חיפוש מאמרים

11801 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
המדריך המלא לאקטיביות ארגונית

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: קורות חיים חיפוש עבודה מכללה או אוניברסיטה השמה

נושא המאמר: תואר ראשון- מכללה או אוניברסיטה?
מאת: טלי שחר   שמור מאמר למועדפים

בשעה טובה, החלטת מה אתה רוצה ללמוד.אתה עומד לקראת ההרשמה ללימודים ועולה השאלה איפה ללמוד. אוניברסיטה או מכללה. שאלה לגיטימית מאין כמוה. כל בחירה תביא מן הסתם לתוצאות אחרות בהמשך דרכך ובהמשך הקריירה שלך. כמו כל החלטה בחיים, נתיב שבחרת מחייב ולוא רק מעצם זה שהוא מבטל את כל הדרכים הפוטנציאליות שאותן לא מימשת. כיוון שאיש אינו יכול לחזות את העתיד ולהתנבא מה באמת יביא להצלחה ולמימוש אופטימאליים, לא נותר לנו אלא לשקול את כל השיקולים הרציונאליים שאותן ניתן להביא בחשבון ולהגיע להחלטה כמתאימה ביותר לפי התנאים והנתונים העכשוויים הידועים כאן ועכשיו:

מיקום
איפה אתה גר, כמה רחוק אתה רוצה, מוכן או יכול להרשות לעצמך כלכלית להרחיק. אם אתה מתכוון להמשיך לגור בבית כדי לחסוך בהוצאות שכר דירה ובהוצאות מחיה תרצה להירשם ללימודים במקום הקרוב ביותר למקום מגוריך. לדוגמא אם אתה גר בקריית שמונה מכללת תל חי תהיה לך הרבה יותר נגישה ולפיכך זולה מאשר אוניברסיטת חיפה.

מחיר
אם שכר לימוד הוא גורם מכריע עבורך בדוק והשווה מחירי שכר לימוד. בדרך כלל תמצא שקיימים הבדלים משמעותיים בגובה שכר הלימוד בין אוניברסיטה לבין מכללה. יש לחשב מחיר שכר לימוד לתואר שלם ולא רק לשנת לימודים. בדוק מה הן האפשרויות לקבלת מלגה.

תנאי קבלה
תלוי ברמת הציונים שלך ובקושי להתקבל לפקולטה שבחרת, כמו גם לרמת הביקוש של הפקולטה. במקצועות מבוקשים בדרך כלל קל יותר להתקבל למכללות מאשר לאוניברסיטאות. מכאן, כמובן גם תיגזר רמת היוקרה של התואר שלך.

רמת הלימודים
בדוק והשווה מה רמת הלימודים הנדרשת. במילים אחרות הם הלימודים קשים או האם ניתן 'למרוח' את הלימודים. איזה שם יצא למכללה זו או לאוניברסיטה זו. בדרך כלל מקובל לחשוב שהלימודים במכללה קלים יותר. גם מכאן, כמובן גם תיגזר רמת היוקרה של התואר שלך.

סביבה חברתית
נקודה שאין להקל בה ראש היא הסביבה החברתית. תקופת הלימודים הגבוהים היא התקופה שבא אנו רוכשים קשרים חברתיים חשובים ביותר שישרתו אותנו לאורך כל חיינו הבוגרים. זו גם התקופה של חיזור ומציאת בן/בת כזוג. בגלל ההבדלים השונים באופי של מכללות מול אוניברסיטאות מתנקזים אנשים מסוגים שונים למוסדות שונים. לדוגמא, סביר להניח שככל שמכללה תהיה יקרה יותר ורמת הלימודים בה מתונה יותר סביר יהיה למצוא בה חתנים/כלות פוטנציאליים עשירים יותר...

המשך לימודים
אם אתה רוצה לעשות קריירה באקדמיה או אם אתה רוצה להמשיך וללמוד מעבר לתואר ראשון לך על אוניברסיטה.

קריירה וסיכויים להשיג עבודה
ראשית יש להדגיש שברוב המקרים תואר ראשון הוא סף קבלה לעבודה ואיננו הכשרה קונקרטית לתפקיד. היום רוב המעסיקים דורשים תואר ראשון לתפקידי מכירות .שיווק ואפילו פקידות. התואר הראשון הוא מעיין חותמת רמה אישית ואיננו דרישה עניינית. כך שאם כוונתך לרכוש תואר בשביל קורות החיים שלך לך על האפשרות הקלה/זולה/נוחה ביותר עבורך.
מאליו ברור שככל שהמוסד בו רכשת שאת התואר בראשון שלך נחשב ליוקרתי יותר תוכל לכוון לקריירה יוקרתית יותר. מקומות עבודה יוקרתיים ונחשקים יפסלו על הסף מועמד בוגר מכללה. מאידך אם במהלך לימודיך במכללה התחברת עם בנו של בעל החברה שלמד איתך הסיפור כמובן יהיה אחר...


לסיכום, ניתן לומר שההחלטה אם ללמוד באוניברסיטה או במכללה היא מורכבת ויש להביא שיקולים רבים בחשבון אולם בסופו של דבר מה שיקבע את הצלחתך בהמשך דרכך המקצועית הוא מכלול שךל דברים-מזל, נסיבות, נתונים אישיים, נתונים אישיותיים ולא רק היכן רכשת את התואר האקדמי שלך.

www.jobsearch.org.il/19675/מכללה-או-אוניברסיטה


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י טלי שחר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!