיים מסולף ולקוי בבסיסו כמקור היחיד לכל המחלות ובעיות הבריאות הוא הגורם הראשי למצב העגום והקשה העולה מהנתונים.
תמונת המצב הזו חוזרת על עצמה "למרבה ההפתעה" בכל ארצות העולם המערבי. העובדות מצביעות על כך שמעולם לא היה האדם חולה יותר מאשר בתקופה זו . הנתונים הסטטיסטיים על היקף התחלואה הגדל והולך בארה"ב מזעזעים ביותר, וכדאי לעיין בהם.
מחקר שטח שאני ביצעתי, יחד עם פרופ' רסקין, ד"ר סימקין וד"ר גופין מבית החולים הדסה והאוניברסיטה העברית, במהלך שנת 1996 בקרב 400 תלמידי כיתות יא בירושלים, המהווים מדגם סטטיסטי מיצג של כלל התלמידים בגיל זה בארץ, מצביע על ליקויי בריאות חמורים מאוד בקרב יותר מ - 60% מהתלמידים על פי דיווח עצמי של סימפטומים חולניים במקביל לרמת כושר גופני ירודה ביותר שהופכת את מרבית הצעירים האלה ללא כשירים ליחידות קרביות כיוון שאינם עוברים את מבחני הכושר הבסיסים. בואו לא נשכח שמדובר על נערים בגיל 17, בשיא פריחתם ועוצמתם כביכול. נערים אלה מתגייסים ליחידות עורף, יושבים מרבית הזמן בצבא בחוסר מעש, אוכלים מזון גרוע ויוצאים עוד יותר חולים מכפי שנכנסו לצבא. לאחר מכן הם נכנסים למסלולי לימודים שונים וגם שם הם יושבים, שותים קפה כדי ללמוד בלילות ואוכלים מזון מעובד. בגיל 25-7 הם מגיעים אלי עם מצבים חולניים קשים כאלה ואחרים. רבים הגיעו אלי אפילו עם מצבי סרטן סופניים כאשר כבר לא יכולתי לעזור להם. מתשאול של אורח החיים והתזונה שלהם התבררה לי מיד סיבת מחלתם, כיוון שהיא תואמת לחלוטין את גורמי הסיכון שנמצאו בכל המחקרים.
גם ניתוחים לאחר המוות בקרב חללי מלחמת ויטנאם בארה"ב מצאו 70% טרשת עורקים מתקדמת בקרב חיילים בשנות העשרים לחייהם. תהליך זה לא התחיל כמובן יום אחד לפני התגלותו, אלא מגיל הינקות.
נתונים אלה מחזקים את העובדה הידועה שהמחלות מתחילות כבר בגיל צעיר מאוד עקב סיגול אורח חיים ותזונה לקויים מיום הפסקת יניקת חלב האם. הסימפטומים אלה נזנחים הן על ידי התלמידים, ההורים והרופאים ונחשבים כבלתי משמעותיים לבריאות, מה שמצביע על גישה בריאותית ומניעתית לקויה ומסולפת.
מה שקורה הוא שמעט מאוד אנשים מודעים לפער העצום הקיים בין ההבטחות של הרפואה לריפוי מתוחכם ומושלם לבין הנתונים המראים על ההתדרדרות הכללית במצב הבריאות. האנשים המודעים לכך או אלה שנואשים מלמצוא מרפא לתחלואיהם מצביעים ברגליים, כיוון שהרפואה לא מצליחה לעזור להם, ועוברים לרפואה הקרויה "אלטרנטיבית" (שגם היא איננה נותנת פיתרון אמיתי ומושלם) שם הם משלמים בנוסף למס הבריאות אלפי שקלים מידי שנה מכיסם הפרטי. גם תעשיית הרפואה האלטרנטיבית מגלגלת מליוני שקלים בשנה, שוב לא משום שאנשים בריאים יותר.
מתבקש לשאול כאן כמה שאלות:

1. מדוע המציאות הפוכה לציפיותינו ?
2. מדוע למרות ההוצאה העצומה של בני אדם בעולם המערבי ובישראל על בריאות הם חולים יותר ויותר ?
3. מדוע ממשיכה במקביל ובאופן מוזר הרפואה להדגיש כמעט בכל יום בכלי התקשורת שיש לה "הישגים עצומים
והצלחות" מרשימות בדמותם של המצאת תרופות חדשות, טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, בעוד שאף אחד
"מהישגים" אלה אינו מרפא (מעלים לצמיתות) באמת עד היום אף לא מחלה פנימית אחת ?!

