חיפוש מאמרים

12050 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
עורך דין אורנית אבני גורטלר דרך הייסורים: ממכוני הטיפול ברגליים לביהמ"ש מומחית לתביעות קטנות

    קישורי טקסט (לפרטים)
לוח עסקים למכירה | שוק עסקים

קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חובת מס מס על זכיות ספורטאים עו"ד מיסים

נושא המאמר: חובת מס של ספורטאים בגין זכויות כספיות בתחרויות בינלאומיות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

בשנים האחרונות החלו ספורטאים מהשורה הראשונה, כדוגמת הטניסאים שחר פאר, אנדי רם ויוני ארליך או כדוגמת הג'ודאי אריק זאבי לעשות חיל ולמקם את עצמם בין הספורטאים המובילים בתחומם. מדינת ישראל לא תשאיר את ספורטאינו המצליחים לעמוד על הפודיום לבדם, ותמסה את זכיותיהם הכספיות בגין הצלחותיהם.

בעקבות הרפורמה בבסיס המס בישראל אשר נכנסה לתוקפה החל מיום 1.1.2003, אשר עיקרה מעבר משיטת מס הממסה תושב ישראל (יחיד או חברה) על בסיס טריטוריאלי, קרי מיסוי כל ההכנסות שהופקו או נצמחו בישראל בלבד, לשיטת מס על בסיס פרסונאלי, קרי מיסוי כל ההכנסות של תושב ישראל ללא תלות בזהות מקום הפקת ההכנסה, חייבים ספורטאינו במס בישראל על כלל הכנסתם ממשלח ידם כספורטאים ללא קשר למקום הפקתה הן בישראל והן מחוצה לה.

יחד עם זאת, ישראל מעניקה לנישום תושב ישראל זיכוי בגין מס ששולם במדינה זרה כנגד המס שחייב הנישום בארץ בגין אותה הכנסה, כך שפקיד השומה יקבל רק את ההפרש, ככל שזה קיים, בין המס ששולם במדינה הזרה לבין המס אשר אמור להיות משולם בארץ.

יתר על כן, רוב האמנות למניעת כפל מס עליהן חתומה ישראל, מעניקות למדינה הזרה בה הפיק הספורטאי את ההכנסה זכות מיסוי ראשונה לגבי הכנסתו. כך לדוגמא, האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לסין, אשר נכנסה לתוקפה ביום 1.1.96, קובעת בסעיף 17(1), אשר עניינה מיסוי אמנים וספורטאים, כי סין רשאית למסות הכנסות ספורטאים תושבי ישראל אשר הופקו בסין. הווה אומר, כי ספורטאים תושבי ישראל אשר ייטלו חלק באולימפיאדת בייג'ין ויזכו בפרסים כספיים, יחויבו במס בסין (שיעור המס על הכנסתו של יחיד בסין עומד על 45%) בגין הכנסה זו, כך שרשויות המס הישראליות יקבלו רק את ההפרש, ככל שזה קיים, בין המס ששולם בסין לבין המס אשר אמור להיות משולם בארץ בגין אותה הכנסה.

לא אחת אנו נתקלים לצערנו בספורטאים רבים אשר מתלוננים, כי אינם זוכים לתמיכה כספית מהמדינה ו/או מגוף כלשהו. מצב עגום זה אף גורם לחלקם לפרוש מחייהם הספורטיביים. לדעתנו, הואיל ולרב למדינה הזרה קיימת "זכות ראשונים" למסות את הכנסותיהם של הספורטאים כאמור, כמו גם לאור האינטרס המשותף לקדם את הספורטאים הסובלים מקשיים כלכליים, יש מקום לממשלה לבחון אפשרות לפטור או להפחית את החיוב במס החל על אותם ספורטאים בארץ.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!