חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קבלה מעשית - זה אסור !!!

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי בולגריה מיסוי בינ"ל עו"ד מיסים מיסים עו"ד

נושא המאמר: שיטת המס בבולגריה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - eli-doron@taxlawyers.co.il

בולגריה נמנית עם שורה של מדינות במזרח אירופה המהוות יעדי השקעה חדשים ונחשקים למשקיעים זרים, המחפשים להשקיע את כספם בכלכלת מזרח אירופה הנמצאת בתנופת צמיחה אדירה. במסגרת מדיניות ההשקעה הגלובאלית בכלכלת מזרח אירופה ולאור שיטת המס הנהוגה בבולגריה ניתן לומר, כי אפיקי ההשקעה אשר בולגריה מציעה למשקיעים זרים הנם מגוונים וכדאיים ביותר.
חברה נחשבת לצורכי מס כתושבת בולגריה אם נתאגדה בבולגריה, והמס המוטל על חברות תושבות בולגריה עומד על שיעור של 10%. בעוד שחברות תושבות בולגריה ממוסות על הכנסותיהן מכל מקור שהוא, חברות זרות ממוסות אך ורק על הכנסות שמקורן בבולגריה. במסגרת רצונו של המחוקק הבולגרי לעודד השקעות בבולגריה ולהיאבק בבעיית האבטלה בבולגריה, נקבעו מספר תמריצים אשר בהתקיימם, חברות יוכלו ליהנות מהפחתת שיעור המס. לדוגמא, חברה הפועלת באזורים בהן ישנו אחוז אבטלה גבוה, יכולה ליהנות מהפחתה של 10% משיעור מחיר נכסים קבועים מסוימים שנרכשו על ידי החברה, חברה העוסקת בייצור חקלאי יכולה ליהנות מהפחתה בשיעור של 60% ועוד. דוגמא נוספת הנה הפחתה בשיעור תשלומי החובה לביטוח לאומי ששילם מעסיק ביחס לעובד חדש באזורים של אבטלה גבוהה.
שיעור מס החברות שמשולם על ידי תאגיד יוחזר לו במלואו לשם פעולות השקעה וייצור באזורים של אבטלה גבוהה ובמקרים מסוימים אחרים הקבועים בחוק.
יחיד תושב בולגריה ממוסה על הכנסותיו מכל מקור שהוא. יחיד שאינו תושב בולגריה, ממוסה אך ורק על הכנסות מבולגריה.
יחיד ייחשב תושב בולגריה לעניין מס הכנסה באם מתקיימים בו מי מהתנאים הבאים:
1. יש לו כתובת מגורים קבועה בבולגריה. יצוין כי אם ליחיד כתובת קבועה בבולגריה אלא שמרכז האינטרסים החיוניים שלו הנו מחוץ לבולגריה הוא אינו רשאי להיחשב תושב בולגריה לצורכי מס.
2. שהה בבולגריה יותר מ- 183 יום מתוך כל תקופה של 12 חודשים רצופים.
3. מרכז האינטרסים החיוניים הנו בבולגריה. מרכז האינטרסים החיוניים נקבע על יסוד הקשרים האישיים והכלכליים של היחיד כאשר לצורך בחינת האמור נבחנים מיקום המשפחה, החזקה של רכוש, המקום שבו היחיד עובד, מקום פעילותו המקצועית או הכלכלית ועוד.
המס המוטל על מרבית הכנסותיהם של יחידים בבולגריה הנו פרוגרסיבי עד לשיעור של 24% מס על הכנסה שנתית העולה על 7,200 BGN (מטבע בולגרי). להלן שיעורי המס המוטלים על יחיד בבולגריה (נכון לשנת 2007):
הכנסה שנתית עד לגובה של עד 2,400 BGN לא חייבת במס.
הכנסה שנתית עד מסך של 2,400 BGN עד לסך של 3,000 BGN חייבת במס בשיעור של 20%.
הכנסה שנתית עד מסך של 3,001 BGN עד לסך של 7,200 BGN חייבת במס בשיעור של 120 BGN וכן22%.
הכנסה שנתית העולה על סך של 7,200 BGN חייבת במס בשיעור של 1,044 BGN וכן 24%.
יש לציין, כי קיימות הכנסות מסוימות עליהם שיעור המס הנו קבוע ולא פרוגרסיבי.
ככלל, רווחי הון ממוסים ככל הכנסה אחרת בבולגריה.
הכנסות מסוימות פטורות ממס הכנסה החל על יחידים, כגון הכנסה מפעילויות מסוימות בשוק ההון, הכנסות מהעברת נכסי נדל"ן תחת תנאים מסוימים (חל על תושבי בולגריה או תושבי האיחוד האירופאי – רווחים ממכירת מקרקעין המיועדים למגורים פעם בשנה וכן רווחים ממכירת עד שני נכסי נדל"ן לשנה בתנאי שיותר מחמש שנים חלפו מיום הרכישה ועד יום המכירה של המקרקעין פטורים ממס בבולגריה), ריבית המתקבלת מהפקדות בבנקים, הכנסות מהימורים, תשלומים מביטוח לאומי, הטבות הניתנות בעין והממוסות אצל המעביד ואח'.
מיסי חוץ המשולמים על ידי יחיד הנהנה מהוראות אמנה למניעת כפל מס ניתנים לזיכוי אל מול המס בו חייב היחיד בבולגריה.
מי שאינו תושב בולגריה זכאי ליהנות מהוראות אמנה למניעת כפל מס בתנאי שתוענק לו מראש תעודה במסגרתה מאשרות רשויות המס בבולגריה את ההטבות בהתאם לפרוצדורה ספציפית.
ישראל ובולגריה קשורות ביניהן באמנה למניעת כפל מס אשר תקפה החל מיום 1.1.2003, אשר מטרתה למנוע הטלת מס כפול, הן בישראל והן בבולגריה, על הנישום בגין אותה הכנסה.
לסיכום, שיטת המס בבולגריה, המתאפיינת בעידוד משקיעים זרים, יציבותה הכלכלית הצומחת של בולגריה בשנים האחרונות הנובעת מכ"א מיומן, עלויות השקעה נמוכות, מיקום אסטרטגי מעולה (המיקום של בולגריה מאפשר לה להיות בסיס לפעילות חברות בינ"ל לצורך חדירה לשווקים באזור), יחד עם הסביבה הכלכלית המתעוררת במזרח אירופה, מגמת עליית המחירים ותנאי המימון האטרקטיביים של הבנקים המקומיים יחד עם הצטרפותה של בולגריה לאיחוד האירופי, מובילים לשיעורי רווחיות גבוהים בהשקעות בבולגריה.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il
קישור לאתר המקור: www.clickgo.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!