חיפוש מאמרים

12032 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
האם רשאית חברה להגיש דוחות מתקנים לרשויות מס הכנסה ?

    קישורי טקסט (לפרטים)
כל המידע העדכני ביותר על תמ"א 38
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שדרות קאסמים ארנונה עו"ד מיסים

נושא המאמר: הצעת חוק להקלה בארנונה לתושבי הדרום
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

תושבי שדרות ויישובי הדרום חיים תחת פחד מתמיד וקיומי בשל טילי הקאסם המשבשים את שגרת חייהם. המצב הביטחוני כיום אינו מאפשר להם שגרת חיים נורמלית ולפיכך גם שגרת העבודה נפגעת, אך נראה כי הצעת החוק שהוגשה לאחרונה לא רואה את ציבור הנפגעים כשווים כלפי סיכון הטילים אשר לא מבדיל בין חזקים וחלשים.

הצעה שהונחה על שולחן הכנסת החודש ע"י חבר הכנסת מיכאל איתן באה להקל ולו במעט ובאופן סלקטיבי על חיי תושבי הדרום. עיקר ההצעה הוא כי תושבי שדרות "החלשים" יזכו לפטור מתשלום ארנונה בשנת 2008 וכי תושבים אשר כבר שילמו את תשלום הארנונה, הטבתם תועבר לשנת 2009.
את הפער התקציבי בשל אי תשלום הארנונה תכסה המדינה מקופת אוצר המדינה .

ההסבר להצעת החוק מציין כי תושבי שדרות אשר הכנסתם נמוכה אינם זוכים לסיוע למרות ששהותם במקום מוגדרת כשירות לאומי בתנאי מלחמה. עם זאת, ההצעה מפרשת כי החוק נועד לסיוע לחלשים ולכן מי שנהנה מהטבת מס לא יהנה מכפל הטבות והפטור ינוכה מסכום ההטבה אותו קיבלו.
אין הצעת החוק מרחיבה ומסבירה בנוגע לאותו סיווג של אדם כחלש, נראה כי הסיווג הוא לפי מי שקיבל הטבת מס.

אם כן מציע חבר הכנסת פיצוי ל"חלשים" בלבד, ומה ההבדל בין אדם חלש שחיי תחת מתקפת טילים בלתי פוסקת ובין אדם שהוא לא "חלש"?

אין זה מן הראוי להפלות בין שני אזרחים החיים באזור שבו מכירים בתושביו כאזרחים ששהותם היא שירות לאומי בתנאי מלחמה. הצעת החוק אומנם באה להטיב עם תושבי אזור העימות איך יוצא כי היא מפלה בין תושבים בשל הכנסתם האישית. גם אם ישנם אזרחים אשר ממשיכים לייצר הכנסה תחת איום תמידי מעל ראשם אין זה צודק להחזיק זאת כנגדם. אדם אשר עובד לפרנסתו חיי תחת אותו איום בטחוני שבו חיי אדם אשר "זוכה" להגדרתו כחלש.
הייתכן כי שכנים החיים באותה רמת סיכון ואכן שהותם במקום מוקרת כשירות לאומי יבדלו זה מזה מבחינת החוק בשל הכנסתם?.

אין צורך להשתמש במושגי חלש או חזק כאשר אנו באים לסייע לתושבינו אשר חיים תחת מתקפה, נראה כי הצעת החוק מפלגת את אותם תושבי דרום למעמד חזק וחלש. האיום הוא אחד, הסיכון היומיומי הוא אחד, אז מדוע הפיצוי לא יהיה אחד?רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.ilwww.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!