חיפוש מאמרים

11791 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לינג-פו (קונג-פו) אומנויות לחימה במזרח הרחוק. מוצאם בהודו.

    קישורי טקסט (לפרטים)
השכרת רכב , פורטל מידע מקיף עם המלצות rentingcar.co.il

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ביטוח רכב השכרת רכב הסבה לגז ליסנג

נושא המאמר: על מי מוטל נטל ההוכחה בתביעות ביטוח – המבוטח או המבטח? חלק ב - ביטוח רכב - השכרת רכב - הסבה לגז - תביעות ביטוח רכב - רכב
מאת: טל דנטס   שמור מאמר למועדפים

על מי מוטל נטל ההוכחה בתביעות ביטוח – המבוטח או המבטח?  חלק ב - ביטוח רכב - השכרת רכב - הסבה לגז - תביעות ביטוח רכב - רכב


על מי מוטל נטל ההוכחה בתביעות ביטוח – המבוטח או המבטח? חלק ב'-חובת המבטח /מאת מיכל בסה (חסין), עו"ד החלק הראשון של מאמר זה עסק בשאלת הנטל המוטל על המבוטח המגיש תביעה נגד חברת הביטוח בגין מקרה ביטוח שארע. מבוטח, די שיוכיח את יסודות מקרה הביטוח ומשעשה כן עובר הנטל לחברת הביטוח להוכיח כי חל אחד מהחריגים לחבותה. מעיון מעמיק בפסיקת בתי המשפט בתביעות ביטוח, לרוב, טוענת חברת הביטוח כי אירוע התאונה כלל לא התרחש וכי התובע-המבוטח מסר עובדות כוזבות באשר לתאונה. סעיף 25 לחוק חוזה הביטוח, התשמ"א- 1981 מתייחס לסיטואציה כזו: "25. מרמה בתביעת תגמולים הופרה חובה לפי סעיף 22 או לפי סעיף 23(ב), או שנעשה דבר כאמור בסעיף 24(ב), או שהמבוטח או המוטב מסרו למבטח עובדות כוזבות, או שהעלימו ממנו עובדות בנוגע למקרה הביטוח או בנוגע לחבות המבטח, והדבר נעשה בכוונת מרמה - פטור. המבטח מחבותו." (הדגשה שלי – מ.ב.). מכאן, שהנטל על חברת הביטוח להוכיח כי מתקיים החריג הנ"ל, הפוטר אותה מחבותה לפיצוי המבוטח. על חברת הביטוח להראות כי התקיים אחד מהחריגים לחבות המשחרר אותה מחבות, במקרה בו עמד המבוטח בנטל המוטל עליו. ההבחנה בין יסוד מיסודותיו של מקרה הביטוח לבין חריג לחבות היא במקרים רבים הבחנה קשה. עמד על כך השופט אנגלרד, באומרו: "הכול מסכימים כי בעוד שההוכחה של יסודות 'מקרה הביטוח' מוטלת על המבוטח, הרי המבטח הוא אשר נושא בנטל להוכיח את ה'חריגים' לכיסוי הביטוחי. דא עקא, ההבחנה בין היסודות של מקרה הביטוח לבין החריגים מעוררת לעתים שאלת פרשנות הקשה לפתרון. מקור ראשי לקושי מצוי בחוכמת המנסחים: אלה מסוגלים לשלב בקלות חריגים לכיסוי הביטוחי בתוך עצם הגדרת יסודותיו של מקרה הביטוח" (רע"א 143/98 דיב נ' הסנה - חברה ישראלית לביטוח בע"מ, פ"ד נג(1) 450, 452 (1999)). בתום הדיון כולו בית המשפט בוחן את השאלה אם הרים בעל הדין את נטל השכנוע המוטל עליו ובית המשפט משיב לשאלה זו על פי כלל הראיות שבאו בפניו ועל בסיס הערכת מהימנותן של ראיות אלו וקביעת משקלן הראייתי. מידת ההוכחה הנדרשת במישור האזרחי היא הוכחה במידה של "הטיית מאזן ההסתברות". מחד- על חברת הביטוח לעמוד בנטל השכנוע ולהוכיח כי מדובר בנזק שארע בנסיבות אחרות מאלו שטוען המבוטח ומנגד, על המבוטח לשכנע את בית המשפט כי אכן התרחשה התאונה או מקרה הביטוח באמצעות ראיות כגון דו"ח שמאי, תמונות של הרכב הנפגע, חשבונית של המוסך אודות התיקונים שביצע ברכב וכד'. הכותבת: מיכל בסה (חסין), עורכת דין ומגשרת מוסמכת. מחברת הספר "פילוסופיה של המשפט-מבוא לתורת המשפט" בהוצאת אתיקה. תוכן המאמר נועד להשכלה בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו חסין מטעויות והשמטות ואין להסתמך עליו לשם ביצוע או הימנעות מביצוע פעולה כלשהי.תוכן המאמר נועד להשכלה בלבד ואינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו חסין מטעויות והשמטות ואין להסתמך עליו לשם ביצוע או הימנעות מביצוע פעולה כלשהי.


www.hotcar.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י טל דנטס שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!