חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
תוספי מזון - לחיטוב, דיאטה, הרזייה, כוח ופיתוח שרירים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מיסוי בינ"ל שיטת המס בג'אורג'יה מיסוי בגאורגיה עו"ד מיסים

נושא המאמר: שיטת המס בג'אורג'יה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - [email protected]

גאורגיה, או בשמה השני גרוזיה, קבלה את עצמאותה עם פירוקה של ברית המועצות בשנת 1991, וביום 9.4.1991 חגגה את עצמאותה כמדינה עצמאית. לאחר הכרזת עצמאותה של גאורגיה חל מהפך בכלכלת גאורגיה, אשר נהפכה לכלכלה קפיטליסטית המעודדת שוק חופשי. יחד עם זאת יש לציין, מדינת גאורגיה ממשיכה לחוות בעיות תקציביות, כאשר הסיבה העיקרית לכך היא שחיתות אשר נפוצה במדינה.

מראשית חודש ינואר השנה הפחיתה הממשלה בגאורגיה את שיעור המס האחיד המוטל על חברות לשיעור של 15% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 20%). תאגידים תושבי גאורגיה ומוסד של קבע של תאגיד זר מחויבים בתשלום מס החברות על הכנסותיהם מכל מקור שהוא. זאת, בעוד שתאגידים שאינם תושבי גאורגיה ממוסים על הכנסותיהם ממקורות בגאורגיה ועל הכנסות מוסדות הקבע שלהם בגאורגיה מכל מקור שהוא.

תאגיד ייחשב לתושב גאורגיה באם הוא מקיים פעילות בגאורגיה ו/או יש לו מקום ניהול אפקטיבי בגאורגיה. הכנסות פטורות ממס חברות הן בין השאר מענקים, דמי חברות, תרומות והכנסות מפעולות לא כלכליות שמקבלים ארגונים ללא מטרות רווח.

בראשית חודש ינואר השנה הגדילה הממשלה בגאורגיה את שיעור המס המוטל על יחידים לשיעור אחיד של 25% (בניגוד לשיעור המס הקודם שעמד על 12%). יחידים תושבי גיאורגיה חייבים במס בגין הכנסותיהם מכל מקור שהוא. בעוד שיחידים שאינם תושבי גיאורגיה חייבים במס על מרבית הכנסותיהם ממקורות בגאורגיה. יחיד ייחשב לתושב גיאורגיה אם הוא שהה בגאורגיה פרק זמן של 183 יום ומעלה בכל תקופה של 12 חודשים רצופים המסתיימת בשנת המס.

רווחי הון ממוסים ככל הכנסה אחרת בגאורגיה. הכנסת יחיד מרווח הון שנצמח לו ממכירת נכס מוחשי שהוחזק על ידיו במשך פרק זמן העולה על שנתיים פטורה ממס.
המשא ומתן אשר מתנהל בין ישראל לגאורגיה טרם הבשיל לכדי אמנה חתומה למניעת כפל מס. יחד עם זאת, מי שמוטל עליו מס בגאורגיה רשאי להזדכות על מיסי חוץ ששילם במדינות אחרות אל מול המס בו הוא מחויב בגיאורגיה.

לסיום נציין, כי חרף האמברגו הכלכלי שהטילה רוסיה על גרוזיה בשנת 2006 נראה, כי גרוזיה מצליחה להתמודד עם החרם הכלכלי בצורה טובה וצמיחתה הכלכלית האיתנה של גרוזיה העולה על 10% בשנת 2007 המעידה על כך, הצליחה להפתיע את הערכותיהם הפסימיות של רבים. ישנן סיבות רבות לצמיחה הכלכלית של גרוזיה, אך העיקריות שבהן הן הרפורמות שמבצעת ממשלת גרוזיה, לא רק בשיטת ושיעורי המס כפי שחלקן תוארו לעיל, אלא גם בשיפור מתמשך במסגרת החקיקתית והסביבה העסקית, הקטנת השחיתויות במדינה וחיזוק המערכת החוקית של גרוזיה.


רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]

www.adviser.co.il
קישור לאתר המקור: www.clickgo.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]