חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מהו זנב ארוך בשיווק

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ילדים קשב וריכוז מחלות ילדים טבעוני

נושא המאמר: כל ילד הוא עולם בפני עצמו
מאת: מורן   שמור מאמר למועדפים

טיפים להשתלבות בבית הספר

לקראת חזרתם של הילדים לביה"ס, מתחילים המתחים, המאמצים וההתמודדות היום יומית: שיכינו שיעורי בית, שיהיו מרוכזים בכיתה וכדומה, וזאת לאחר ימי החופש העליזים, שאז הילדים משוחררים וללא התחייבויות. אחת הנקודות החשובות שעל ההורים לשים לב הינה, שכל ילד הוא עולם בפני עצמו, עם התנהגות, אופי ורצון משלו ואם נדע לאבחן ולטפל בדרך הנכונה, יהיה להורים קל ושקט יותר והילד יתפקד טוב, יהיה רגוע ועם בטחון עצמי.
יצחק טבעוני מומחה לרפואה פונקציונלית מעניק מספר טיפים להורים כיצד לאבחן, להתנהג, לטפל ולהתמודד עם סוגי אופי שונים של ילדיהם על פי השיטה הפונקציונלית הדוגלת באיזון הגוף, הנפש והמנטל כגוף אחד.
בשיטה זו אנו מאפיינים את הילד לפי דרך התנהגותו, אפיוניו הפיזיים ותגובותיו למצבים שונים. מרגע שאבחנו את נטיית הטיפוס, קל לנו לדעת מה הדרך שבה נחנך את הילד, נשמור על בריאותו הפיזי והנפשי, איזה מזון טוב לו, ואיזו פעילות חשובה לו. לאבחון יש חשיבות גדולה על מנת להקל על שני הצדדים, ההורים והילדים.

נטית טיפוס הילד המופנם

ילדים עם נטיית האופי הזאת הנקראת Man-cu, הינם ילדים מופנמים, רגישים פיזית ורגשית, הם מנסים לרצות את הוריהם ואת חבריהם. רגישים מאוד לשינויים כמו: מעבר מגן לגן אחר או לבית ספר, מקום מגורים, החלפת מורים, אקלים וכד'. מבחינה פיזית ילדים אלו רגישים בעונות מעבר לדלקות אוזניים, נזלות, בעיות עיכול וגירויים בעור.
ילדים בעלי נטייה זאת מפנימים את תחושותיהם והם לא יגלו אותם לסביבה (להורים, לאחים, לחברים
ולמחנכים ). הפנמה זאת גורמת להורים לחשוב שהכול תקין עם הילד עד אשר תהיה התפרצות רגשית על רקע רגשי או מחלה פיזית.
כיצד מומלץ לנהוג עם ילדים אלו: לפני כל שינוי, יש לדאוג כי הילד יעבור הכנה מבעוד מועד. חשוב לשבת ולשוחח איתו, להסביר לו את מהות השינוי ולמה הוא חשוב.
ילדים אלו זקוקים לתשומת לב רבה ולהרבה אהבה, חיבוקים, מגע יד מלטפת מרגיעה אותם ומעניקה להם בטחון (למרות שתצפו כי לעולם זה לא יספק אותם הם תמיד רוצים עוד) . רצוי לכוון אותם לחוגי אומנות ולגדל חית מחמד בבית שתהיה באחריותם הבלעדית, שני אלמנטים אלו יתרמו לביטחון העצמי שלהם ויעודדו אותם להיפתח ולהיות מסוגלים להביע רגשות.
מכיוון שילדים אלו אינם מספרים הרבה על שעובר עליהם, נסו אתם ההורים לתת להם דוגמה אישית של חשיפה (מה עבר עליכם בעבודה צדדים טובים וצדדים שליליים, ולציין שכיף להם לשתף אותם ולקבל את חוות דעתם או את עצותיהם כיצד לפעול).
אופייני מאוד לילדים אלו ההפרעה בקשב ובריכוז ולעיתים בתחומים מסוימים .
רצוי לתרגל אותם להתמקד כמו בתרגילי מדיטציה וכו' המתאימים לילדים במצבם.
לקראת עונות המעבר רצוי לתמוך בעזרת תזונה המתאימה להם: קטניות מונבטות, בטטה מתוקה, דגנים מלאים, רצוי להוסיף בצל ירוק וזעתר. ולהימנע מחלב, בננות, להמעיט באכילת לחם, צבעי מאכל, מזונות משומרים ומוצרי סויה.