בחודש 12/2003, לאור איומי האוצר בקיצוצים של סל הבריאות, הוציאה הסתדרות הרופאים בארץ שורה של פרסומות ברדיו. התוכן הכללי של הפרסומות הוא כדלקמן – רופא מצהיר שחולה שלו נמצא במצב קשה והוא לא יכול לעזור לו, לא משום שאין תרופה, דווקא יש הוא אומר, אלא שהוא לא יכול לרכוש אותה, אז הוא מסתכל מהצד ולא יכול לעזור. ואז הוא פונה לקהל – אל תתנו לקצץ את סל הבריאות... לדעתי, זו דרך מניפולטיבית לפנייה לרגש של בני אדם שאינם מבינים שמוליכים אותם שולל, בדרך הרסנית, קטלנית ובזבזנית !!! גיוס אנשים תמימים למלחמה באוצר באמצעות מחאות, הפגנות ושביתות זה ירידה לרמה בזויה ביותר. לא ראיתי רופאים שמגייסים אנשים למלחמה במשרד החקלאות כדי שידאג לסיפוק תוצרת חקלאית אורגנית נקייה מרעלים מסרטנים במחיר שכל אדם יכול לעמוד בו, למשל. לא ראיתי רופאים מגייסים מחנכים לאורח חיים בריא ולתזונה נכונה. כל מה שיש להם להגיד לנו ולאוצר זה תנו לנו עוד כסף לתרופות, תרופות ועוד תרופות. מרבית הכסף הזה כמובן מגיע בדרך ישירה או עקיפה בסופו של דבר לכיסם הפרטי. זו דרך מתוחכמת ו"מדעית" לגזול את קופת הציבור ולרושש את קופת המדינה ללא שום נקיפות מצפון ותוך העלמת האמת המדעית מעיני הציבור באופן קבוע. הציבור איננו זקוק לתרופות אלא לתזונה טבעית ולהרגלי הימנעות מהרעלה עצמית. בפגישה עם שר הבריאות לשעבר שלמה בניזרי אמרתי לו שניתן להפחית את אחוזי הסרטן במדינת ישראל תוך 3 שנים ב- למעלה מ- 90%, אם משרד הבריאות וקופות החולים ישתפו פעולה באמת. זו דרך אגב גם ההצהרה של "המכון האמריקאי לחקר הסרטן". את זה אין לרופאים אומץ ואולי גם הרצון לומר. הרושם הנוצר, ואף שמעתי זאת מלא מעט רופאים בצורה גלויה, שהם צריכים כמה שיותר אנשים חולים לתעשיית "הריפוי", תעשיית המחלות, ותעשיית הניתוחים שלהם !!!
אז שיגידו לנו בבקשה - במה אם כן מתבטאים "ההישגים העצומים" של הרפואה אם אחוז כל המחלות הפנימיות רק עולה בהתמדה ב- 50 השנים האחרונות ?

ובכן גישת "ההיגיינה הטבעית", שכאמור איננה ממליצה על תכשיר או תרופה כלשהם לשיפור במצב הבריאות ולכן איננה חשודה בהמלצות הנובעות מאינטרסים כספיים ומסחריים מצאה במהלך 200 שנה של תצפיות בטבע, על סמך הידע המדעי הקיים בתחומי מדעי החיים ועל סמך טיפול במאות אלפי חולים על פי עקרונותיה שהבריאות מתדרדרת, בניגוד לפרסומים ולרושם המוטעה בקרב הציבור ובניגוד להתפתחות הטכנולוגית האמיתית, מכמה סיבות עיקריות:

