חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
המדריך להבראת חברות בקשיים

    קישורי טקסט (לפרטים)
חפש עסקים למכירה בתחום האינטרנט
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי על פעילות באינטרנט פעילות באינטרנט עו"ד מיסים עו"ד מסים

נושא המאמר: מיסוי פעילויות הימורים באינטרנט
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

תופעת ההימורים באמצעות האינטרנט תפסה תאוצה בשנים האחרונות. במקביל להתעצמותה של תופעה דנן, עושה המחוקק הישראלי ככל שבידו על מנת למגר ולמנוע פעילויות הימורים המוצעות לישראלים דרך האינטרנט.

במאמר זה, נתמקד בקצרה בפן הפלילי של קיום פעילות הימורים באמצעות האינטרנט ונבחן את היבט המיסוי בנוגע לפעילות דנן.

חוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "חוק העונשין") אוסר לארגן או לערוך משחק אסור, הגרלה או הימור. כמו כן, ההשתתפות בפעילויות מסוג זה ופרסומם אסורה בישראל. יחד עם זאת, קיימים ארבעה חריגים המתירים, בנסיבות מסוימות, משחק אסור, הגרלה או הימור:
1. הימורים בספורט, המוסדרים בחוק להסדר ההימורים בספורט, תשכ"ז-1967.
2. הימורים שעורך מפעל הפיס, בהתאם לסעיף 231(א)(2) לחוק העונשין.
3. הגרלות אשר לעריכתם ניתן מראש היתר מאת שר האוצר או מאת מי שהשר הסמיכו לכך, בהתאם לסעיף 231(א)(1) לחוק העונשין.
4. משחק, הגרלה או הימור בחוג הפרטי שעריכתם מכוונת לסוג אנשים מסוים (הכוונה למשחקים בגדר השעשוע או הבידור), אשר נערכים במקום מותר, בהתאם לסעיף 230 לחוק העונשין.

בהקשר זה חשוב לזכור, כי חוק העונשין חל גם על עבירה שנעברה כולה או מקצתה בתוך שטח ישראל ולפיכך, מהמר ישראלי המהמר דרך מחשבו הביתי באמצעות אתר אינטרנט הממוקם בחו"ל ואשר פועל באמצעות שרת הממוקם בחו"ל עובר עבירה פלילית, אף אם הדין במקום מושבו של אתר האינטרנט והשרת מתיר פעילות מסוג זה. אף אדם, המפרסם בישראל פעילות הימורים המתקיימת בחו"ל, מארגן או עורך משחק אסור, הגרלה או הימור באתר אינטרנט הפועל בחו"ל באמצעות שרת הממוקם בחו"ל, עובר עבירה פלילית ללא כל קשר לחוקיות המעשה במדינת החוץ (ראה: מ 1106/07 משטרת ישראל נ' קרלטון מיכאל (לא פורסם), ב"ש 90862/07 קרלטון מיכאל נ' היחידה הארצית לחקירות הונאה (לא פורסם)).

בנוסף, יש לזכור כי אף פעילות בלתי חוקית, לרבות פעילויות הימורים באמצעות האינטרנט, חבה במס, אחרת "יוצא החוטא נשכר פעמיים". העבריין יפיק הכנסה מהפעילות הבלתי חוקית ובנוסף ישוחרר מנטל המס. כמו כן, יש במיסוי פעילות בלתי חוקית לדכות את התופעה ככלל, ולעזור למחוקק במלחמתו נגד תופעת ההימורים באינטרנט בפרט.

שיטת המס הישראלית מחייבת במס תושב ישראל, בין אם הוא מואגד כחברה ובין אם הוא יחיד, בגין כל הכנסה שנצמחה לו, ללא קשר למקום הפקתה.
נוכח האמור לעיל, ישראלים המעונינים להפעיל אתר אינטרנט העוסק בהימורים, נדרשים לבצע את פעילותם במדינה זרה בה הפעילות דנן חוקית, כדוגמת האי מאן, אנטיגואה, גיברלטלר, רומניה, חלק מהמדינות בארה"ב, אנגליה (כאשר מקום אתר האינטרנט והשרת הם מחוץ לאנגליה) וגרמניה. כמו בכל בחינת כדאיות עסקה מסחרית בחו"ל, יש לבחון את עלויות הקמת הפעילות במדינה הזרה ושיעורי המס הכרוכים בביצוע העסקה. בשורות הבאות נסקור את העלויות ומשמעויות המס בהקמת חברה העוסקת בתחום ההימורים באינטרנט במדינת אנטיגואה.

מדינת אנטיגואה: מדינה זו הממוקמת בים הקריבי מורכבת מ- 2 איים. במדינה יושבים רבים משרתי האינטרנט של חברות ההימורים, המספקות שירותי הימורים באינטרנט לתושבי ארה"ב.

מס חברות - ככלל, מס החברות במדינה עומד על 40% אלא שהמדינה מעודדת משקיעים זרים בכלל וחברות הפועלות בתחום ההימורים באינטרנט בפרט להשקיע בה באמצעות מתן פטור ממס חברות (0%) למשך 15 שנים. הפטור האמור ניתן לחידוש ל- 15 שנים נוספות. קיימות הטבות מס נוספות למשקיעים זרים.

חוקיות הימורים באינטרנט - ההימורים באינטרנט מותרים בכפוף לקבלת רישוי. קבלת הרישוי מותנית בתנאים מסוימים (אי פנייה לקטינים, מדינות בהן ההימור אסור, אזהרה וכדו') אך אינה כרוכה בבירוקרטיה סבוכה ביותר.

מס על הכנסות מהימורים באינטרנט - חברות המפעילות הימורים באינטרנט כפופות למס בשיעור של 3% על ההפרש שבין הפדיון הנובע לחברות מפעילות ההימורים לבין הזכיות שהן מחלקות.

דמי רישוי שנתיים לחברת הימורים באינטרנט –
על מנת להפעיל אתר של הימורים בקזינו באינטרנט נדרשות חברות הימורים לרישוי שעלותו 75,000 $ למפעילים שמשאירים את הסרבר הראשי באנטיגואה.
על מנת להפעיל אתר של הימורי ספורט באינטרנט נדרשות חברות הימורים לרישוי שעלותו 50,000 $ למפעילים שמשאירים את הסרבר הראשי באנטיגואה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!