חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
בני, לדברי הקשיבה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פטורים במס הקלות במס מס הכנסה מיסים

נושא המאמר: בין תכנון לתחמון - פטורים והקלות במיסוי מקרקעין
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il


רכישת דירה מהווה עבור רובנו את העסקה המשמעותית בחיים. בעסקה זו אנו לרב נפרדים מהחסכונות שצברנו במהלך חיינו, ואף לעיתים לעסקה זו מצטרף הבנק כ"שותף" נוסף. על עסקת מקרקעין חל, בין היתר, חוק מיסוי מקרקעין (שבח, מכירה ורכישה), התשכ"ג-1963 (להלן: "החוק"), המטיל על העסקה תשלומי מס שבח, מס מכירה ומס רכישה, בהתאם לנסיבות כל עסקה ועסקה.

במאמר קודם מטעם משרדנו עמדנו על האבחנה החשובה בין ההימנעות ממס לבין ההשתמטות ממס. כפי שנוכחנו לראות, אחת הדרכים הלגיטימיות והנכונות להימנע מתשלום מס והקטנת שיעורו היא שימוש בהוראות החוק והפטורים הקבועים בו.

לאור העובדה שנטל המס בישראל הוא מן הכבדים בעולם בכלל, ולעניין מיסוי מקרקעין בפרט, מצא משרדנו לנכון לפרוש בפניכם חלק מהפטורים וההקלות הקיימות בחוק, כך שתוכלו לעשות בהם שימוש במסגרת עסקאות מקרקעין שאתם עורכים בכדי להימנע מתשלום מס ו/או להקטין את שיעורו:

א. גירושין – העברת זכויות במקרקעין הנעשית בהתאם לפסק דין שניתן אגב הליכי גירושין אינה נחשבת כמכירה או עסקה במקרקעין. משכך, אומנם ישנה חובה לדווח למס שבח אודות העברת הזכויות, אך אין חובה לשלם מס שבח, מס מכירה ומס רכישה ומשכך אינכם צריכים להמציא לרשם המקרקעין אישורים בדבר תשלום המיסים האמורים על מנת שזה ירשום את העברת הזכויות. בכדי למנוע אפשרות של אי קבלת הפטור וחיוב במס כעסקה רגילה, אנו ממליצים לכם לדרוש את הפטור ולהעביר את הזכויות בסמוך למועד מתן פסק הדין. לשם רישום העסקה בידי רשם המקרקעין יש לצרף לשטרי העסקה את פסק הדין שניתן אגב הליכי הגירושין, אישור תשלום מס רכוש והיטל השבחה, ככל שיש צורך בהמצאתם, ואישור עירייה.

ב. מכירה מנאמן לנהנה – מכירת זכות במקרקעין מנאמן לנהנה פטורה ממס שבח וממס רכישה. נציין, כי בכדי שאדם יוכר כנאמן לצורך הפטור, עליו לדווח לרשויות המס, תוך 30 יום מיום הרכישה, כי רכש את הזכות במקרקעין בשמו של הנהנה.

ג. פטור ממס שבח למכירה הכפופה למיסוי על פי פקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 – מכירת זכות במקרקעין, שהרווח מהן נתון לשומה לפי הפקודה כהכנסה פירותית, יהא פטור ממס שבח. יחד עם זאת, על מנת לזכות בפטור הנ"ל, על מוכר הזכות במקרקעין להמציא למנהל מס שבח אישור מפקיד השומה, באמצעות טופס 50, שאכן המכירה כפופה למיסוי במס הכנסה.

ד. פטור ממס שבח בשינוי ייעוד כאשר נתקבל אישור של בניין להשכרה – אם העברתם זכות במקרקעין לעסקכם כמלאי עסקי, כאשר חלפו 4 שנים מיום רכישת הזכות ועד ליום שינוי הייעוד, תיחשב המכירה כפטורה ממס, במידה שלאחר מכן נתקבל לגבי הזכות אישור של בנין להשכרה.

ה. פטור ממס רכישה לנכה, נפגע ומשפחות חיילים שנספו במערכה – מכירת זכות במקרקעין לאדם שמוגדר כנכה מכוח החוק (חוק הנכים (תגמולים ושיקום), חוק נכי המלחמה בנאצים, חוק ביטוח לאומי ועוד), נפגע כמשמעותו בחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, ומשפחה של נפגע נפטר, פטורה ממס רכישה. נציין, כי ניתן לעשות שימוש בפטור פעמיים בלבד.

ו. עולה – מכירת זכות במקרקעין לעולה תהא חייבת במס רכישה בשיעורי מס מופחתים. למשל, על חלק השווי שעד 1,165,670 שקלים חדשים [החל מ-16.1.08] יהא העולה חייב במס רכישה בשיעור של 0.5% בלבד, ועל חלק השווי העולה על סכום כאמור בשיעור של 5% בלבד.

ז. ירושה – הורשה אינה מכירה לעניין החוק ומשכך אין חובה לשלם בגין העברת זכויות בנכס במסגרת הורשה מס שבח, מס מכירה ומס רכישה. יורש שמוכר דירת מגורים מזכה שקיבל בירושה, יהא זכאי לפטור ממס בעת מכירתה, בין השאר, אם התקיימו שלושת התנאים שלהלן:
1. המוכר הוא בן זוגו/צאצא/בן זוגו של צאצא של המוריש.
2. לפני פטירתו היה המוריש בעלה של דירת מגורים אחת בלבד.
3. אילו היה המוריש עדיין בחיים ואילו היה מוכר את הדירה נשוא הפטור היה פטור
ממס בשל מכירתה.

לסיום נציין, כי אין לראות באמור לעיל כחוות דעת ו/או ייעוץ משפטי כלשהו והפטורים וההקלות המצוינות על ידנו מעלה הינה רשימה חלקית ביותר של הפטורים וההקלות הקיימים בחוק.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.ilwww.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!