א. לצערנו הרפואה מתעלמת מהקשר הברור, הישיר והבלעדי שקיים בין אורח חיים מסוים, טבעי יותר, וסוגי תזונה שונים ובין בריאות ומחלה. בכל שנות עיסוקי בהדרכת חולים ובריאים להיגיינה טבעית שמעתי ממטופלי סיפורים רבים שמוכיחים את הקביעה הזו.
אחד ממטופלי סיפר לי שכ- 20 שנה לפני שהיגיע אלי טופל על ידי נטורופט שאחיניתו אושפזה בבית חולים. כשהלך לבקר אותה ראה שהיא מקבלת לארוחת בוקר ביצים מטוגנות. הנטורופט נזעק ופנה לאחיות בטענה שהם יהרגו את אחיניתו. האחיות נבהלו והפנו אותו לחדרו של מנהל המחלקה פרופסור X. הוא נכנס לחדרו ופרס בפניו את דאגתו מהתזונה הקלוקלת של אחיניתו, אך הפרופסור שיסה אותו ואמר "סליחה אדוני אני חושב שטעית בקומה, הטבח יושב בקומה 1 בבניין, תיגש איליו בבקשה". תגובה זו מלמדת כאלף עדים שהרופא איננו רואה כל קשר בין התזונה לבין המחלה, בניגוד מוחלט לעובדות המדעיות המוכיחות קשר ברור וחד משמעי. הרפואה/הרופא רואה את תפקידה במתן תרופות וביצוע ניתוחים, דבר שיש בצידם יוקרה גבוהה והכנסה גבוהה. לייעוץ תזונתי לדעתם לא רק שאין יוקרה אלא גם טוענים בעורמה שאין לה חשיבות למהלך הריפוי !
מקרה נוסף של אדם בשנות ה -50 שהיגיע אלי, אחרי 3 צנתורים ובמצב קשה של אי יכולת לישון בלילות וסרטן במעי הגס, כשאשתו, ד"ר לכימיה, פנתה לקרדיולוג שלו ושאלה אותו האם אין קשר כל שהוא בין התזונה שלו למצבו הבריאותי. הקרדיולוג ענה לו ללא היסוס – "שטויות, אתה יכול לאכול הכל". אותו אדם הגיע אלי ואחרי 4 ימי שינוי תזונתי כבר יכול לישון בלילה ברציפות ואחרי חודש רעייתו כבר לא הכירה אותו בגלל השינוי המשמעותי שחל במצבו. האיש חי כבר 4 שנים ללא כל תרופה ובמצב בריאות מצוין.
מטופלת נוספת בת 27 הגיעה לבית חולים עם ערכי סוכר גבוהים מאוד בדם 300 מג"ל, כאשר הערך הנורמלי צריך להיות סביב 70-90. לאחר כמה ימי אשפוז בבית החולים אמר לה הרופא המומחה, ד"ר קופלר מבית החולים איכילוב, שאין שום ברירה והיא תצטרך לקחת זריקות אינסולין במשך כל ימי חייה, אם לא תקחי אינסולין את תמותי". ועוד הוסיף שהלבלב שלה יצא מתפקוד כמעט לחלוטין ותוך זמן קצר הוא יפסיק לתפקד לגמרי. מוכת תדהמה יצאה הצעירה מבית החולים ולאחר כשבועיים הגיעה אלי. תוך שבוע הפסיקה הצעירה לקחת את זריקות האינסולין, כיוון שההיגיינה הטבעית איזנה את הסוכר ברמות כל כך נמוכות שהיא יכלה להסתדר בלי זריקות בכלל. פתאום הלבלב שלה מתפקד ולא רק זה מצבה הכללי השתפר מיום ליום. היא התחילה ללכת וגם לרוץ ורמות האנרגיה שלה טיפסו לגבהים, כל זה כמובן ללא אינסולין.
ואני שואל, היכן כל הידע המדעי בתחום ההשפעה של התזונה על הבריאות ? מדוע הרפואה והרופאים בוחרים להתעלם ממנו ? מילה אחת - אינטרסים, כסף. !! לי וגם לפרופ' קמפבל ולפרופ' מנדלסון התשובה ברורה. הרי יום אישפוז סרק מכניס לקופת בית החולים כ – 1700 שקל, בשעה שהמזון הקלוקל שמגישים בבית החולים עולה להם כמה עשרות שקלים. אותה צעירה שלא הייתה זקוקה ליום אחד של אישפוז אפילו (העובדה היא שאצלי היא נרפאה ללא כל אישפוז) הכניסה לקופת בית החולים כ- 6800 שקל. יש עסק יותר טוב ויותר קל מזה ? לפי פרופ' מנדלסון, רופא ילדים בכיר ופרופ' בפקולטה לרפואה בשיקאגו, מאות אלפי ימי אישפוז פיקטיביים בשנה מכניסים לכיסם של הרופאים מליוני דולרים. אישפוז זו ביצת זהב שלא זורקים לפח. אפילו קופות החולים התחילו להבין זאת והם דורשים פיקוח שלהם על ההחלטה לאשפז. אלא שרופאי קופות החולים שעוברים התמחויות בבתי החולים, שנמצאים בקשרי חברות ועבודה עם רופאי בתי החולים, שהוכשרו לטפל במחלות באמצעות תרופות וניתוחים כמו רופאי בתי החולים לא יכולים לקום ולערער על החלטתם של רופאים הפועלים בשיטות הפסולות שלהם עצמם ולכן חלוקת השלל על גבם של החולים התמימים תימשך לעד. ההתעלמות של הרפואה מאמיתות מדעיות עולה בחייהם, או יותר נכון במותם ובסבל הנורא של מליוני בני אדם.
