חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לורם איפסום דולור

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קבלה יהדות אשלג תורה

נושא המאמר: פרשת יתרו על פי חכמת הקבלה
מאת: ברכת שלום- לימוד קבלה   שמור מאמר למועדפים

בפרשה זו נאמר עניין עשרת הדברות, הקב"ה אומר למשה שיציע את עיקרי התורה לעם ישראל, לראות אם הם מסכימים או לא מסכימים לקבלה: "ועתה אם שמוע תשמעו את בריתי, ושמעתם בקולי, והייתם לי סגולה מכל העמים, כי לי כל הארץ, ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש". מסביר "בעל הסולם"- מה בעצם הקב"ה מבקש מעם ישראל? העניין הראשון הוא ממלכת כןהנים, זאת אומרת: כמו שהכהן אין לו חלק ונחלה בארץ, אלא כל כולו מוקדש לעבודת ה', כך גם עם ישראל באופן כללי, צריכים להגיע למצב שאין לאף אחד חלק ונחלה בקניינים עצמיים לטובת האגואיזם שלו, לטובת האהבה העצמית שלו, לטובת התאוות שלו. אלא המצב האופטימלי שאליו צריכים להגיע עם ישראל, הוא מצב שכל אחד דואג בראש ובראשונה לטובת ולתועלת השני, בבחינת "ואהבת לרעך כמוך". ולזה מתכוון המושג "ממלכת כוהנים". זאת אומרת: אנו צריכים להגיע למצב של ממלכה שכולה כוהנים דהיינו, שאף אחד לא עובד בשביל עצמו, אלא כל אחד ואחד עובד בשביל השני. אנחנו למעשה אמורים לעשות שינוי של מאה ושמונים מעלות, שינוי לא קטן ולא פשוט, אבל זה מה שהקב"ה רוצה מאיתנו. ועד שלא נגיע למצב, שאנו מוכנים ומזומנים לזה, אז בודאי מטבע הדברים, נסבול הרבה, מטעם שאין אנו הולכים בדרך הטבעית שהועיד לנו הבורא.
המצב היום שאדם קם בבוקר, הוא חושב: מה אני יכול לעשות בשביל עצמי? זה מה שהוא חושב מהבוקר עד הערב למעשה, מה אני היום יכול לעשות בכדי ליהנות מהחיים? וסביב הציר הזה מסתובבים כל העשרים וארבע שעות שלו. אבל אנחנו צריכים להגיע למצב הפוך, שאנחנו נקום בבוקר ונחשוב: מה אנחנו יכולים לעשות בשביל החבר? ולא שנסבול מזה, אלא שנהנה מזה.
זה העניין של ממלכת כוהנים, זה מה שהקב"ה מבקש מעם ישראל, שהעיקר יהיה עניין של אהבת הזולת, "ואהבת לרעך כמוך", לבטל את האגואיזם, לבטל את האהבה העצמית. ואז יתקיים גם: "והייתם לי סגולה מכל העמים כי לי כל הארץ". פירוש: כאשר האומה הישראלית תתקן, ותלך בדרך הזאת של אהבת הזולת, אז העקרונות האלו והדרך הזאת תעבור גם לעמים אחרים. אמנם הקב"ה בחר בעם ישראל, אבל לא מתוך התעלמות מעמים אחרים, אלא רק משום שעם ישראל היה היחיד שהיה מסוגל לקבל את העקרונות האלו. אבל לעתיד לבוא העקרונות האלו של אהבת הזולת צריכים לעבור אל כל העולם כולו, לכל האנושות כולה. וזה פירוש הפסוק "והייתם לי סגולה מכל העמים". כלומר: אתם תהיו מן צינור מעבר שעל ידו יזרמו העקרונות של אהבת הזולת לכל האנושות כולה. "כי לי כל הארץ", כל העמים שלי, אני בראתי את כולם, אני לא רוצה להתעלם מאף אחד, אלא המטרה של הבריאה הגדולה הזאת אמורה להתקיים בכל העמים כולם.

www.kabbalah-sefer.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ברכת שלום- לימוד קבלה שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!