חיפוש מאמרים

12308 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
על השקעות ישראלים בנכסיםונדל"ן ברומניה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן : עסקים - קונים בשוק עסקים עסקים למכירה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריכות שחייה בריכות שחיה בריכות ג'קוזי

נושא המאמר: בריכות שחייה - תחזוקה
מאת: יואב לוי   שמור מאמר למועדפים

בריכות שחייה פרטיות אינן נמצאות בפיקוח משרד הבריאות או הרשויות המקומיות, עם זאת, מי שמבקש לבנות בריכת שחיה פרטית כדאי להיעזר בשירותי יועץ פרטי מוסמך, שימליץ על בניית הבריכה על פי העקרונות של משרד הבריאות כך שיקל לשמור על ההיגיינה. העיקרון הבסיסי הוא סחרור המים והעברתם סינון וחיטוי בצורה מבוקרת במשך כל זמן פעילות הבריכה לפי החומרים המורשים: "ישנם שני פרמטרים פשוטים לבדיקה שטחית של איכות המים בבריכה פרטית: מים צלולים המגיעים עד לשפה העליונה של הבריכה מעידים על רמת סינון נאותה".
עוד מומלץ, שאת הבריכה הפרטית יתחזק מפעיל בריכה מוסמך כפי שנהוג בבריכות הציבוריות.
יש להקפיד שכל הגורמים המשפיעים על איכות המים יהיו בגבולות הנאותים .רמות נכונות של חומרים מאפשרת למים להפוך לרווים.רמות נכונות של חומרים במי הבריכה הם המפתח לתפעול הבריכה לאורך זמן ללא בעיות.
שמירה על רמת PH נכונה בין 7.0 ל- 7.8.
PH נמוך מידי גורם לשחיקה של ציוד הבריכה, גירוי בעיני המתרחצים והתנדפות מהירה של כלור. PH גבוה מידי מעל 7.8 יגרום להצטברות אבן על ציוד הבריכה, מים מעורפלים ועכורים, החלשת כוח החיטוי של הכלור, גירוי בעיני השוחים.
הכלור משמש לחיטוי הבריכה כאשר מוסיפים אותו למים הוא מפיק חומצה הידרו כלורית.
החומצה ההידרו כלורית היא שהורגת את החיידקים, האצות ושאר האורגניזמים גורמי המחלות. כוחו הקטלני של הכלור מושפע במידה ניכרת מן ה- PH, מזיהומים ואור השמש. קרני השמש הורסות את הכלור שבמים ופסולת המכילה חנקן מפחיתה את רמת הכלור החופשי, כי היא יוצרת כלור קשור או כלור אמינים, שהם פחות פעילים. הכלור הקשור הוא שמפיץ את הריח החריף והופך למטרד, גירוי למתרחץ.
שמירה על טמפרטורת מים נכונה
טמפרטורת מים נוחה חשובה לא רק למתרחצים אלה גם לבריכה. מי הבריכה צרכים להיות בטמפרטורה של בין 24 מעלות לביו 29.5 מעלות. בכל בריכה צריך להיות מד חום שימדוד כל הזמן את טמפרטורת המים. טמפרטורה גבוהה תעבור את הסבירות שחומרים מן התמיסות ישקעו והתוצאה תהיה היווצרות אבן ומים מעורפלים.טמפרטורה נמוכה תגרום לתנאי שחיקה .
בריכות שחייה פרטיות אינן נמצאות בפיקוח משרד הבריאות או הרשויות המקומיות, עם זאת, מי שמבקש לבנות בריכת שחיה פרטית כדאי להיעזר בשירותי יועץ פרטי מוסמך, שימליץ על בניית הבריכה על פי העקרונות של משרד הבריאות כך שיקל לשמור על ההיגיינה. העיקרון הבסיסי הוא סחרור המים והעברתם סינון וחיטוי בצורה מבוקרת במשך כל זמן פעילות הבריכה לפי החומרים המורשים: "ישנם שני פרמטרים פשוטים לבדיקה שטחית של איכות המים בבריכה פרטית: מים צלולים המגיעים עד לשפה העליונה של הבריכה מעידים על רמת סינון נאותה".
פילטרים לבריכות שחייה