יותר מכך, לא אחת נתקלתי בתופעה שרופאים נוקטים בגישה תוקפנית, שלילית ושוללת לכל מהלך שלא תואם את תפיסת עולם. הם מתכחשים לאמיתות מדעיות ומחקריות ללא כל התעמקות בנושא וללא ידע מקצועי. באמצעות גישה זו הם גורמים למטופלים להימנע מכל טיפול אחר שסיכויו טובים יותר להועיל למטופל מאשר הגישה התרופתית המרעילה והבזבזנית.
דוגמא מצוינת לטענתי זו סיפק לי ד"ר פינק, קארדיולוג מבית החולים שערי צדק. בחודש פברואר 2004 במהלך סדנת צום ביקש ממני אברהם, מטופל חולה לב, שבעורק הכלילי בלבו הותקן סטנט שנה קודם, להתקשר לקרדיולוג המנתח ד"ר פינק כדי להתייעץ איתו לגבי ההשפעה של הצום וניקיון העורקים במהלך הצום על מיקומו ותזוזתו של הסטנט. פניתי למנתח ופתחתי ואמרתי – "כיוון שאברהם נמצא אצלי בטיפול תזונתי בעל פוטינציאל ידוע לניקיון של העורקים מהרובד הטרשתי והגמשת העורקים"........, אבל לא הצלחתי לסיים את דברי משום שד"ר פינק קטע אותי בכעס ואמר - "אל תספר לי שיש דיאטה שמנקה את העורקים, אין דבר כזה" !! נדהמתי מתגובתו ומבורותו של הקרדיולוג. האם יתכן שרופא ומנתח בכיר בבית חולים לא שמע ולא קרא על המחקרים שנעשו בנושא ב- 15 השנים האחרונות. האם הוא לא שמע על מחקריו של הקרדיולוג הידוע ביותר בעולם ד"ר דין אורניש מארה"ב שבהם הוא הוכיח באופן מדעי ומוחלט שניתן ללא קושי רב ולא בזמן ארוך לפתוח עורקים סתומים באמצעות תזונה צמחית ? מסתבר שלא. רופא אומלל זה שקוע כל כולו בניתוחים מבוקר עד ערב ואין לו דקה פנויה אחת אפילו כדי לקרוא חומר מדעי מקצועי שאיננו נוגע ישירות לשיטות הטיפול אותן הוא למד. אבל הטרגדיה היא שהוא גם לא רוצה לשמוע עליהן. ד"ר פינק לא שאל למשל – מה באמת, אתה מכיר גישה כזו ? או – מה שאתה אומר זה מעניין, אתה יכול להוכיח את זה ? לא רבותי וגבירותי, אני מבין שהוא לא מעונין באמת, שהרי אם הוא יגלה את האמת משמע שהוא מזיק לחוליו, שהוא הולך בדרך הלא נכונה, הוא יצא מועל בתפקידו. הכיצד הוא יוכל לחיות עם האמת הזו ? אז מה לעשות ? לשלול מכל וכל, להכחיש, אסטרטגיה ידועה ומוכרת.
אבל לא היה כל טעם להיכנס לויכוח עם ד"ר פינק ולכן שאלתי – "נניח שיש גישה כזו שמנקה את העורקים"... אבל הוא שוב קטע אותי ושלל את דברי. אמרתי לו שכל מה שאני רוצה זה לעזור למטופל ואם הוא מוכן לשתף קצת פעולה זה יועיל לשנינו. בקושי רב הוא התרצה ואז שאלתי אותו - האם החומר שממנו עשוי הסטנט גמיש במידה כזו שהוא ימשיך להתרחב או ש...וההמשך לא חשוב לעינינו כאן.
הרפואה גם מציגה את עצמה בפני הציבור ובמיוחד בפני הפוליטיקאים כתשובה הטובה ביותר, כמרפא האולטימטיבי, האבסולוטי והבלעדי בתחום הריפוי המדעי של מחלות פנימיות. בגלל הצגה כוזבת ושיקרית זו היא מקבלת את כל תקציב הבריאות מתוך מס הבריאות שאנחנו משלמים, בעוד שאדם שיבחר להבריא באמת על ידי ההיגיינה הטבעית יצטרך שלא בצדק לשלם מכיסו אלפי שקלים ללא הכרה של קופת החולים שבה הוא חבר וללא הכרת המדינה. היכן כאן הצדק ? מדוע איש אינו תובע את הסכומים ששילם מהקופה שלו (ואם לא יקבל אזי בבית משפט אפילו תביעות קטנות) ?
הרפואה מציגה את עצמה "כמדע הריפוי" המושלם ביותר שיש לאנושות. פרופ' מנדלסון טוען לעומת זאת בראיון לירחון מפורסם EAST WESY JoURNAL בתשובה לשאלה - איך זה שאנשים מאמינים אמונה עיוורת בחיסונים ? תשובתו הייתה – מאותה סיבה שהם מאמינים ברפואה בכלל. כי הרפואה היא דת, אבל דת שהכזיבה את מאמינה !
אומר פרופ' מנדלסון - "למרבה הצער הרפואה היא דת שהכזיבה, זו סגידה לאל שאינו עונה למאמיניו, שהוא חסר כח שהוא מוליך שולל ולכן זו עבודת אלילים" !
פרופ' קמפבל שנשבע לגלות מדוע הוריו נפטרו ממחלות לב וסרטן הגיע לשורש האמת וקבע שכל המחלות של העולם המערבי נובעות מתזונה לא טבעית, מזוקקת ומתועשת. מה שהציבור צריך זה שינוי בהרגלי התזונה שלו ולא תרופות ומחקרי סרק, אומר פרופ' קמפבל.
אז למי עלינו להאמין ?
בתאריך - 10.2004 שלחתי מכתב לח"כ יהלום בזו הלשון:
לח"כ יהלום
שלום

