חיפוש מאמרים

12025 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פטרת ציפורניים - מהי התופעה ואיך להתגבר עליה?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הפסדי הון מס הכנסה עו"ד מיסים מיסים

נושא המאמר: קיזוז הפסדי הון
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים


אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

בחודשים האחרונים נחלו בורסאות העולם וביניהן בורסת תל-אביב ירידות חדות אשר גרמו הפסדים קשים למשקיעים. פקודת מס הכנסה מפעילה מנגנון חוקי שבמסגרתו הפסד שוטף מעסק, ממשלח יד או מרווח הון שמקורו בישראל ניתן לקיזוז כנגד כל הכנסה ממקורות אחרים הן בישראל והן בחו"ל, זאת בתנאי שההכנסה נוצרה באותה שנת מס שבה נוצר ההפסד. כאשר בשנת מס מסוימת לא צמחה לנישום הכנסה אזי לא ניתן לקזז את כל סכום ההפסד באותה שנה. במקרים מסוג זה מותר להעביר את ההפסד לשנים הבאות, אולם זאת תחת הגבלה על קיזוזו רק כנגד הכנסות מעסק, משלח יד או רווח הון.

מהו הפסד הוני וכיצד ניתן לנצלו?
"הפסד הוני" נובע ממכירות של נכסים פיננסיים במחיר נמוך מהמחיר בו נרכשו הנכסים, כגון מכירת ניירות ערך במחיר נמוך מהמחיר לפיו נרכשו כך שבפועל נוצר למשקיעים הפסד.
משקיעים בבורסה אשר מממשים רווחים במהלך שנת המס צריכים לשלם מס הון באופן מיידי כאשר ניכוי המס נעשה באופן אוטומטי ע"י הבנקים. אך אם לאחר מימוש הרווחים מממשים המשקיעים הפסדים באמצעות מכירת ניירות הערך במחיר הפסד, עליהם לחכות עד לסוף שנת המס בכדי לקבל את החזר המס.

בכדי לנסות ולתקן את חוסר האיזון שבין גביית המס באופן מיידי ע"י רשויות המס בעת מימוש רווחי הון לבין הצורך להמתין לסוף שנת המס בכדי לקזז הפסדים הוניים שמקורם במכירת ניירות ערך כנגד רווחי הון קודמים, הגיש ח"כ אמנון כהן ביום 02.04.08 הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה אשר באה להקל על המשקיעים. לפי הצעת החוק, באותה מידה שנלקח מהמשקיעים המס על הרווחים באופן מיידי כך יש להחזיר להם את קיזוזי המס ללא צורך בהמתנה ובקיום סחבת בירוקרטית מיותרת.

לאור התקופה האחרונה בה נחלה הבורסה צניחות חדות נראה כי בהצעת החוק טמון הגיון כלכלי לעודד את המשקיעים להמשיך ולהשקיע את הונם בניירות ערך באמצעות מתן האפשרות לקזז את ההפסדים שנחלו באופן מיידי, תוך ציפייה לצמיחה מחודשת של בורסאות העולם.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!