חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
קבוצות רכישה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: עבירות מס רשויות המס מס הכנסה עו"ד מיסים

נושא המאמר: כדאי לגלות לרשויות המס על העבירות שבצעת בטרם יגיעו אליך
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

כפי שניתן ללמוד מפסיקות עדכניות, בתי המשפט רואים בחומרה רבה כל עברת מס אשר עניינה בהשמטה, בהעלמה ו/או בכל התנהלות שיש בה משום זדון ו/או כוונה להתחמק מתשלום מס. בתי המשפט אף חוזרים ומבהירים כי העלמת הכנסה ו/או עבירת מס כמוה כגניבה ומשך, כך נפסק, העונש הראוי הוא מאסר בפועל.

יוצא, שבמציאות העסקית הנהוגה במדינתנו, יש בנמצא מספר לא מבוטל של אנשי עסקים הפעילים במדינה ומחוצה לה ואשר במסגרת התנהלותם זו, אם במכוון ואם בתם לב, אם מחוסר הבנה ואם בשל עצימת עיניים, ביצעו עבירות מס, כאלה או אחרות, העלולות, ביום מין הימים להיחשף וכתוצאה מכך, אף להבשיל לכדי כתב אישום, הרשעה ומאסר בפועל.

משכך, נשאלת השאלה - למה לפחד מהליכי חקירה והגשת כתב אישום פלילי של מס הכנסה בגין מחדלים שבוצעו על ידכם בעבר? למה לא לישון בשקט בלילה בגלל טעויות עבור? שהרי, יש בנמצא אפשרות לתקן את המעוות ולכפר על שנעשה, על טעויות ומחדלי העבר, ככול שהמדובר בעבירות מס, להבדיל מעבירות אחרות וזאת מבלי שינקטו כנגד האזרח הליכים פליליים. זאת בדרך של –יישום דבקני של "נוהל גילוי מרצון", שהנו נוהל ומשפטי, אותו ניתן לקיים מול רשויות המס.

עסקינן בנוהל משפטי מורכב, אך ישים לחלוטין, המיועד רק למקרים של עבירות מס.

נציין, כי הליך זה רלוונטי לעניין בו פלוני ביצע בעברו עבירות על פי פקודת מס הכנסה, מס ערך מוסף, מיסוי מקרקעין, מס קנייה ומכס, אלה טרם נחשפו, לא מתבצעת כל חקירה בעניינם אולם האזרח, מטעמים ברורים ומומלצים על ידי עורכי מאמר זה, מחליט "לישר קו עם המערכת" ולנקוט בהליך אשר ינטרל התנהלות פלילית כנגדו בשל מחדליו אלה.

נציבות מס הכנסה הכינה חוזר העוסק בנוהל גילוי מרצון אשר פורסם ביום 10/04/05. מטרת החוזר הינה לעודד נישומים, עוסקים, יחידים, בעלי תפקידים בתאגידים לרבות מייצגים שעברו עבירות על חוקי המסים לתקן את דיווחיהם ולדווח נתוני אמת. לשם השגת מטרה זו, רשות המסים, בתאום עם הפרקליטות מוכנה להתחייב שלא יינקטו הליכים פליליים, נגד הפונה שעמד בקריטריונים המשפטיים שנקבעו בחוזר.

במסגרת הליך של גילוי מרצון יטופלו עבירות השמטת הכנסות או נכסים, ניהול ספרים כוזבים, התחמקות ממס מעסיקים ועסקאות בארץ ובחו"ל ועבירות בקשר ליבוא ויצוא. אולם עבירות בסיסיות כגון: אי הגשת דוחות וניכויים לא תדון ולא תחול במסגרת הנוהל.

כדי ליהנות מההטבות הגלומות בהליך זה , יש בנמצא חובה לעמוד בדבקנו בשורה לא מבוטלת של תנאים מוגדרים וכל סטייה מאלה עלולה להביא לידי כך שההליך לא יוכר, מה שיאפשר לרשות המס לפעול כנגד האזרח, למרות ההליך שננקט נגדו. להלן, על קצה המזלג, התנאים:


1. על הפניה לרשות להיות כנה, כלומר – יש להראות כי מדובר בפניה שלא נעשתה בעקבות חקירה או בדיקה המתבצעת ע"י רשות המסים ו/או רשות שלטונית אחרת, כגון: משטרת ישראל, רשות ני"ע, הרשות להלבנת הון, הרשות להגבלים עסקיים, מבקר המדינה, כונס הנכסים הראשי או בית המשפט, וכד'. יש להראות שהאדם החליט לפנות לרשות לא משום שהוא הרגיש שעומדים לעלות עליו , אלא משום שהוא באמת החליט לישר קו עם המערכת, לתקן המעוות ולשלם את המס הנדרש כתוצאה מכך.