אדוני , קראתי את תגובתך לוועדה שבדקה את מצב הרדיולוגיה בארץ, אני מצתת את תגובתך:

"יו"ר הוועדה, ח"כ שאול יהלום (מפדל), אמר כי "הרושם הוא שמשרד הבריאות מסתיר את האמת. משרד הבריאות סירב למסור את הדו"ח לגורמים מקצועיים. ניכר כי משרד הבריאות מתנהג באדישות". יהלום תבע ממשרד הבריאות להסדיר תקנים לרופאים, טכנאים, פיזיקאים, אחיות ורדיותרפיסטים ולהכיר ברדיותרפיה כמקצוע מועדף".

אדוני, אני מציע לך לקרוא את המאמר שכתבתי יחד עם אנשי מקצוע אחרים ומבוסס על ספרות מקצועית מהעולם הרחב. מדובר פה לא על הסתרה אלא על פשע נגד בריאות הציבור. כמוסמך לבריאות הציבור מטעם הפקולטה לרפואה , ודוקטור לרפואה טבעית אני אומר לך שמה שאתה מציע לא פחות גרוע ממה שקורה היום. להוסיף כסף לחיזוק טיפול כושל כמוהו להמשיך לתת סמים לנרקומנים.
נשמע לך מוזר, קרא בקשה את המאמר המצורף.
לידיעתך, בזמנו נפגשתי עם מנכ"ל משרד הבריאות ועם שר הבריאות דאז, בניזרי שלמה, לפגישה ארוכה ולאחר ששמע את טיעונינו הוא הבטיח לעשות מהפך שכמובן לא יצא לפועל.
בברכה
ד"ר אשחר ערן N.D , M.P.H

תשובתו של ח"כ יהלום הייתה: קראתי את מכתבך ואת החומר ששלחת, עם זאת לעת עתה אני אמשיך בתמיכה ברפואה הקונבנציונאלית ועידוד פעילותה.

ואני שואל – האם זו התייחסות רצינית ? אין ספק שהפוליטקאים שקובעים את עתידנו שבויים בתפיסת עולם מוטעית בגלל שטיפת המוח שהם עברו מילדותם על ידי מערכת רפואית דורסנית ומונופוליסטית וובורות בכל הנוגע למהות של בריאות ומחלות כמו כלל הציבור.
הציבור חייב לדעת שמס הבריאות הגבוה מאוד שהוא משלם הוא תוצאה של שיטות טיפול בזבזניות, לא נחוצות ולא מדעיות. גישת הטיפול ההיגייניסטית-תזונתית יכולה לטפל במרבית המחלות בעלות מזערית ביותר, שלא לדבר על מניעת סבל רב ומוות מיותר שנגרם משימוש בשיטות הפסולות.

ב. סיבה שנייה לפער בין הציפיות למציאות העגומה היא הגישה של טיפול בסימפטומים. כידוע, ברפואה מטפלים בסימפטומים, בביטויים החיצוניים, של המחלה ומנסים להעלים אותם ולא את הגורמים הראשוניים למחלה. גישה זו מבוססת על מספר הנחות המתגלות כמוטעות וחלקן אף סותרות האחת את השנייה שהתוצאות שלהן הרות אסון לבריאותנו. להלן ההנחות:

1. שהמחלה (בעיקר האקוטית) היא אויב שקם להשמיד את הגוף. לעיתים המחלה נגרמת על ידי אויבים חיצוניים כמו: חיידקים ווירוסים ולעיתים על ידי אויב פנימי כמו התורשה, הגנטיקה.
2. במקביל טוענת הרפואה שהמחלה הינה פעולה מוטעית של הגוף. הנחה זו סותרת את הראשונה אבל לרפואה אין בעיה עם סתירה זו, היא יכולה לדגול בשתי הנחות סותרות בו זמנית. הרופא המאמין "שהגוף טועה" למעשה מתנשא באינטליגנציה המוגבלת שלו על אינטליגנציה גבוהה בהרבה מהאינטליגנציה שבמוחו שהגיעה למסקנה המוטעית הזו. כדאי להבין שניתן לראות בגוף מספר רמות של "אינטליגנציות" שיש ביניהם היררכיה ברורה. קיימת אינטליגנציה גנטית שמצויה בחומר הגנטי ה- DNA, המצוי בכרומוזומים שבכל תא בגופנו. המידע המצוי בגנים הוא הקובע את תוכנית הפעולה והעבודה של הגוף החי בעודו ברחם אימו ועד 150 שנה לאחר לידתו. זו היא רמת האינטליגנציה הגופנית הגבוהה ביותר שקיימת. אין שום מכונה בעולם שיכולה לפעול במשך 150 שנה ואולי יותר בלי הפסקה ותוך כדי ביצוע שוטף של "תיקונים" עצמיים ברמה גבוהה ביותר כמו שעושה הגוף. תוכנית הפעולה של אלפי תהליכים ביוכימיים מסובכים ביותר שמתרחשים בגופנו ברגע זה נמצאת בגנים שלנו, "חוטים" דקים, שנראים רק מתחת למיקרוסקופ. אלה נושאים את כל האינפורמציה העצומה הזו. תוכנית הבנייה של כל איברי הגוף, הצורה שלהם, ההרכב שלהם, הגודל שלהם וכל שאר התכונות שלהם נקבעים על פי התוכנית והידע שנמצאים בגנים שלנו. אותה אינטליגנציה גנטית אדירה יצרה גם את המוח האנושי ואת היכולת שלו לחשוב, את מה שקרוי "האינטליגנציה". כלומר, האינטליגנציה הגנטית חייבת להיות ברמה גבוהה בהרבה מיכולת החשיבה, ההבנה והתפיסה של האדם משום שהיא יצרה אותה. אז האם יעלה על הדעת שהרופא או המדען יקבעו שהגוף טועה בעשותו פעולה זו או אחרת ? הרי אין רופא או מדען אחד בעולם שיודע לחקות או ליצור חלק קטן מהפעולות הגאוניות שהגוף או התא המקרוסקופי עושה במשך שנייה אחת מתוך 24 שעות ביממה. לכן ברור והגיוני להניח שפעולות מסובכות ומורכבות אלה יוצאות מידע גבוה יותר מאשר ההבנה האנושית המוגבלת. וברור גם שמרבית הפעולות ה"מחלתיות" פיסיולוגיות שהגוף עושה נועדו כולן לטובתו של הגוף. אם כך, היעלה על הדעת שהרופא יכול לקבוע עבור הגוף מה טוב לו ומה רע לו ?
למעשה הרופא אינו מבין, או אינו עושה ניסיון אמיתי להבין את פעולות הגוף בשעת מחלה ולכן הוא טועה בהחלט בפרשנותו המעוותת "שהגוף טועה" בזמן מחלה אקוטית.
רופאי ההיגיינה הטבעית טוענים –"לעולם גוף חי אינו יכול לטעות, תמיד הוא יעשה רק את הדבר הנכון ביותר עבור עצמו בשאיפה מתמדת לנוע מכיוון של מחלה לכיוון של בריאות". גוף האדם בכללו ושום מנגנון פיסיולוגי בגוף האדם לא מתוכנן לטעות, הוא לעולם לא "ישתגע" ויחליט שהוא עושה דבר רע, פעולה מזיקה לעצמו. אפילו מה שקרוי בפי הרפואה מחלה אוטואימונית פשוט לא מובן על ידי הרופאים. מערכת החיסון איננה תוקפת תאים בריאים, אלא רק תאים מעוותים וחולים, למשל תאי גידולים סרטניים. לצערנו הרופאים מתעלמים מהידע הזה ובכך מזיקים לגוף האדם בצורה קשה על ידי התערבות קטלנית בפעולות החכמות להפליא של הגוף.

