חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
משבר כלכלי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שיטת המס ברומניה מיסוי בינלאומי עו"ד מיסים מיסוי בינ"ל

נושא המאמר: שיטת המס ברומניה
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - eli-doron@taxlawyers.co.il

בשנים האחרונות מזרח אירופה נתפסת כיעד נחשק ביותר בקרב משקיעים זרים בכל העולם. רומניה, כחלק ממדינות מזרח אירופה הנהנות מחיזוריהם של משקיעים זרים רבים, מהווה יעד אטרקטיבי לאותם משקיעים רבים לקצירת פירות מהשקעותיהם. עקרונות המס ברומניה, כפי שאלה יתוארו בקצרה להלן, מהווים סיבה עיקרית לכך.

המס החל על חברות - חברות תושבות רומניה, מוסדות של קבע של חברות זרות ברומניה וחברות זרות המפיקות הכנסות ממקורות הכנסה ברומניה חייבים בתשלום מס חברות בשיעור של 16% על הכנסותיהם. חברה נחשבת לתושבת רומניה, על פי הדין הרומני, אם משרדה הראשי רשום ברומניה או אם מקום הניהול האפקטיבי שלה הוא ברומניה. הכנסת חברה תושבת רומניה מדיבידנד חייבת בתשלום מס בשיעור של 10%. זאת, בעוד שחברה זרה (חברה שאינה תושבת רומניה) חייבת במס ברומניה אך ורק בגין הכנסות שנצמחו ברומניה.

בהעדר אמנה למניעת כפל מס מזוכה נישום על מס הכנסה ששילם בחו"ל על הכנסה שנתקבלה בחו"ל עד לשיעור המס החל ברומניה על ההכנסה (16%). החברה הרומנית צריכה להציג מסמכים על תשלום המס בחו"ל על מנת ליהנות מהאמור.
מיסוי יחידים - שיעור המס ברומניה על מרבית הכנסותיהם של יחידים הנו 16%. תושבי רומניה מחויבים במס על הכנסותיהם מכל מקור שהוא בעוד שיחידים שאינם תושבי רומניה ממוסים ברומניה רק על הכנסותיהם ממקורות הכנסה ברומניה. יחיד יחשב לתושב רומניה לצרכי תשלום מס באם מרכז האינטרסים החיוניים שלו הוא ברומניה או ששהה ברומניה יותר מ- 183 יום בתקופה של 12 חודשים רצופים המסתיימים בשנת המס הרלוונטית. שיעור המס על דיבידנד המשולם ליחיד הנו 16%.

רווח הון של יחיד ממכירת מניות הרשומות למסחר בבורסה ממוסה בשיעור של 1% או 16% תלוי במשך האחזקה בהן (אם עולה על 365 יום – 1% ואם יורד -16%).
אמנות למניעת כפל מס - במקרה של סתירה בין הוראות דין מקומי ברומניה להוראות אמנה למניעת כפל מס עליה חתומה רומניה מכריעה האמנה למניעת כפל מס. ישראל ורומניה קשורות ביניהן באמנה למניעת כפל מס, אשר מטרתה למנוע הטלת מס כפול, הן בישראל והן ברומניה, על הנישום בגין אותה הכנסה. אמנה זו תקפה החל מיום 1.1.1999.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) - eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!