חיפוש מאמרים

12034 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
מי ישמור על השומרים?

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: כלכלה ביטחון טרור פלסטינים

נושא המאמר: הכלכלה שלובה בביטחון
מאת: ד"ר אברהם בן עזרא   שמור מאמר למועדפים

הכלכלה שלובה בביטחון
מאת: ד"ר אברהם בן עזרא

יש המעריכים את אסון ההתנתקות בנזק ישיר בסך כעשרים מיליארד דולר למדינת ישראל.

הקשר בין ביטחון לכלכלה ניכר בעבר בנסיגה מחצי האי סיני - שבנוסף לעלותה הישירה של נסיגה זו, נזקף לחובתה מהבחינה החשבונית גם ביטול ההכנסות משדות הנפט באופירה, וממשאבים אחרים שהיו גלומים בחצי האי סיני – כגון: הובלה ימית ועוד. [בהערת אגב יצוין כי לא מוכרים תקדימים רבים, אם בכלל, ביחסי העמים של נסיגה מרצון משטחים שנכבשו במלחמה].

ברור לכל כי הערכה זהירה זו, [עשרים מיליארד דולר] לא כוללת את הנזקים הנלווים שנגרמו לחברה הישראלית, כגון –

- גריעה במודעות ובנכונות לשרת בצה"ל.
- נגיסה גסה בתדמיתו של צה"ל דווקא בעיני מיטב הנוער האמור לאייש אותו.
- נזקים עקיפים מצויים גם בניצני הפירוד והניכור בעם.
- נזק אדיר נגרם למדינת ישראל בעקבות ההתנתקות, בגלל נטרול סקטור יצרני שהלך חלוץ לפני המחנה וניתוקו ממעגל היצירה, המדע, הקדמה, בה היה נתון עד למעלה ראש [גדול] בגוש קטיף והפיכתו בלית ברירה ונגד רצונו לנטל על החברה, ללא מגורים הולמים וללא פתרונות יצירה, תוך חיסול ברוטאלי של פאר החקלאות בישראל.

והיה וגוש השמאל יגבר על הימין השפוי, או שימשיך למשוך במושכות השלטון בישראל בסיוע התקשורת העוינת ובעידוד בית המשפט העליון הנוטה שמאלה בלשון המעטה מפאת כבודו, שהרי אלה, התקשורת ובית המשפט חפצים ביקרו ובקיומו בשלטון של גוש השמאל, צפוי נזק נוסף באותו סדר גודל בעקבות ההתכנסות, ההצטמצמות, ההתקפלות, ההתחסלות הבאה.

לאמור, תפישת ביטחון שמאלנית משפיעה על כלכלת ישראל, כי סכומי כסף בסדר גודל כזה הם בני השפעה מהותית.

אך לא די בכך.

תשלומים נוספים משולמים באופן שוטף תחת הכותרת הבדויה של החזרים – בסדרי גודל של מאות מיליוני דולרים המצטברים למיליארדים – ישירות על ידי הממשל השמאלני בישראל, לידיהן של חבורות הרחוב הפלסטיניות, העוסקות בטרור בינן לבין עצמן ובעיקר כולן נגד אזרחי ישראל.

כסף זה אינו החזרים כלל ועיקר, כי החזר טעון קיזוז, וכאן לא ננקט שום קיזוז על אף נזקי הטרור העולים על ההחזרים, לאמור, אין כלל בסיס להחזרים – ולא החזרים המה.

בנוסף, יש לצפות כי הימנעות מעידוד ישיר ועקיף של ארגוני הטרור ותחת זאת לחימה בו עד חיסולו – אף הן בעלות השלכות כלכליות מובהקות.

בין במודע ובין בתת מודע, לאור הקשר ההדוק שבין הביטחון לבין הכלכלה, נמצא את המנהיג האמיתי מצוי ופעיל בד בבד בשני תחומים אלו. כך היה ראש הממשלה הראשון דויד בן גוריון שאמנם כיהן גם כשר ביטחון והיה בעל תפישה ביטחונית מובהקת, אך את מפעל חייו הקדיש לפיתוח הכלכלי בנגב, וכך אנו יכולים לראות בראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מוביל בשני תחומים אלו השלובים זה בזה ומשפיעים זה על זה. מי שמצוי רק בתחום אחד מהם, מתאים לכהן כשר, אך לא מתאים להוביל את העם כראש ממשלה.

הציונות הדתית תצטרך להנהיג את העם בקרוב מסיבות דמוגרפיות שכבר עתה מתחילים לחוש בהן לא רק בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים, אלא גם בצה"ל.

על העולים בהר לדעת את הדרך, כי בעקבותיהם ועל אחריותם, יבואו ויעלו כולם.
28 לינואר 2007
www.benezra.co.il


www.benezra.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י ד"ר אברהם בן עזרא שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!