חיפוש מאמרים

11860 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
דיווח לרשויות המס בארה"ב - מיסוי בינלאומי - ארה"ב - מיסוי ארה"ב - נדל"ן ארה"ב - השקעות ארה"ב

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עישון במקום ציבורי עו"ד עו"ד כללי הצעת חוק

נושא המאמר: חוק הגבלת העישון במקומות ציבוריים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


הצעת חוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון (תיקון – עישון באזור פתוח במקום בילוי והיתר עישון), התשס"ח–2008

חוק הגבלת העישון במקומות ציבוריים, חוקק בשנת 1983 וקובע איסורים מרחיקי לכת בדבר עישון במקומות ציבוריים.
החוק אומנם חוקק לפני מספר רב של שנים, אלא שרק בשנים האחרונות ובעיקר בשנה האחרונה, אכיפת החוק מיושמת באופן דווקני הלכה למעשה, במקומות ציבוריים רבים, וזאת ככל הנראה עקב מודעות גבוה יותר לנזקי העישון ודרישת הציבור לפעול לאכיפת החוק. עיקרי חוק הגבלת עישון במקומות ציבוריים הם כי המחזיק במקום ציבורי, חובתו היא לפקח ולעשות כל שניתן למניעת עישון בתחום המקום הציבורי שבהחזקתו, ובכלל זה- לפנות לאדם המעשן ולהורות לו לחדול מהמעשה האסור ובמידה ולא חדל זה מלעשן, להתלונן בפני מפקח. מעבר לכך קובע החוק כי המחזיק של המקום ציבורי, לא יציב מאפרה במקום ציבורי שבהחזקתו. תקנות הגבלת העישון המקומות ציבוריים, אשר נחקקו מכוח חוק זה, קובעת חובת קביעת שלטים להגבלת עישון, בגוף התקנות אף מובאות צורות השלטים המותרים.

אולם, כאמור, החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, אשר הרחיב את איסור העישון במקומות בילוי ציבוריים מסוג של מסעדה, מזנון, בתי קפה, מועדונים וכדומה, כנטען ע"י מעשנים רבים, פוגע בזכויות יסוד של מעשנים ובבעלי מקומות הבילוי. תחושת הנרדפות בקרב אוכלוסיית המעשנים בישראל, המונה כיום כמיליון ורבע איש, מקבלת משנה תוקף בחוק ותיקוניו. מטרתה של הצעת חוק שהונחה על שולחן הכנסת לאחרונה ע"י חבר הכנסת צבי הנדל היא להקל במעט על אוכלוסיית המעשנים באופן הבא:

1. מוצע לאפשר עישון בשטח פתוח במקום בילוי, כלומר בשטח המצוי באוויר הפתוח, שכן אין אבחנה בין המעשן היושב במקום הבילוי לבין מעשן עובר אורח שאינו במקום הבילוי אך מצוי בסמוך למקום.
2. מוצע לחייב את הרשויות המקומיות להעניק היתר המאפשר עישון בשטח מקום הבילוי, ובלבד ששיעור ההיתרים לא יעלה על 40% מכלל הפאבים המועדונים והדיסקוטקים, ועד 10% מכלל המסעדות, המזנונים, בתי הקפה, וכן כל בית אוכל או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות אחר שבתחום אותה רשות מקומית.
לדברי מציע החוק, מדובר בהצעה מדודה ומוגבלת המאפשרת להתיר עישון במקומות בילוי בהם אחוזי המבלים המעשנים גבוהים, ואינה מבטלת את ההגבלות החמורות בשאר מקומות הבילוי.
לדבריו, בכך מאפשרת הצעת החוק לציבור הלא מעשנים להמשיך ולבלות במקומות נטולי מעשנים לחלוטין מחד, ומאידך מאפשרת לציבור המעשנים לבלות במספר מצומצם של מקומות בילוי למעשנים.

חרף האופטימיות באכיפת החוק בשנה האחרונה, ככל שעסקינן באכיפת החוק, עדיין ניתן לראות כי מחזיקי מקומות ציבוריים, המיועדים לרוב לבילוי ופנאי ליליים לא אוכפים את הוראות החוק. מקומות ציבוריים אלו מעדיפים לספוג קנסות על הפרת סעיפי החוק על מנת לספק ללקוחותיהם חווית בילוי אולטימטיבית לפיה מותר להם לעשן כרצונם החופשי במקום בילויים, הציבורי. לא זו אף זו שח"כ הנדל מציע הצעת חוק אשר קשה מאוד ליישמה ושאף גובלת באבסורדיות אשר מבטלת את ההגבלות של החוק הקיים ומתירה עישון במקומות בילוי מוגדרים "כמקומות בילוי למעשנים". לדבריו, זוהי זכותם היסודית של המעשנים לעשן, אולם נשאלת השאלה, מה בדבר זכותם היסודית של הלא מעשנים לא לעשן פאסיבית, ואזכיר, מחקרים הראו כי עישון פאסיבי מזיק לבריאות לא פחות מעישון "אקטיבי".

שאלה נוספת שעולה היא, הכיצד תחליט הרשות המקומית על החלוקה בין המקומות אשר יקבלו היתר למעשנים ומקומות אשר יהיו חייבים להמשיך לאכוף את הגבלת העישון במקומות ציבוריים? הרי, לטענת בעלי מקומות הבילוי, בעיקר הליליים, מאז כניסתו לתוקף של החוק להגבלת העישון במקומות ציבוריים, הם סופגים הפסדים בהכנסותיהם. שאלה מתבקשת היא, הכיצד תחליט הרשות המקומית מי מבעלי העסקים ישא בהפסדים ומי מבעלי העסקים יקבל את ההיתר הנחשק?! ניראה כי הצעת החוק אינה ריאלית ולא ניתנת ליישום בפועל, אומנם זכותם של המעשים לעשן נפגעת, אולם ניראה כי זכותם של הלא מעשנים תפגע יותר, שכן זכות יותר גדולה היא לבחור לא לשאת בסכנות הנובעות מהעישון הפאסיבי, ועל כן ניראה כי החוק הקיים כיום, המציע פתרונות גם למעשנים וגם ללא מעשנים עדיף ועד לפתרון מוצלח יותר, עליו להישאר בתוקף.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!