3. ההנחה הבאה היא - שיש ביכולתו של הרופא ואף חובתו היא להשיב את הסדר הגופני-הפנימי שהופר לקדמותו באמצעות מלחמה חסרת פשרות נגד המחלה. יתר על כן, אם הרופא לא יעשה כן הוא יועמד למשפט ויואשם ברשלנות רפואית, אלא מה ? לאחר שהרופאים מינו את עצמם לאחראים על בריאותנו הרי זה אך טבעי שהציבור יבוא אליהם בהאשמה אם הבריאות מופרת והשופטים אפילו יתמכו בכך. לכן כיוון שהרפואה טוענת שיש "קילקול בתפקוד של הגוף" הרי שהיא מרשה לעצמה לשלוח לנו "אינסטלטורים" שיתקנו את "הקילקול, הפיצוץ, הנזילה".
ואיך עושה זאת הרפואה ?

4. הרפואה טוענת שחומרים לא אורגניים, שמוגדרים על ידה בפירוש כרעלים, המוחדרים לגוף וגורמים לו להפסיק את פעולות המחלה (ההבראה) מועילים לגוף לפחות בטווח הקצר משום שהם מחזירים את הסדר שהופר לקדמותו: החום יורד "לנורמלי", השיעול נעצר, השלשול נעצר, הנזלת נעצרת, הדלקת נעצרת.

5. המלחמה במחלה והעלמת הסימפטומים היא כל כך חשובה לחולה עד כדי כך שיש להתעלם מהנזק המידי ("תופעות הלוואי") והנזק העתידי של אותם חומרים רעילים המוחדרים לגוף. הרפואה טוענת ש "אין ברירה, כדי להיות בריאים חייבים לשלם את המחיר הנורא של מותם של מאות אלפי אנשים כתוצאה מהחדרת חומרי הרעל האלה (שקרויים "תרופות") לגופם", מה שחשוב זה שלפני מותם הרגענו להם את הכאב, את הדלקת, את השילשול, את ההקאה, את השיעול וכן הלאה". בפגישה שלי עם שר הבריאות עצמו בנוכחות ארבעה רופאים הוא אמר לי - "טוב, ברור שלכל התרופות יש השפעות מזיקות, אבל אין ברירה חייבים לטפל בחולים". וההיגיינה הטבעית טוענת – זה בערות, שקר והונאת הציבור ! לא רק שיש ברירה, אלא שהיא המושלמת ביותר שיש לאנושות ושמה "היגיינה טבעית" והסיבה שלא מאמצים אותה היא – כסף. ממחלות מרוויחים הרבה מאוד, מבריאות לא !
6. ועוד אשליה שהרפואה מוכרת לציבור התמים. הרפואה טוענת שתהליך עצירת הביטויים החיצוניים של המחלה
(הסימפטומים) הוא תהליך של הבראה אמיתית. הרפואה רואה בהעלמת הסימפטומים ניצחון שלה. ממש לא משנה לה אם הדלקת חוזרת אחרי יום או אחרי שבוע בדיוק באותו מקום, היא לא רואה שום קשר בין הפעם הראשונה לשנייה ולעשירית. היא לא שואלת את עצמה מדוע הדלקת חוזרת באותו מקום. היא תנסה שוב ושוב להעלים את הדלקת על ידי אותו נשק, תרופות כימיות. אלי הגיעו חולים עם עשרות דלקות חוזרות שלא נעלמו על ידי התרופות ורק כשעברו להיגיינה טבעית נעלמו הדלקות ולא חזרו יותר.