נטית טיפוס הילד המוחצן, (מדבר הרבה, עצבני)

ילדי עם נטיית אופי הנקראת Man-cu הינם ילדים מוחצנים, מדברים מהר ורגזנים. הם נוטים לחרדות, דאגה ופחדים ולבעיות התנהגות.
חשוב מאוד - על ההורים להבין כי לילדים אלו אין סבלנות רבה ולכן על ההורים להיות סבלנים כלפיהם, אין לדרוש מהם משהו שיאבדו בו עניין, ואם כן אז למצוא פתרון יצירתי אחר ולמצוא דרכים לאתגר ולעניין אותם. הכיוון הרצוי הוא של משחקים עם תנועה כספורט תחרותי – ג'ודו, כדורגל, כדורסל ועוד. רצוי שחלק מהפעילות הפיזית יהיה יחד עם אחד ההורים.
ילדים אלו אינם אוהבים שנוגעים בהם, אולם על ההורים לדעת שאסור להם לוותר על המגע, אלא שזה ייעשה בעדינות ובמינון המתאים לילדים.
מבחינת תזונה – יש להקפיד על אגוזים ושקדים לא קלויים, ירקות ופירות, קווקר ולהמעיט באוכל מטוגן וחריף.

נטית טיפוס של הילד האובססיבי לאוכל

ילדים עם נטיית אופי הנקראת ZNC, הינם ילדים עם כמיהה עזה לאוכל ובעיקר לפחמימות וסוכרים, הם עייפים לאחר הארוחה והשאלה הכי נפוצה אצלם בזמן ארוחה היא: מה יש לאכול בארוחה הבאה. לילדים אלו מחשבות יתר והם לעיתים עקשנים.
חשוב שנדע ונבין את צרכיהם לאוכל ויש ללמד אותם לאכול בפרקי זמן קבועים, רצוי כל שעתיים. להחליף קמח לבן ואורז לבן במוצרים מלאים, להחליף סוכר בפירות וירקות.
חשוב להעסיק את הילדים כדי שלא ישתעממו כי אז הם פונים לאוכל.
מתח חרדה או לחץ יבואו לידי ביטוי באופי המזון שהילדים יבחרו כמתוק או פחמימות רבות או יתבטא האכילה מופרזת מהרגיל ולמרות כך הם לא יהיו שבעים.
ברגע שנחוש בשינוי מתקרב עלינו לשוחח עימם ולאזן את הארוחות שלהם ולבקש מהם לאכול כל שעתיים אך מעט.

נטית טיפוס לחולשה כללית

ילדים עם נטית טיפוס זו הינם ילדים בעלי מערכת חיסון נמוכה, הם מפתחים מחלות רבות כמו זיהומים ודלקות (אוזניים, בגרון, סינוסים, רואת, עיניים, שתן וכד'). יש להם נטייה לאנמיה, חיוורון, סיוטים בשינה, עייפות ולעיתים אנו רואים ריחוף וחוסר אכפתיות לסביבה.
הם עלולים לפתח מחלות בטווח הקצר אך גם בטווח הארוך. יש להקפיד על תזונה נכונה הכוללת מגוון של ירקות עליים, בצל, שום, תפוחים, קטניות המעניקים לילד רכיבים חיוניים החשובים לבניית מערכת ההגנה שלו. חשוב להפעיל את הילד (כמובן לפי היכולת שלו) עם תרגילי התעמלות, פעילות אירובית כריצה, שחיה וכד'.

נטיית טיפוס לחשיבה לוגית איטית והתפתחות איטית

ילדים עם נטיית אופי הנקראת CU-Z נטייה להרטבת לילה עד גיל מאוחר, חוסר יכולת להתאפק בהטלת שתן ביום, בעיות בהתפתחות (איטית או מקדימה), איטיות בחשיבה לוגית.
עם ילדים אלו רצוי לשחק משחקי חשיבה כמונופול, סודוקו ועוד על מנת לפתח את החשיבה הלוגית.

תזונה: להקפיד על ירקות, אגוזים, קטניות ודגנים וטחינה.


יצחק טבעוני
B. Sc.Te
מומחה ברפואה פונקציונלית ואוליגותרפיהhttp://www.tivoni.com/

tivoni.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מורן שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!