כל פעולת תחזוקה בבריכת השחייה מלווה בסחרור המים - לסינון, לחימום ולחיטוי. סחרור המים בבריכות שחייה מיועד להעביר את המים דרך המסננים ומערכת החיטוי על מנת להבטיח את איכותם.לצורך הסחרור אנו זקוקים למשאבות. גודל המשאבה והמסנן צריכים להתאים לגודל הבריכה ועומק המים. חשוב מאוד שחדר המכונות, המשאבות והצנרת יתאימו לתפקוד אופטימאלי של הבריכה. מומלץ להשתמש במשאבות הפועלות במהירות נמוכה להפחתת רעש. קצב הסחרור נמדד במספר השעות למחזור אחד. זמן המחזור הוא המנה של נפח המים של כל הבריכה מחולק בספיקה לשעה של השאיבה.
היות והמים הנשאבים מהבריכה עשויים להכיל מוצקים (כמו שערות ועוד..) היכולים להזיק, יש למנוע כניסתם למשאבה. על כן המשאבות (הפלסטיות) מגיעות עם סל (מסנן שיער) דרכו עוברים המים הנשאבים לפני הכניסה לבית המשאבה ובו נעצרים המוצקים .המסנן הוא אלמנט חשוב ביותר בשמירת ניקיון וצלילות המים .תפקיד הפילטר בספא או בבריכת שחייה הינו להוציא לכלוך זעיר וחלקים קטנים להבהרת המים.מהירות הסינון נמדדת בנפח המים העוברים ביחידת שטח סינון ביחידת זמן.
סוגי פילטרים לבריכות שחיה
פילטר קטרג'
בבריכות קטנות ניתן להשתמש במסנן קטרג' בעל סנן נייר, דרכו מועברים מי הבריכה לסינון הפילטר, מחזיק לכלוך בגודל של 5-10 מיקרון עד הניקוי. מסנן נייר דורש ניקוי פיזי במים זורמים עם מברשת, אפשר גם לטבול את הפילטר בחומר ניקוי. במקרה הכי גרוע ניתן להחליף את הפילטר אשר אינו יקר במיוחד.
פילטר חול
סינון רציני יותר נעשה בעזרת פילטר חול שהוא כנראה היעיל ביותר שנמצא פילטר חול יכול לסנן לכלוך עד לכדי 20-25 מיקרון. פילטר חול קיים בגדלים שונים עבור בריכות פרטיות או ציבוריות .
פילטר חול הוא מיכל רחב שמחזיק מאות קילוגרמים של חול בריכה מיוחד ( חול קוורץ ) כאשר המים המלוכלכים עוברים דרך החול, הקצוות החדים של החול מחזיקים בליכלוך.מסנן חול מאוד נוח לתפעול יחסית למסנן הנייר , בעיקר בנושא התחזוקה השוטפת. במסנן חול כל הדרוש לניקוי (בערך פעם בשבוע) הוא להעביר את ידית ברז בורר המצבים למצב שטיפה הפוכה,במצב זה המים מוזרמים לביוב ומים נקיים נכנסים ושוטפים את הפילטר. פילטר חול אינו בחירה טובה במקומות של הקצבת מים.
-diatomaceous פילטר אדמה דיאטומית
פילטר דיאטומי הינו אבקה דיאטומית, פילטרים אלה הם היקרים ביותר ומנקים ביעילות יותר מכל פילטר אחר. הפילטר יכול לתפוס ולהחזיק חתיכות בגודל של 3-5 מיקרון. אחזקה של הפילטר הינה תובענית. רובם מצריכים שטיפה חיצונית אך שיטה זו לא מספיקה בדך כלל על מנת לנקות אותם.
ייתכן שצריך להוציא את בד הסינון ולזרוק את האדמה הדיאטומית .ייתכן ותהיה בעיה עם ערים מסוימות המגדירות חומר זה כחומר כימי ואין אפשרות לזרקו סתם כך.

בריכת שחייה פרטית או ציבורית אמורה לשרת אותנו למשך שנים. אלו שהקפידו להיעזר בידע מקצועי של בעלי ניסיון בתכנון ובניית בריכות שחייה ,הם אלו שברוב המקרים נהנים מבריכת שחייה המשרתת אותם בעליות קטנות יחסית, באחזקה שוטפת נוחה וללא הוצאות מיותרות.


www.splash.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י יואב לוי שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]