חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מה זה בכלל גלווניק ספא ואיך הוא קשור למתיחת פנים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בריאות פולן פרופוליס אלו ורה

נושא המאמר: הדבורים- מתנה לאדם
מאת: לירון יונג   שמור מאמר למועדפים

מתנת הדבורים לאדם

תכונות המרפא המיוחסות לדבש הדבורים, למזון המלכות, לפרופוליס ולפולן מוכרות לכל. איך זה עובד? מה יש בחומרים הללו שתורם לבריאות האדם? ולמה דבורים כמעט אף פעם לא חולות??
מתנה נפלאה לאדם, כבר אמרנו?

הדבורים

הדבורים הן יצורים קדומים מאוד, ועם זאת החוקרים חושבים שהן כמעט לא השתנו במהלך האבולוציה, לאחר שהגיעו לצורתן המוכרת לנו כיום. יש להן מערכת הגנה עצמית טובה ביותר, המגנה עליהן בחיי היומיום ואשר יעילותה כנראה עזרה להן להישאר כפי שהן במהלך האבולוציה. כנראה שלא היה להן "צורך" להשתנות כי המערכות שלהן כל כך יעילות וטובות. קיימים אלפי מינים של דבורים. אנו מתייחסים לסוג הנקרא דבורת הדבש.

דבורים הן צמחוניות ותזונתן מתבססת על צוף, שרף ואבקני פרחים. (בניגוד לצרעות הטורפות חרקים אחרים).


במהלך התפתחותה עוברת הדבורה ארבעה שלבים: ביצה – ממנה בוקעת רימה (זחל), הצורכת כמויות עצומות של אבקת פרחים, צוף ודבש עד שהיא הופכת לגולם, אשר ממנו תצא הדבורה בעלת הכנפיים.

החיים בכוורת מאורגנים להפליא. כל דבורה, בהתאם לגילה, יודעת מה תפקידה (האכלת הרימות, תיקון סדקים, איסוף צוף) ומתי עליה לפעול עם כולן (למשל, נפנוף בכנפיים – אלפי כנפיים – לצינון הכוורת).

תקשורת – באמצעות ריקוד מיוחד (התוויית הספרה 8 ומספר נענועי הגוף) מעבירה דבורה אחת לחברותיה את מיקומו המדויק של ריכוז הצוף שמצאה. בתנועות אלה היא מעבירה אינפורמציה מדויקת של כיוון ומרחק מהכוורת.

הכנסת חומרים מבחוץ לתוך הכוורת והצפיפות הרבה שבכוורת חייבה את הדבורים לפתח חומרי הגנה יעילים כנגד חיידקים, בקטריות ומחלות.

מערכת ההגנה של הדבורים כוללת חומרים הנוצרים בגוף הדבורה ובכוורת: דבש, פולן, פרופוליס, מזון מלכות, ארס.

האדם למד להפיק תועלת ממוצרים אלה. למשל, יש עדויות היסטוריות לשימוש בדבש בתקופות קדומות כממתק (הדבש מתוק פי 1.7 מסוכר), כמשקה ואף להכנת משקה משכר. כבר ב-2,700 לפנה"ס השתמשו במוצרי מכוורת לצרכים רפואיים ולטיפול בפצעים.

במאה ה-20 חזרו לחקור ולעסוק במוצרי מכוורת מבחינה מדעית, הן בגלל החזרה לשימוש במוצרים טבעיים והן בגלל שלא תמיד מסוגלת הרפואה הקונבנציונלית לתת מענה מוחלט למחלות שונות (פסוריאזיס, סוגי סרטן וכו`). ההיסטוריה האנושית העידה שמוצרי הכוורת כן נתנו מענה לבעיות שונות.

על אף המחקר המדעי הרב הקיים כבר כיום, עדיין קיים מסתורין רב בקשר לחיי הדבורים ולמוצריהן. עד היום לא הצליחו המדענים ליצור חיקוי זהה לחלוטין לדבש הטבעי. יש, כנראה, משהו ביחסי הכמויות של הרכיבים השונים הגורם למוצרי הכוורת להיות כל כך יעילים וטובים.

בני האדם, אשר למדו להכיר את חיי הדבורים ואת התנהגותן במצבים שונים, למדו גם כיצד "להפעיל" התנהגויות אלה לתועלתם. למשל, יש דרכים להפיק יותר פולן ומזון מלכות מכל נחיל באמצעות יצירה מלאכותית של תאים, אשר כביכול מכילים זחל העתיד להיעשות למלכה.

