חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עבודה במיאמי

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מט"ח שער החליפין בנק ישראל שוק ההון

נושא המאמר: בנק ישראל קונה מט"ח? זהירות אריות השוק אינו ג'ונגל פרוע!
מאת: אלי דרייפוס   שמור מאמר למועדפים

לאחר כ-12 שנים בהם לא התערב בנק ישראל במסחר במט"ח החליט נגיד בנק ישראל הפרופ' סטנלי פישר ולהתערב בשוק המט"ח. ההודעה הלקונית של בנק ישראל דיברה על כך שעקב התנהגות חריגה בשוק המט"ח החליטו בבנק ישראל להתערב בשוק המט"ח. מיד לאחר ההודעה קפצו כמה פרשנים והסבירו שאין לבנק ישראל כל יכולת להשפיע באמת על שער החליפין ולכן פעולתו של הנגיד תשיג בדיוק את ההפך. ונשאלת השאלה האם הפרופ' סטנלי פישר אינו מודע לעוצמתם של שווקי המט"ח. האם סטנלי הוא ינוקא צעיר בעולם הפננסים? התשובה ברורה מאליה. פרופ' סטנלי פישר מכיר את עוצמתם של שוקי המטבע בעולם הרבה שנים רבות לפני שהפרשנים הכלכליים בארץ ישבו ושיננו את מבוא למקרו כלכלה חלק ב'. לכן לנתח את מעשיו של הנגיד בכזו פשטות זה באמת לעג לאינטיליגנציה! אז מה בכל זאת ניסה הנגיד להשיג?
לטעמי שני דברים עומדים בבסיס ההתערבות של הנגיד. הראשון הוא הקטנת נזקים. לא לכל בעיה ולכל סיטואציה בחיינו יש פתרון. אך גם במקרים בהם אין פתרון מוחלט זה אינו אומר שעלינו להתעלם מהבעיה לשבת ולא לעשות דבר, ניתן לצמצם נזקים. במידה מסוימת זה מזכיר לי את השיעור הראשון שלמדתי בג'ודו. בשיעור הראשון בג'ודו למדתי ליפול! או ליתר דיוק ליפול בצורה בה אספוג את המכה הקטנה ביותר. למה לומדים בשיעור הראשון דווקא לפול? למה לא לומדים להפיל או לתקוף ? הרעיון הוא שמי שיודע ליפול לא יתרסק יוכל לקום ובפעם הבאה יוכל להפיל. גם במקרה זה כמובן שלא ניתן להלחם כנגד תנועות ההון הבינלאומיות. אך ניתן להקטין את הנפילות ולהפוך התרסקות כוללת לנפילה מבוקרת. כך שבעצם הנגיד מעוניין לצמצם את הנזק שבנפילה. להקטין את עוצמת הסערה ולמנוע תגובת עדר היסטרית שיכולה לגרום נזקים גדולים בהרבה.
הסיבה השנייה נוגעת לתודעה הציבורית שנגיד מעוניין שתתקבע בראשם של השחקנים בשוק ההון ובראשו של הציבור הרחב. במידה מסוימת משחק הנגיד משחק פוקר מול חלק מהשחקנים הגדולים בשוק ומול ספקולנטים "מדופלמים". כידוע גם בשוק יורד ניתן לבצע פעולות (לעתים מניפולציות) ולהרוויח. אם השחקנים בשוק המט"ח וספקולנטים למיניהם יודעים מראש שבכל מצב הנגיד לא יתערב. הרי שהם יכולים לחשוב שהשוק עומד לרשותם ושהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם ולא יהיה מי שיתערב. כאן הנגיד מעביר מסר ואומר אני אכן מאמין בשוק חופשי וכל מי שמעוניין יכול לקנות ולמכור. אבל אם הטורפים הגדולים יגזימו ואם הספקולנטים יחגגו היזהרו גם אני נמצא מעבר לפינה...


מאמרים נוספים באתר כלכלה למשפחה
בנוסף ניתוח בנושאי שכר ופנסיה.
ומחשבונים כלכליים
calcala.co.il האתר המוביל לכלכלת המשפחה

www.calcala.co.il/mahshevonim.htm


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דרייפוס שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!