חיפוש מאמרים

12019 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ביטוח מכולות

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הטרדה מינית דיני עבודה ביטול כתב אישום פסיקת פיצויים

נושא המאמר: פסיקת פיצויים לפי סעיף 80 לחוק העונשין
מאת: אלי דורון, עו"ד- יפעת גוטמן, משפטנית- eli-doron@taxlawyers.co.il / www.adviser.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- יפעת גוטמן, משפטנית- eli-doron@taxlawyers.co.il / www.adviser.co.il

אוחנה דוד ("המבקש") זוכה מכלל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום, זיכוי מוחלט, מחוסר אשמה. לאור זאת, המבקש ביקש לפסוק לו שיעור הפיצוי, מכוח תקנות סדר הדין הפלילי (פיצויים בשל מעצר או מאסר), וכן להגדיל את הפיצוי בהתאם לתקנה 9 (ב) לתקנות, באופן שיפסק לו סכום הגבוה בשיעור של 50% מהסכום המבוקש, מאחר שלטענתו מדובר בנסיבות מיוחדות.

המשיבה בתגובתה ביקשה לדחות את בקשת המבקש, כיוון שלטענתה, לא הצביע בבקשתו על התקיימות התנאים הנדרשים לשם פסיקת פיצוי, לפי סעיף 80 לחוק העונשין. בימ"ש בפני כבוד השופטת בש, קבע כי לסעיף 80 לחוק העונשין ישנם שלושה תנאים על מנת לקבל פיצוי; 1. זיכוי או ביטול כתב האישום, 2. הוכחת קיומה של עילת זכאות, 3. שיקול דעת של בית המשפט.

בימ"ש פסק כי בתנאי השני של הנסיבות המצדיקות את הפיצוי – ישנן שתי קבוצות של נסיבות - האחת, נוגעת להליך המשפטי והשנייה נוגעת לנסיבות האינדיבידואליות של הנאשם. היות ובמקרה זה מדובר בזיכוי מוחלט של המבקש, אשר על פי ההלכה הפסוקה מקנה, בדרך כלל, זכאות לפיצויים, אולם אינו מקנה אוטומטית את הזכות לפיצוי. המבקש הצליח להוכיח לבימ"ש כי בטרם הוגש נגדו כתב אישום, הוא ניהל מרפאה גדולה בת 20,000 מטופלים, ולפתע מצא עצמו בפועל מתפקד כפקיד במרפאה קטנה.

לפיכך, קבע ביהמ"ש כי למבקש נגרמה פגיעה במקום עבודתו, כתוצאה מקיומו של ההליך המשפטי, אשר הסתיים בהכרעת דין שזיכתה את המבקש זיכוי מוחלט וקבעה פוזיטיבית כי בימ"ש נותן אמון בעדי ההגנה, לרבות במבקש, ואינו נותן אמון בגרסת המתלוננת. עוד נקבע, כי למבקש נגרמה פגיעה קשה בשמו הטוב כתוצאה מהעמדתו לדין בגין עבירות חמורות ומבישות, ולאור זאת נפסק פיצוי כולל של כ- 21,000 ש"ח.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il
קישור לאתר המקור: www.clickgo.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- יפעת גוטמן, משפטנית- eli-doron@taxlawyers.co.il / www.adviser.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!