חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפול וייעוץ זוגי- הטיפול בבעיות זוגיות ונישואין

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נקודות זיכוי זיכוי במס אבא אמא

נושא המאמר: הילדים הם גם של האבא
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)[email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)[email protected]

כידוע פקודת מס הכנסה קובעת הטבה בדמות נקודות זיכוי לגברים ולנשים, הטבה שמטרתה להקטין את נטל המס על הנישום. מעבר לכך הפקודה קובעת כי אם לילדים זכאית לנקודת זיכוי נוספת בגין כל ילד, במטרה להפחית את נטל המס ככל שהמשפחה גדלה.

החוק יוצר מצב אבסורדי לפיו רק אמהות בעלות שכר גבוה זוכות ליהנות בפועל מהטבה זו משום שרק הן מגיעות לתקרת שכר בה נקודות הזיכוי יכולות להשפיע ולהפחית את נטל המס. מכאן שאישה "תהנה" מההטבה רק אם היא עובדת ומשכורתה גבוהה מספיק, באופן בו היא בכלל מגיעה למדרגות המס, כך שללא נקודות זיכוי אלו היא הייתה משלמת מס הכנסה. כעת, בשל העובדה כי החוק אינו מתיר להעביר את ההטבה לבעל, יוצא כי דווקא עקרות הבית המגדלות את ילדיהן, או אמהות במשפחות מרובות ילדים, אשר בוחרות משיקולים כלכליים ואחרים, שלא לצאת לעבוד או כאמור אמהות אשר עובדות בשכר נמוך, כלל אינן זוכות ליהנות מההטבה.

בניסיון לתקן מצב אבסורדי זה, בתאריך 28.1.08 הגיש ח"כ זבולון אורלב הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה שמטרתה לאפשר לבעל לעשות שימוש וליהנות במשכורתו מנקודות הזיכוי שרעייתו אינה יכולה לנצל בגלל שכרה הנמוך.
מוצע כי לצורך קבלת נקודות הזיכוי בגין ילדים יוכר התא המשפחתי כנישום אחד, כך שבמשפחות בהן האישה אינה יכולה לנצל לטובתה את נקודות הזיכוי יוכל הבעל לעשות שימוש וליהנות במשכורתו מהטבה זו.
אין ספק כי הצעת החוק הנה יוזמה מבורכת אשר יש בה כדי לתת אפשרות ריאלית לכל משפחות ישראל ליהנות באופן מקסימלי מההטבות הקבועות בחוק, ללא כל קשר לשאלה מי מבין ההורים הוא הגורם המפרנס במשפחה.
יצוין כי לעניין חבויות במס אין מקום להפרדה הקיימת, דווקא לאור העובדה שרשות המסים בכלל ומס הכנסה בפרט נוהגות לעשות חישוב מאוחד לשני בני הזוג ולראותם כנישום אחד, למעט מספר חריגים המאפשרים חישוב נפרד, כנ"ל גם לגבי רווחי הון.
הצעת חוק באה לתקן נקודת קיפוח לא מוצדקת ומקדמת את ההליכה לקראת שוויון מוחלט בין המינים בחברה, השוויון בין בני זוג ובין תאים משפחתיים בחברה כולה.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)[email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]