חיפוש מאמרים

12021 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
שעון - סווטש

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מסים עו"ד מסים פתיחת עסק מומחה מיסים

נושא המאמר: חשיבות בחינת עסקה מסחרית בעיניו של מומחה מס
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

הדרך הנכונה לביצועה של עסקה מסחרית, נשלטת למעשה על ידי תחום המיסוי. ההשלכות המיסויות הקיימות בכל עסקה מסחרית הן אלה שלמעשה תקבענה מה תהא התמורה "נטו" שתתקבל בסופו של יום מהעיסקה. מכאן חשיבותו של תחום המיסוי במסגרת בדיקת כדאיותה הכלכלית של העסקה ואופן ביצועה.

כל עיסקה מסחרית מעוררת שאלות רבות ומגוונות. האם לבצע את העיסקה על ידי יחיד או על ידי חברה? – כל אחד מאלה מחויב בשיעור מס שונה. ואם על ידי חברה – איזו חברה? מה מקום פעילותה ומקום מושבה ורישומה? היכן תבוצע העיסקה? שאלת מיקום ביצוע העסקה והתאמתה לאופייה, הנה שאלה חשובה ביותר, שכן בין המדינות השונות, קיימים הבדלים בין שיעורי המס החלים בגין אותה עיסקה.

מה קובעת האמנה? - מדינת ישראל חתומה על אמנות מס עם מדינות רבות בעולם, אשר מטרתן לשלב בין הדין הפנימי לבין אמנות המס החלות באותה מדינה. אמנות מס מקנות במקרים מסוימים ובתנאים מסומים פטורים והקלות מס. יש להכיר את האמנה החלה, את תנאיה ומשמעותה. כיצד תסווג העיסקה? האם כעיסקה "פירותית" – אז יחול עליה מס בגין הכנסה, או כעיסקה "הונית" – או אז יחול עליה מס בגין רווחי הון. סיווג העיסקה משפיע גם על היכולת לקזז הוצאות אל מול ההכנסה המתקבלת – וגם בכך להגדיל את שיעור התמורה "נטו" המתקבלת בסופו של יום.

לכל תכנון מס יש יתרונות וחסרונות. החוכמה היא לבחור בתכנון הרצוי והעדיף והאפשרי, בהתאם לנסיבותיה הספציפיות של כל עיסקה ועיסקה.

כעיקרון, קובע הדין (ע"פ 1182/99 הורוביץ נ' מדינת ישראל) כי הסתמכות בתום לב על עצה שניתנה ממומחה מס, אשר ידועות לו כלל הנסיבות והעובדות בנוגע לעסקה, שוללת כוונה פלילית מצדו של מבצע העסקה. כך שגם במקרה הגרוע ביותר, ולפיו רשויות המס לא יכירו בתכנון המס ובאופן בה הוצגה כלפיהן העיסקה, הרי שמבצע העיסקה יוכל להעלות טענת הסתמכות ובכך למנוע הרשעה פלילית.

אמנם הדין קובע, כי ניתן להכיר בהסתמכות גם על פי חוות דעת שניתנה בעל פה. אולם, למען הסר ספק ובכל מקרה על מנת להוכיח את עצם מתן הייעוץ במישור הראיתי, מומלץ לדאוג לכך שחוות הדעת תינתן באופן מוסדר ובכתב.

הדוגמא האלמנטרית לחשיבות שיקולי המס היא הרכישה או ההשקעה בנדל"ן. מה התנאים לכך שהרכישה תהא פטורה ממס שבח בגין "דירת מגורים מזכה"? האם אכן כדאי בכלל לנצל פטור זה בעסקה הנוכחית? האם לא עדיף להשקיע בנדל"ן בחו"ל ולקבל הטבות ופטורים החלים מעבר לים?

כאשר המדובר בהשקעה בנדל"ן לצורך השכרה, חשוב להכיר את מסלולי הדיווח והמיסוי השונים, כגון: מסלול פטור, מסלול מס מופחת, מסלול מס רגיל. ישנם נכסים, שעדיף דווקא להשכיר אותם במסלול מס מופחת במקום במסלול הפטור המוכר לציבור. שכן, הפטור המוכר אינו בלתי מוגבל והחריגה מהסכום הפטור נושאת בחובה חיובי מס גבוהים, שעשויים להיות גבוהים אפילו מאלה שהיו משולמים אילו דווחה העסקה מלכתחילה במסלול המס המופחת.

גם האופן בו בוחר אדם להוריש את רכושו, יכולה להשפיע על חבות המס החלה על יורשיו. באם למוריש בימי חייו הייתה יותר מדירת מגורים אחת, הרי שחלק מיורשיו, מבין אלה שיזכו בדירותיו, עשויים להיות חבים במס בגין דירת מגורים שהתקבלה בירושה. יש לבדוק אפוא, האם אכן עדיף להוריש בצוואה את כל נכסי המקרקעין או אולי עדיף, עוד בחיי המוריש, לערוך עיסקת מתנה להעברת דירה לקרוב מדרגה ראשונה ובנוסף אליה לבצע הורשה על פי צוואה.

האמור לעיל, אינן אלא דוגמאות ספורות, על קצה המזלג ממש, לסיטואציות בהן ניתקל הציבור, מבלי שהוא אכן מודע להשלכות המיסוי שיש על פעולותיו.

יוצא אפוא, כי בקיאותו של מומחה מס והבנתו המסחרית הנם קריטיים בכל הקשור לבדיקת שיקולי המס וכדאיות וייתכנות כלכלית של העיסקה. מתן מענה מקצועי ומקיף, מעניק אפוא למבצע העיסקה את היכולת לשקול את מלוא השיקולים הרלוונטיים עוד בטרם ביצוע העיסקה ומעניק את המסגרת והמטווה לאופן ביצועה – לרבות אופן הדיווח לרשויות המס. חשוב אפוא להבין ולהכיר בכך, שייעוץ מוקדם בתחום המיסוי הנו חלק בלתי נפרד מתהליך ביצוע העיסקה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976

שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.reader.co.il/authors/1099/דורון-טיקוצקי-עמיר-מזרחי-עורכי-דין-ונוטריון


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!