מדע "ההיגיינה הטבעית" מוכיח כבר 200 שנה על מאות אלפי מטופלים שכל ההנחות האלה מוטעות מיסודן ואינן עומדות במבחן המציאות. גם הנסיון האישי שלי עם מטופלי מוכיח שוב ושוב את ההפיך הגמור, כלומר שמרבית ההנחות שהרפואה מבססת עליהן את כל פעולותיה בטיפול במחלות פנימיות הן שגויות ואפילו קטלניות.

ג. סיבה נוספת לפער בין הציפיות למציאות העגומה היא הכללים השולטים בחיינו ובשיקולי הרפואה. אלה נובעים ומבוססים לרוב על שיקולים שאין להם שום קשר ישיר לפעילות הרפואית. פרופ' מנדלסון, רופא ילדים בכיר , יהודי, מארה"ב, מציין בסיפרו "כופר ברפואה" שמרבית הבדיקות השיגרתיות שנעשות ברפואה מטרתן היא להזין את תעשיית הרפואה שבלעדי פעילות הסרק הזו לא תוכל להתקיים (4). מדובר על עשרות אלפי בדיקות סרק מידי יום שנעשות בבתי חולים ברחבי המדינה. הרבה מהן אף מזיקות לאדם והוא ממליץ לא לעשותן. למעשה הוא טוען בפרק שלם שרופאי הילדים הם הגורמים הישירים להיווצרותן של מחלות רבות בקרב הילדים באמצעות שיטות טיפול קטלניות ובאמצעות תרופות מיותרות. השיטה החדשה שבה מוסדות רפואיים הפכו להיות לגופים עצמאיים מבחינה כלכלית שחייבים להחזיק את עצמם היא גרועה ביותר והיא מהווה פתח לעשיית מעשים חמורים נגד בריאות הציבור במסווה של מדעיות. כלומר יש מערכת שחייבת להתקיים מבחינה כלכלית, כמו מפעל , ולכן היא עושה כל שביכולתה, גם אם זה נוגד בבירור את תועלתו של המטופל, כדי להרוויח ממחלתו. מובן שהרפואה חייבת לעטוף את פעולותיה בעטיפה יפה ומתוחכמת של מקצועיות ורושם שכל פעולותיה נובעות משיקולים של טובת החולה, אבל השאלה היא למי להאמין - לרופאים ולתעשיית התרופות בעלי האינטרסים הברורים, או לפרופ' מנדלסון ופרופ קמפבל שבאופן אישי בודאי אין להם מה להרוויח מהצהרותיהם על הרפואה, אלא רק להרבות להם אויבים מבין חבריהם ?
לסיכום, מדובר על אינטרסים כלכליים, מסחריים פוליטיים של מוסדות רפואיים. מדובר על כח עצום של תעשיות התרופות שמגלגלות מליארדי דולרים ומממנות מדענים לבצע מחקרים מוטים ולכן קובעות את התוצאות של המחקרים (מי שלא מאמין שיקרא את ספרו של פרופ' קמפבל, החוקר הבכיר ביותר בעולם בתחום התזונה והקשר שלה למחלות) (5).
מדובר על תעשיות "המזון" המספקות מידע שגוי, מידע אינטרסנטי ומידע שיקרי לאוכלוסיה באמצעות פרסומות מסחריות ואף באמצעות מערכת הבריאות עצמה. כלומר מדובר על עידוד התנהגות צרכנית ובריאותית שבאופן ברור מקדמת מחלות.
אז בהתחשב בכל מצבור הגורמים האלה, מדוע שרמת הבריאות האישית והכללית תשתפר ?

ד. סיבה נוספת לפער בין הציפיות לעובדות האמיתיות ולבריאות המתדרדרת והולכת היא אורח החיים המערבי. מעיון קצר באורח החיים המערבי מתברר שבארצות המפותחות והעשירות הרגלי החיים מאופיינים באכילת יתר, אכילת מזון חסר ערך תזונתי ובהכנסה מתמדת של רעלים לגוף. אורח חיים זה מוביל בהכרח לסדרה של מחלות ונכויות גופניות. מה אם כך יעזרו כל מכשירי הצילום והדיאגנוזה המשוכללים בבתי החולים ? האם יש להם איזו שהיא יכולת לנקות את הגוף או לתקן את הנזקים של התזונה הקלוקלת והמרעילה שאפילו בבתי החולים ובמחלקות לשיקום חולי לב (על פי עדויות של מטופלי) מגישים אותה לחולים בשפע ?
לא רק זה אלא "שמומחי הבריאות" עצמם משמשים דוגמא שלילית למטופלים בכל הנוגע להרגלי בריאות נכונים. רופאים, אחיות ודיאטניות אוחזים בהרגלי בריאות קלוקלים המבוססים על ידע מוגבל ושגוי: תזונה גרועה מעובדת מזוקקת ומתועשת, הימנעות מפעילות גופנית, עישון ושתיית אלכוהול, אכילת יתר ועודף משקל ועוד. "מומחי בריאות" כאלה אינם יכולים לבוא בתביעה למטופלים שלהם לעשות מה שהם עצמם לא מסוגלים או לא רוצים לעשות. במצב זה במקום להציע תוכנית בריאות הכוללת שינוי הרגלי חיים וסיגול הרגלי בריאות חיוביים כל מה שיש להם להציע למטופליהם זה טיפולי סרק ותרופות מרעילות.