2. אין מידע קודם בידי רשות המסים או בידי רשות שלטונית אחרת הקשור לגילוי מרצון, לרבות חקירה ומידע בתיקי חברות קשורות או שותף.

3. במשרדי הרשות למסים, לא הוחל בבדיקה במישור האזרחי של התיקים הקשורים לנישומים ו/או לתאגידים ו/או לשותפים שיש להם נגיעה לגילוי מרצון.


4. פורסם מידע באמצעי התקשורת, יחשב כאילו המידע מצוי בידי רשות המסים.

5. המידע לא נכלל בכתב תביעה, כתב הגנה, כתב אישום בהליך אזרחי או הליך פלילי בבית משפט או בבית דין בישראל.

את הבקשה לגילוי מרצון, כשהיא נתמכת בטיעונים הנדרשים, ספיקה רלוונטית, נסיבות ואישורים, יש להגיש לסמנכ"ל בכיר לחקירות של הרשות למסים ולכלול בה את שמות המבקשים ותוכן הגילוי מרצון לרבות אומדן המס.

במידה ואושרה הפניה, לא יינקטו סנקציות פליליות כנגד המבקשים, והם יופנו לגורם האזרחי, כדי לפרט את המידע בצרוף המסמכים הרלוונטיים על מנת לתקן את הדו"ח ולשלם את המס הנובע בעקבות הגילוי מרצון.

על מנת לזכות בחסינות מפני הליך פלילי – יש לערוך את הבקשה והמסמכים בשקיפות מלאה , כך שהגילוי יהיה כן, מלא ונאות. היא תחול רק לגבי המידע שמסר וסכום המס אותו שילם במסגרת הליך הגילוי מרצון. על מבצע העבירה להסיר את המחדל על ידי תשלום מס תוך פרק זמן שקבוע מראש, לרבות תשלום הפרשי הצמדה, ריבית וקנסות אזרחיים על ידי כל הגורמים הרלוונטים לבקשה. במידה והחסינות תינתן הינה רק בתחום עבירות המס.

חסינות מהליך פלילי לא תינתן, במידה והפונה לא עמד בתנאי ההליך או הופר תנאי מתנאי הגילוי מרצון.

לאחרונה נפסק בבג"צ 7393/07 דור-אלון תפעול תחנות דלק בע"מ נ' רשות המסים בישראל ואח':
חברת דור-אלון פנתה מיוזמתה במסגרת נוהל הליך גילוי מרצון לרשות המסים וגילתה כי מי שכיהן כמנכ"ל החברה ביצע ללא הרשאתה רישומים בלתי תקינים בספרי החברה אשר גרמו לתשלומי מע"מ בסכומים מופחתים מאלה שהייתה אמורה החברה לשלם, בסך עשרות מיליוני שקלים.
לטענת רשות המסים, כי היא החלה בחקירה סמויה עוד בטרם פניית דור-אלון וכי המידע שהחברה חשפה הינו מידע חלקי בלבד לעומת מה שחשפה רשות המסים כתוצאה מהחקירה ולכן סירבה להחיל את נוהל הליך גילוי מרצון.

בית המשפט העליון קבע, כי הסמכות בעניין זה בידי הערכאות הנמוכות יותר ולא בסמכות בג"צ.

לסיכום, הליך גילוי מרצון, למרות מורכבותו ולמרות שאי קיומו בדבקו עלולה לחשוף את הלקוח – מומלץ עד מאוד . יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ עם עו"ד שיודע ומכיר בצורה מקצועית את הליך זה, וזאת על מנת להבטיח שכל ההוראות הקבועות מולאו ככתבן וכלשונן, בשקיפות ובמקצועיות, כך שלא יוצר מצב בו האזרח ימצא את עצמו כמי שסלל את דרכו להרשעה בפלילים .

לסיום נציין, כי אין לראות באמור לעיל חוות דעת ו/או יעוץ מקצועי כל שהוא. שכן, אין באמור לעיל כדי למצות באופן מלא את הסוגיה שבנדון.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!