חיפוש מאמרים

12031 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
למינציה לפרוייקטים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס הכנסה תרומה למוסד ציבורי עו"ד מיסים מיסים

נושא המאמר: כיצד ניתן להיחשב כמוסד ציבורי לצורכי מס? האם וכיצד ניתן לקבל זיכוי ממס בגין תרומה למוסד ציבורי?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

כבר עתה, בראשית דברינו נשיב לכם, כי אדם שתרם למוסד ציבורי תרומה זכאי לניכוי מהמס שהוא חייב בו. במאמר זה נסביר לכם באילו דרישות על המוסד לציבורי לעמוד, בכדי שיכירו בו כמוסד ציבורי, כיצד מקבלים אישור על כך, כיצד ניתן לקבל את הזיכוי, כמו כן נציין בפניכם מהו גובה הזיכוי ואף ניתן לכם מספר עצות חשובות, שיקלו עליכם מבעוד מועד לקבל את הזיכוי המיוחל.

מהו מוסד ציבורי? פקודת מס הכנסה מציבה שישה תנאים, אשר בהתמלאם יחשבו חבר בני אדם כמוסד ציבורי לצרכי מס:

א. חברים בחבר שבעה חברים לפחות.
ב. אין קרבה משפחתית בין רוב החברים.
ג. המוסד קיים למטרה ציבורית.
ד. המוסד פועל למטרה ציבורית.
ה. נכסי המוסד והכנסותיו משמשים למטרה הציבורית בלבד.
ו. המוסד מגיש דין וחשבון שנתי לגבי נכסיו, הכנסותיו והוצאותיו, להנחת דעתו של פקיד
השומה ועל פי התקנות שהתקין שר האוצר.

מהי מטרה ציבורית? מטרה ציבורית הינה מטרה שעניינה דת, תרבות, חינוך, מדע, בריאות, סעד או ספורט או מטרה אחרת שאושרה על ידי שר האוצר כמטרה ציבורית, למשל מוסד שפועל במטרה להלחם בתאונות הדרכים, מוסד שפועל למען חיילים משוחררים, או למשל מוסד שפועל למען איכות הסביבה וכיוצ"ב.

הרשימה שקבע שר האוצר היא אינה רשומה סגורה, ומתוקף סמכותו הוא יכול לאשר מטרות ציבוריות אחרות. ברצוננו לציין בפניכם, כי שר האוצר מפעיל את סמכותו "בקמצנות". לדעתנו לא רק מטעמים כלכליים אשר מובנים לכל, אלא גם משום שישנם קווים מנחים רבים וראויים מאוד, אשר עומדים לנגד עיניו של האוצר, כגון: מטרה שתשרת אך ורק את הציבור הרחב, מטרה שאינה מצויה במחלוקת ציבורית או פוליטית (וגם בכדי לא לעורר כאלו), מטרה נטולת גוון פוליטי, מטרה בעלת אופי מתמשך ולא זמני וכמובן מטרה שנועדה לשרת יעדים לאומיים.

למי וכיצד עלי לפנות בכדי לקבל אישור מוסד ציבורי? אם הנכם חבר בני אדם העומד בששת התנאים מעלה, וברצונכם לפעול למען מטרה ציבורית כאמור עליכם להגיש בקשה להכרה במוסד ציבורי באמצעות טופס 5245, אשר אותו ניתן להוריד מאתר רשות המיסים, לבקשה זו עליכם לצרף כתב התחייבות החתום על ידי שניים ממייסדי המוסד בנוכחות עורך דין, על קצה המזלג נציין, כי בכתב ההתחייבות הנכם מתחייבים לנהל למוסד ספרים כדין, להגיש דו"ח שנתי במועד, לפרסם לציבור אחת לשנה דו"ח תקבולים ותשלומים, כמובן הנכם מתחייבים גם שלא לחלק כספים או טובות הנאה מחוץ למסגרת ולמטרות המוסד, והתחייבויות נוספות בדבר מנהל תקין של המוסד.

עצות לקבלת זיכוי ממס בגין תרומה - בכדי לדעת האם המוסד הציבורי לו תרמתם בעבר הנו "מוסד ציבורי", אתם מוזמנים לעיין ולבדוק באתר האינטרנט של משרד האוצר, האם אותו מוסד ציבורי מופיע ברשימת המוסדות המוכרים לעניין תרומות. יחד עם זאת, לפני שהחלטתם לתרום למוסד ציבורי זה או אחר, אנו ממליצים לכם לוודא כי למוסד הציבורי יש "אישור תרומות" שניתן לו מתוקף סעיף 46 לפקודה. בכל אופן, לא יינתן לכם זיכוי אם אין בידי המוסד הציבורי אישור כאמור, למרות שהוא מופיע באתר האינטרנט של משרד האוצר.

בדקו כי על גבי הקבלה שקבלתם מהמוסד הציבורי רשומים פרטי המוסד ואופן תשלום התמורה. ע"פ הוראות ניהול ספרים המוסד הציבורי, מחובתו של המוסד הציבורי להדפיס על גבי חשבוניותיו את פרטיו האמורים, כמו כן עליו לציין את המילה "תרומה" על גבי הקבלה. חשוב מאוד לשמור על הקבלה המקורית, משום שבלעדיה לא יינתן לכם זיכוי.

גובה הזיכוי – אדם שתרם תרומה למוסד ציבורי, זכאי לקבל זיכוי ממס בדין תרומתו בשיעור של 35% מסכום התרומה. כאן המקום לציין, כי בכדי ליהנות מהזיכוי עליכם לתרום לפחות סך של 380 ₪ ולא יותר מסך של 4,000,000 ₪ (נכון לשנת המס 2007), אך בכל מקרה לא יותר מ- 50% מהכנסתכם החייבת במס לאותה שנה.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!