עם זאת מסתבר שלא כל החברות בעולם דומות ברמת התחלואה שלהן. ההבדלים בבריאות בין חלקי העולם שונים באופן מהותי ובולט. אני חושש שאם אבקש ממך לדרג את המדינות השונות על פי רמת הבריאות שלהן יקבלו אצלך הארצות נקראות מפותחות, השייכות לעולם המערבי שבהן התשתית של הרפואה המערבית מפותחת מאוד, את המקומות הראשונים. ארצות מזרח אסיה ואפריקה ידורגו במקומות האחרונים, כיוון שהרושם שלנו הוא שהן נחשלות גם בתחום הבריאות. השאלה היא האם זה אכן כך ?
אולם בדיקת הנתונים לאישורם מראה שבעוד שבעולם השלישי עדיין יש אומנם יותר מחלות זיהומיות שנובעות מתשתית סניטרית לקויה, ביוב שזורם ברחובות, ומצבים של תת תזונה שמובילים לרמת זיהום גבוהה ורמת חיסון גופני ירודה, הרי שלעומת זאת אחוז המחלות הכרוניות ומחלות אחרות נמוך בהרבה מאשר בעולם המערבי. עובדה זו מפתיעה אולי לאור קיומה של תשתית "רפואית מודרנית" נרחבת ומפותחת בארצות העולם המערבי לעומת תשתית דלילה ביותר ופרמיטיבית, מספר קטן של רופאים ובתי חולים, וחינוך לבריאות שכמעט ולא קיים בארצות הבלתי מפותחות. מה ההסבר לכך ?
מעיון מעמיק בסטטיסטיקה של המחלות של אוכלוסיות "העולם השלישי" מתגלה שבמקומות שאין רעב ותנאי ההיגיינה נאותים אחוז המחלות הכרוניות שמהן מתים בעולם המערבי הוא נמוך ביותר(5). מחלות כמו סרטן, דלקת פרקים, סוכרת, לחץ דם גבוה, טרשת עורקים, התקפי לב, שבץ מוחי ועוד, שמהם נובעת כמעט כל התמותה בעולם המערבי נמצאים בעולם השלישי באחוזים קטנים ביותר(5).
להלן הסטוגרמה הלקוחה מספרו של פרופ' קמפבל, "המחקר הסיני", המשווה את שיעור מקרי המוות מסרטן המעי הגס בעולם השלישי והמערבי וממחישה חלק קטן מהאמור לעיל.


מטבלה זו אנחנו רואים שבממוצע השיעורים בעולם המערבי הינם פי שלושה מאשר בעולם השלישי, בארצות הבלתי מפותחות (5).
הסטוגרמה זו ממחישה בדרך הטובה ביותר את ההבדל בין אורח חיים קטלני לאורח חיים שמציעה ההיגיינה הטבעית כמניעה (וגם כטיפול) הטובה ביותר של אלפי מחקרי סרטן המעי הגס (וכלל סוגי הסרטן) המופיעים מידי שנה ומניעה גם של מחלות אחרות שנובעות מאותו אורח חיים לקוי.

ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245

1. אורניש. ד: תוכנית לשיקום הלב, בהוצאת שיח, 1994.
2. ד"ר אשחר .ע: השפעת "ההיגיינה הטבעית", התזונה הטבעית ותקופות של "צום על מים" על הפחתת ערכי לחץ-דם בקרב חולי יתר לחץ דם בשנים 2001-2004 בישראל. המרכז להיגיינה טבעית מדעי הבריאות והתזונה, 2005.
3. ברקוב. ר, בירס. מ, פלטשר.א: מרק – המדריך הרפואי השלם, 2002, זמורה ביתן, הד ארצי, כנרת,

4.ב. מיטס. ד. לוי. י, ואחרים: תרופות המדריך השלם, בהוצאת משכל, ידיעות אחרונות, 1992.


5. Campbel TC: The China Study, The Most Comprehensive Ntudy of Nutritionever Conducted and the Sstartling Implications of Diet' Weight Loss and Long term Health, Benbella Books, Dallas, Texas, 1995.

6. Mendelsohn. RS: Confessions of a Medical Heretic, contemporary books, Chicago U.S.A, 1979.

www.dreshkhar.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר ערן אשחר N.D, M.P.H שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!