חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עוצמה, סמכות וכסף

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: רפורמה במיסוי עולים חדשים תושבים חוזרים 60 למדינה

נושא המאמר: הרפורמה במיסוי לעולים חדשים ולתושבים חוזרים לרגל שנת ה- 60 לקיומה של מדינת ישראל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

לאור הודעתה של רשות המיסים עולה, כי התוכנית שיזמו משרד הקליטה ורשות המיסים, אשר ענייה הקלות במס לעולים חדשים ולתושבים חוזרים, רקמה עור וגידים ואף לאחרונה כבר אושרה על ידי שר האוצר, מר רוני בר-און.

לרגל שנות ה- 60 לקיומה של מדינת ישראל, עושה המדינה לאל ידה "לפתות" יהודים רבים ברחבי העולם, לעלות לישראל. מטרת תוכנית זו היא לחזק את מדינת ישראל כביתו של העם היהודי ובד בבד לחזק גם את חוסנה הכלכלי של ישראל ולהגביר את הצמיחה במשק. "הפיתוי" נעשה באמצעות הענקת הטבות והקלות במס לתושבים חוזרים ולעולים חדשים.

ההקלות במס המוצעות לתושבים החוזרים ולעולים החדשים (כפי שאלה יפורטו על ידנו להלן) אותן מוכנות המדינה להעניק, מלמדים על רצונה העז של הממשלה לעודד עלייה לישראל. להווי יודע, כי מטרתו העיקרית של המס הוא לממן את פעולותיה של הממשלה, ובכך שהממשלה מוכנה לוותר על גביית מס זו, ולו באופן חלקי מלמדים על רצונה העז.

ההקלה המהותית ברפורמה זו היא לגבי אלה תושבים חוזרים ששהו מחוץ לישראל לפחות 10 שנים מהמועד שעזבו. בהתאם לרפורמה, תושבים חוזרים אילו ייחשבו כעולים חדשים לצורכי מס ולפיכך יוכלו ליהנות מההקלות הניתנות לעולים חדשים.

כיום, עולה חדש אינו נדרש לשלם מס בגין הכנסותיו הפאסיביות מנכסים שרכש בחו"ל במשך 5 שנים. כמו כן, עולה חדש זכאי לפטור ממס למשך 4 שנים על הכנסות מעסק, משלח יד וממשכורת. במסגרת הרפורמה מוצע לקבוע, כי העולה החדש והתושב החוזר ייהנו מפטור ממס בגין כלל הכנסותיהם, המופקות מחוץ לישראל במשך 10 שנים מיום עלייתם ארצה.

אחד מההטבות המעניינות המוצעת ברפורמה היא קביעת תקופה התאקלמות ליחיד, לפיה במשך שנה מיום הגעתו ארצה של היחיד יוכל לבקשתו, לא להיחשב לתושב ישראלי לצורכי מס ובמשך תקופה שנה מיום הגעתו ארצה, המדינה נותנת ליחיד לשקול האם ברצונו להשתקע בישראל ואם לאו. עוד בין ההטבות המוצעות ברפורמה היא מתן פטור ממס לחברות המנוהלות על ידי עולה, ומתן פטור מחובת דיווח על הכנסה שמקורה בחו"ל.

משרדנו מאמין, כי לאור הרפורמה המוצעת על ידי משרד הקליטה, ישראל תוכל להגדיל את מימדיה ולהשיב ארצה יהודים רבים הנמצאים בגולה. כמו כן, מרפורמה זו אנו למדים אודות חשיבותה של מערכת המס, אשר באמצעותה ניתן לעודד פעילויות המועילות לכלכה הישראלית.

ממבט ראשון, בטווח הקצר עולה השאלה, האם הממשלה לא הפריזה ברצונה העז להשיב ארצה יהודים רבים "בעלות" של מיליוני שקלים? ראשית, אנו מאמינם כי מטרת הממשלה להשיב ארצה יהודים רבים היא מטרה ברוכה עד מאוד. שנית, בבחינת הטווח הארוך אנו מאמינים, כי עליית אלפי יהודים מרחבי העולם תחזק את עצמאותה של המדינה ואף בסופו של יום, מאזן התשלומים של מדינת ישראל יטה מעלה.

לסיום נציין, כי התוכנית אושרה בימים האחרונים על ידי שר האוצר, מר רוני בר און אשר הורה לרשות המיסים לנסח תזכיר חוק בהתאם לתוכנית.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!