חיפוש מאמרים

12307 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
טיפול באקנה בפנים ובגב

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: נקודות זיכוי מס הכנסה פקודת מס הכנסה עו"ד מיסים

נושא המאמר: נקודות זיכויי ע"פ פקודת מס הכנסה, ככלי לקידום מטרות ציבוריות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) [email protected]

בניגוד לימים עברו, רכישת לימודים אקדמאים כיום מהווה קלף פתיחה עבור כל אדם המבקש להשתלב בשוק העבודה. עובדה זו כמעט ואינה מותירה ברירה בפני צעירים אשר נמצאים בתחילת חייהם הבוגרים, ושולחת אותם באופן כמעט אוטומטי חזרה לכסא הלימודים, אותו עזבו לפני מספר שנים, עם סיום ביה"ס התיכון.
בישראל, שלא כמו ביתר המדינות המפותחות, סטודנטים אינן זוכים לסבסוד הולם בשכר הלימוד, מה גם שמספר הכיסאות באוניברסיטאות אינו עונה על הביקוש הרב מצד הסטודנטים המבקשים לרכוש השכלה. כמו כן מספר לא מבוטל מקרב הסטודנטים מוצאים את עצמם לומדים במכללות פרטיות, שכמעט ואינן זוכות לסבסוד מהמדינה, ומשלמים שכר לימוד כפול מתלמידי האוניברסיטאות. מסקר הוצאות שערך ארגון הסטודנטים בישראל - ארגון הגג של אגודות הסטודנטים במכללות - עולה כי סטודנט המשלם שכר לימוד אוניברסיטאי מוציא בממוצע כ-30 אלף שקל בשנה על לימודיו.
מעבר לעובדה שחברה משכילה מקדמת את החברה כולה, אוכלוסייה משכילה משתכרת בסכומים גבוהים יותר ובהתאם יוצא אפוא, שגם קופת המדינה נהנית מעובדה זו באמצעות גביית מס הכנסה במדרגות שכר גבוהות יותר.
כדי לסייע לסטודנטים להחזיר את השקעתם הכספית בעבור שכר הלימוד ולעודד השכלה גבוהה, מעניקה המדינה הטבה של נקודת זיכוי במס הכנסה לבוגרי תארים אקדמאים. נקודת זיכוי לבוגר תואר ראשון וחצי נקודה לבוגרי תואר שני, לשלוש שנים החל משנת המס שבה סיימו את הלימודים. אולם בהרבה מקרים בוגרי תארים אקדמאים, במיוחד בוגרי תואר ראשון, אינם מתחילים לעבוד מייד אחרי סיום הלימודים מסיבות שונות, ולכן אינם זוכים לנצל את מלוא ההטבה שהם זכאים לה כחוק.
משכך, ביום ב' 10.3.08 הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה בעניין נקודות זיכוי לבוגרי תארים אקדמאים, באמצעות חברי הכנסת חנא סוויד, מוחמד ברכה ודב חנין. בהצעת החוק מוצע לאפשר לבוגרי מוסדות אקדמאיים ליהנות מהטבה במס הכנסה, כאשר תקופת שלוש השנים תתחיל עם השתלבותם בעבודה בפועל, ולא ביום סיום לימודיהם האקדמאיים.
נראה שהצעת החוק, תסייע לבעלי תארים אקדמאיים להחזיר את השקעתם הכספית שהוציאו לטובת רכישת התואר באופן מהר יותר, באמצעות ניצול מלוא התקופה שבה הם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה. מעבר לכך תיקון פקודת מס הכנסה בעניין זה יתמרץ את האוכלוסייה כולה לרכוש השכלה אקדמאית ויקדם אותנו אל עבר חברה איכותית יותר.

משרדנו, המתמחה בדיני מס משוכנע, כי עסקינן בהצעת מבורכת המתיישבת לגישתנו עם החובה להרחיב את השימוש במנגנון נקודות הזיכוי ומנגנונים דומים אחרים והצורך בעידודן של אוכלוסיות חלשות ולעידודן של מגמות בכלל, באופן המתיישב עם האינטרסים של מדינתנו, שממילא נמצאת בקשיים לא מבוטלים ואשר בפניה מכשולים לא קלים. נוסיף, כי באותה מידה, בחרה המדינה, בתבונה רבה, לייסוד מנגנון של "מס שלילי" האמור אף הוא לקדם מגמות כגון דא – במקרה זה מקדם הוא את הרצון לעבוד – כך שכאלה שבחרו לעבוד, ברמות מסוימות, יהיו זכאים לקבל מרשויות המס החזרים, השקולים במידה רבה לנקודת זיכויי.

באותה מידה, כך אנו משוכנעים, נכון לעשות שימוש במנגנונים מסוג זה לטובת עידוד מקצועות דרושים, דוגמת – הוראה, בנייה, שמירה ויצירת תמריצים נוספים.

מי ייתן ומגמה זו תמשיך.רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד(רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]