נחיל דבורים מכיל 40-60 אלף דבורים, המייצרות בשנה כ-45 ק"ג פולן וכ-90 ק"ג דבש.

"חומרי הגלם" של כל מוצרי הכוורת הם הצוף ואבקני הפרחים שהדבורים אוספות, אך חלקם נשארים כפי שהם וחלקם עוברים תהליך כימי כלשהו בגוף הדבורה.


אזהרה: אסור לתת לילדים מתחת לגיל שנתיים מוצרי מכוורת – יכולים להיות אלרגיים למוצרים אלה.

גם מבוגרים עלולים להיות רגישים או אלרגיים. יש לבדוק רגישות לדבש ולמוצרי מכוורת לפני השימוש, או להתחיל במינון נמוך עד שמגיעים לכמות המומלצת.


המוצרים שנפרט לגביהם כעת הם: מזון מלכות, פולן ופרופוליס, תוך הדגשת האיכויות והשימושים המיוחדים לכל אחד מהם.

מזון מלכות – משפר יכולת פיזית ומנטלית

בכל נחיל יש דבורה מלכה אחת, אשר תפקידה היחיד הוא להטיל ביצים. בתחילת חייהם כל הזחלים זהים. השינוי, בצורה הפיזית ובתפקודים, שחל בדבורה המלכה מושג אך ורק מהמזון שקיבל זחל מסוים, אשר יועד להפוך למלכה. הזחל המסוים הזה מקבל מזון מלכות – חומר שמפרישות הפועלות מבלוטה בגופן לאחר שאכלו אבקני פרחים. מזון זה גורם לזחל לגדול במהירות רבה במהלך השבוע הראשון לחייו, ולהכפיל פי שניים את אורכו בכל יום עד שהמלכה מגיעה לגודלה הסופי. אפשר להבין אפוא שהמזון הזה הינו חומר עשיר ביותר בחומרים המעודדים צמיחה וגדילה.

דבורה פועלת חיה שבועות אחדים בלבד, אך מלכה יכולה לחיות שנים אחדות, אשר במהלכן היא מטילה עד מיליון וחצי ביצים. אם המלכה נפגעת, מסוגלות הדבורים "לייצר" בעצמן מלכה חדשה ע"י האכלת רימה מסוימת במזון מלכות.

עד היום לא ידוע לחוקרים מה יחס הרכיבים המדויק הקיים במזון המלכות וכיצד הם גורמים לפעילות זו. האדם רק מכיר את התוצאות הטובות הטמונות בחומר זה בכל הנוגע לחידוש תאים וגדילה.


רכיבים המצויים במזון מלכות

מים, חלבונים, סוכרים והרבה חנקן (חשוב לבניית תאים) ומינרלים העוזרים לפוריות. המינרלים החשובים ביותר: מגנזיום, ברזל, סידן, סיליקון, זרחו, נחושת, גופרית, אשלגן. אצטיל כולין (חשוב לפעילות העצבים). ויטמינים רבים ממשפחת B, חומצה פולית, ויטמינים C, A, D, E, וכן כל 8 חומצות האמינו שגוף האדם אינו מסוגל לייצר בעצמו + 10 נוספות.

הפעילות בגוף האדם

משפר יכולת פיזית ומנטלית ומשפר את מצב הרוח. נגד חולשה, נדודי שינה, דיכאון, שכחה, חוסר תיאבון. הפגת לחצים ומתיחות, מעניק תחושת חיוניות. משפיע לטובה על המערכת ההורמונלית ומשפר תופעות של תסמונת קדם וסתית. טוב לחולי סכרת, מאזן את לחץ הדם (גם כשהוא גבוה וגם כשהוא נמוך) ומשפר את תפקוד שרירי הלב. אפשר לקחת גם לפני שינה (מרגיע ולא ממריץ).

שימוש מומלץ: טבליה אחת, פעמיים ביום. לקחת כל יום כי ויטמינים B ו-C מסיסים במים ולכן אינם נאגרים בגוף.


פולן – מקור מהיר וזמין של אנרגיה. מזון אולטימטיבי

הפולן הוא אבקנים של פרחים, הנאספים על ידי הדבורים בסלסילות מיוחדות המצויות בזוג רגליהן האחוריות. הפולן משמש גם להכנת מזון המלכות. מבין כל חלקי הצמח תאי הרבייה הם הכי עשירים בכל הרכיבים הנחוצים לפיתוח חיים. הפולן הוא בעצם תאי המין הזכריים של הפרח, ולפיכך יש בו רכיבים שתפקידם להעניק יכולות של התחדשות, צמיחה ואנרגיה. אגדות ומיתוסים רבים נקשרו לפולן במהלך ההיסטוריה, וכיום יש המכנים אותו "המזון האולטימטיבי", מכיוון שזהו אחד המזונות המושלמים ביותר הקיימים בטבע.


