חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ניהול עסק, כיצד מנהלים עסק

    קישורי טקסט (לפרטים)
גרפולוגיה
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס הכנסה מיסים תושב חוזר עו"ד מיסים

נושא המאמר: חזרת המשפחה ארצה אינה מחייבת את בן הזוג הנותר בחו"ל לשלם מס הכנסה בישראל
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

במאמר קודם מטעם משרדנו דנו בקצרה בתופעה הנקראת "רילוקיישן" – העתקת מקום המגורים למדינה זרה, ועמדנו בקצרה על החשיבות בהיוועצות עם יועץ מס הבקיא בתחום, בטרם ביצוע מהלך זה. במאמר זה נלך צעד אחד קדימה ונדון במצב בו כבר בוצע הרילוקיישן, וכעת החליט אחד מבני הזוג לחזור חזרה ארצה.

כידוע, שאלת תושבותו הפיסיקאלית של הנישום אינה שאלה שהתשובה עליה היא פשוטה (ועל כן ייעצנו לכם להיוועץ עם יועץ מס/עו"ד הבקיא בתחום המיסוי). על שאלה זו ניסה המחוקק לענות בהגדרת "תושב ישראל" בפקודת מס הכנסה. ההגדרה כוללת חזקות טכניות הניתנות לסתירה, לפיהן ייחשב הנישום תושב ישראל אם שהה בישראל זמן מסוים, ומבחן מהותי, במסגרתו נבחן "מרכז חייו של הנישום" – בדיקה פרטנית של מספר פרמטרים אודות הנישום, כגון קיומם של נכסים בישראל, מקום מגוריו של הנישום, מקום מגורי משפחתו, אופי המגורים (קבע או ארעיים), מקום עיסוקו הרגיל של הנישום ושל בני משפחתו, מקום האינטרסיים הכלכליים הפעילים והמהותיים של הנישום, וכיוצ"ב.

לאחרונה אנו עדים לתופעת אשר קנתה לה מקום בקרב בני זוג ישראלים, לפיה זוגות שביצעו רילוקיישן לחו"ל מתפצלים כך שרק אחד מבני הזוג חוזר ארצה בעוד שבן הזוג השני נשאר לטפח את הקריירה המקצועית שלו במדינה הזרה. לכאורה, נראה כי לאור המבחנים שציינו מעלה התשובה לשאלת מקום תושבתו של הנישום היא ברורה ובן הזוג שנשאר בחו"ל ייחשב כתושב ישראל לצורכי מס, שכן משפחתו חיה בישראל, ועל כן חייב הוא בתשלום ובדיווח במס בישראל.

בע"א 477/02 אריה גונן נ' פ"ש חיפה נדונה סוגיה דומה בה קבע בית המשפט העליון ברוב דעות הלכה שונה מהאמור – באותו עניין נקבע כי עצם פיצול התא המשפחתי וחזרת אחד מבני הזוג ארצה, אפילו אם ביחד עם הילדים המשותפים, אינו הופך את בן הזוג שנותר בחו"ל ל"תושב ישראל" לצורכי מס, ורק עם חזרתו של בן הזוג שנותר לחו"ל לישראל חדל הוא להיות "תושב זר" והופך ל"תושב ישראל". בדעת מיעוט באותו עניין הייתה מצויה כבוד השופטת נאור שטענה כי רק כאשר מצויים בני הזוג בסיטואציה של קרע משפחתי (גירושין, פרידה וכדומה), או כאשר מוכחת כוונה של בני זוג להתגורר במקומות שונים, לא יהיה בעובדה שמרכז חייו של בן הזוג האחד בישראל כדי להשפיע על ההכרעה בדבר מקום מרכז חייו של בן הזוג השני המצוי בחו"ל.

מכל האמור לעיל עולה, כי לאחר רילוקיישן של בני זוג שהיו "תושבי ישראל", ייתכן שיווצר מצב בו אחד מבני הזוג ייחשב כ"תושב ישראל" לצורכי מס , לאחר שהחליט לחזור ארצה, בעוד שבן הזוג השני ייחשב כ"תושב זר", מאחר שנשאר לגור בחו"ל. מצב זה יתאפשר, כאמור, גם בנסיבות בהן אין ברקע קרע משפחתי כזה או אחר בין בני הזוג.

לסיום נחזור ונציין, כי שאלת תושבותו של הנישום תבחן בהתאם לכל מקרה ומקרה לפי נסיבותיו האישיות של הנישום, כך שאין לראות במאמר זה כייעוץ משפטי או חוו"ד משפטית כזו או אחרת.

רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!