חיפוש מאמרים

11868 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
להתקרב לרחוקים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: איידס טיפול מונע לאחר חשיפה לחיות עם איידס ג'וני ירושלים

נושא המאמר: איידס - טיפול מונע לאחר חשיפה לאיידס
מאת: ג'וני ירושלים   שמור מאמר למועדפים

כיום אין חיסון נגד איידס, וגם הטיפול באיידס למי שכבר נדבק בנגיף, חייב להימשך כל החיים. הוא אינו מסלק את הנגיף מהגוף. הדרך היעילה ביותר העומדת בפני אדם המקיים יחסי מין מזדמנים להימנע מאיידס היא לשמור על כללי "מין בטוח": כל חדירה לכל פתח (נרתיק, פה, פי הטבעת) תהיה רק עם קונדום.

על מי שמזריק סמים לורידים חלה חובה להשתמש רק במחט ובמזרק חד-פעמיים שלא נעשה בהם שימוש ע"י אדם אחר.

קיימים מצבים בהם הייתה חשיפה לנוזל מדביק של אדם, כמו:

- אונס

- קרע בקונדום כשהוכח שבן/בת הזוג הנו נשא/ית איידס

- שימוש במזרק של נשא איידס

במצבים אלו ניתן לצמצם בהרבה את הסיכון לאיידס ע"י קבלת שילוב תרופות ("קוקטייל") נגד איידס למשך 28 ימים. הטיפול יעיל יותר, ככל שהוא קרוב לאירוע. הוא יעיל רק אם הוחל בו תוך 72 שעות מזמן החשיפה. לטיפול תופעות לוואי חמורות.

מה לעשות אם אירעה חשיפה כנ"ל:

הסיכון להידבק באיידס ביחסי מין חד-פעמיים אינו גדול.


יש לברר עם בן/בת הזוג האם הנו נשא איידס, ואם לא ידוע או לא נבדק, לבקשו להיבדק לאיידס בהקדם האפשרי במרפאת איידס של אחד מבתי החולים הכלליים.


אם ידוע שבן/בת הזוג הנו נשא איידס, יש לבוא אתו לחדר המיון של בית חולים כללי כדי שרופא חדר המיון ישקול הצורך במתן טיפול מונע. יש טעם בטיפול רק אם הותחל תוך 72 שעות מהחשיפה.


לא יישקל טיפול מונע כשלא ידוע אם בן/בת הזוג הנו נשא איידס, פרט למקרי אונס.

תופעות הלוואי של הטיפול:

דף מידע לאנשים החוששים לבריאותם לאחר שהיו במגע מיני לא מוגן (לרבות תקיפה מינית או אונס) או לאחר שהשתמשו בסמים לתוך הווריד

הסיכון להידבק ב- HIV, הנגיף שגורם לאיידס, לאחר חשיפה חד-פעמית ליחסי מין לא מוגנים הוא נמוך ביותר. כמו כן נמוך ביותר הסיכון להידבק לאחר חשיפה חד-פעמית למזרק משומש או למחט משומשת.

בנסיבות מסוימות, יתכן כי ניתן להפחית עוד יותר את הסיכון הנמוך להדבקה ע"י טיפול בתרופות נגד נגיף האיידס.

התרופות הללו נוסו בעבר בקרב עובדי בריאות שנחשפו לדם נגוע ב-HIV. אלו הפחיתו את הסיכון להידבק כאשר הטיפול הוחל סמוך לחשיפה. יעילות תרופות אלו אינה 100%. יעילותן לא הוכחה במניעת איידס לאחר יחסי מין לא מוגנים (לרבות תקיפה מינית או אונס) או לאחר שימוש במזרק משומש או במחט משומשת.

הטיפול דורש נטילת מספר רב של טבליות בתדירות גבוהה למשך חודש ימים לפחות. כל התרופות האלו עלולות לגרום לתופעות לוואי . רצוי שתשוחח/י על כך עם הרופא שיבדוק אותך.

תקיפה מינית או אונס עלולים להעלות את הסיכון להדבקה ולכן הרופא ייטה יותר להציע לך טיפול.

הרופא המטפל בחדר המיון ייוועץ בעניין הטיפול בך ברופא מרכז האיידס. ההחלטה אם להמליץ לך לקבל טיפול הנה בסמכותו של רופא מרכז האיידס אשר שוקל את הנסיבות הייחודיות של החשיפה שלך. הוא ידון אתך על יתרונותיו וחסרונותיו של כל טיפול וימליץ על תוכנית הפעולה המתאימה ביותר בשבילך. אם היא כוללת טיפול תרופתי, תופנה/י למרכז איידס לפי בחירתך

www.hiv.co.il/article.asp?id=107


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ג'וני ירושלים שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!