ההבדל בין מזון מלכות לפולן

מזון מלכות נוצר על ידי הדבורים, בגופן. הפולן הוא אבקני הפרחים.


רכיבים המצויים בפולן

כל חומצות האמינו, כל הוויטמינים ממשפחת B וכן ויטמינים: A,C,D,E,K. מינרלים: אבץ, מגנזיום, יוד, אשלגן, סידן, זרחן, סיליקון, מנגן, ברזל. כ-100 סוגי אנזימים (האחרים על פירוק המזון ובניית הדבק הבין-תאי בגוף האדם).


פעילות בגוף האדם

מקור מהיר וזמין של אנרגיה. יכול לעזור בוויסות גדילה תקינה אצל ילדים (אך אסור לתת לילדים מתחת לגיל שנתיים בגלל רגישות שעלולה להיות להם). עוזר נגד תחושת נימול (המעידה על חוסר בויטמין B6). ממריץ ונותן כוח. עוזר נגד עייפות וחולשה בשרירים, מחזק את דפנות העורקים ומאזן לחץ דם. טוב לספורטאים לשם תוספת מרץ. הניסיון מעיד כי הפולן עוזר לשיפור ההרגשה הכללית של חולי סרטן, אך עדיין לא ידוע מדוע. בעל פעילות אנטי וירלית ואנטי בקטריאלית.

אפשר לקחת פולן פעמיים ביום, אך רצוי בבוקר ובצהריים ולא בערב לפני השינה, כי זה ממריץ. המינון תלוי במשקל הגוף (אדם במשקל 40 ק"ג – כדור אחד: במשקל 90 ק"ג – שני כדורים).

למניעה: שני פולן (אחד בבוקר ואחד בצהריים) + מזון מלכות אחד בערב (מרגיע).פרופוליס – האנטיביוטיקה של הטבע

פרו = לפני. פוליס = עיר. המשמעות: חומר היוצר מחסום ומעניק הגנה למקום.
חומר זה מופק משרף וצוף + חומר המופק מבלוטות שבגוף הדבורה. הפרופוליס נקרא גם "דבק הדבורים", מכיוון שהן בונות בעזרתו ומתקנות סדקים בכוורת. בעזרת הפרופוליס יוצרות הדבורים לעצמן את הסביבה הסטרילית ביותר בעולם. הכוונה אינה רק לטבע אלא לעולם כולו, מכיוון שהסטריליות הנוצרת בכוורת גבוהה יותר מהסטריליות שמנסים בני האדם ליצור בחדרי ניתוח. חרק או יונק זעיר, החודרים בטעות לכוורת, יומתו ע"י הדבורים, יעטפו בפרופוליס וכך הם ישארו שנים רבות מבלי שריקבונם יזהם את הכוורת.

יש פרופוליס בצבעים שונים – החל משקוף, צהבהב, וכלה בגוונים שונים של חום. הצבע השונה מקורו בסוג הצמחייה שבסביבת הכוורת, אך תכונות הפרופוליס זהות.
חומר זה נקרא "האנטיביוטיקה של הטבע", וזוהי האנטיביוטיקה היחידה שאין לה תופעות לוואי ואינה יוצרת תגובות אלרגיות (בניגוד לסוגי האנטיביוטיקה המיוצרת ע"י בני אדם).


פעילות בגוף האדם

יעיל נגד בעיות בדרכי הנשימה: שיעול, ברונכיט, שחפת, דלקת ריאות. בשימוש חיצוני: הקלה או ריפוי פצעים דלקתיים בעור (אקנה) והקלה והרגעה של התפרצויות פסוריאזיס – מגדיל את טווח הזמן בין ההתפרצויות. עוזר לאיחוי טוב יותר של צלקות – הן בהקטנת הכאב והן מבחינה אסתטית. אפשר למרוח על ורידים בולטים ברגליים. עוזר נגד פטריות ברגליים ובציפורניים. יעיל בריפוי פצעים באזור הבטן. יש עדויות להטבה במצב הכללי של חולי פרקינסון, אך עדיין אין הסבר לכך.

לפרטים נוספים אודות הכתוב במאמר בדוא"ל:
[email protected]

www.clickgo.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י לירון יונג שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]