חיפוש מאמרים

12326 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך לבחור צבעים עבור הבית שלך

    קישורי טקסט (לפרטים)
למידע בנושא תמ"א 38
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: שומה שומות מיסים מס הכנסה

נושא המאמר: תקופת שומה מיוחדת
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] רשות המסים פרסמה לאחרונה הוראת ביצוע מס הכנסה מספר 5/2008, בנוגע לתקופת שומה מיוחדת לפי סעיף 7 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961 (להלן: "הפקודה"). ההוראה עוסקת בנסיבות ובדרישות למתן אישור תקופת שומה מיוחדת בת 12 חודשים כקבוע בסעיף 7 לפקודה. הוראת הביצוע מפורסמת בין הוראות הביצוע של רשות המסים בנושא מס הכנסה, במאגר 'טפסים והנחיות' באתר של רשות המיסים. "שנת מס" מוגדרת בסעיף 1 לפקודה כתקופה של שניים עשר חדשים רצופים, שתחילתה באחד בינואר ואם נקבעה תקופת שומה מיוחדת – תקופת השומה שנקבעה כאמור. ברגיל, המס לכל שנת מס יוטל על הכנסתו החייבת של הנישום באותה שנת מס. יחד עם זאת, המחוקק העניק סמכות למנהל בסעיף 7 לפקודה, לאשר תקופת שומה מיוחדת (תקופת שומה של שנים עשר חודשים רצופים שאינה מתחילה ב 1 בינואר) לסוגי התאגידים שלהלן: (א) קרנות להשקעות משותפות בנאמנות. (ב) חברות ממשלתיות. (ג) חברות שמניותיהן רשומות למסחר בבורסה. (ד) חברות שלפחות 51% מהון מניותיהן ומכוח ההצבעה בהן מוחזקים בידי חברה תושבת-חוץ, שמניותיה נסחרות בבורסה מחוץ לישראל. (ה) חברה שהזכות לקבל 51% מרווחיה היא בידי חברה תושבת-חוץ כאמור. (ו) חברה שיש לה יחסים מיוחדים עם אחת החברות לעיל בס"ק (ב)-(ה), בתנאי שהנישום הסכים לכך. בכדי לקבל תקופת שומה מיוחדת, יש להגיש בקשה לאישור תקופה מיוחדת על גבי טופס שמספרו 2604. בבקשה זו עליכם לנמק את הבקשה באופן מפורט, לציין את מעמדכם, להגדיר את אופן הקשר לתאגיד, ככל שישנו, וכן פרטים על כל המנהלים והחברות שהם צד קשור עם החברה המבקשת ועל מהות הקשר עם החברה המבקשת. בהוראת הביצוע מציינת רשות המיסים בישראל שלאור ניסיון העבר, ולאור העובדה שפקיד השומה הוא זה שהיה בפועל עורך את הבדיקה וממליץ למנהל, הוסמכו פקידי השומה, באופן שמי, לעשות שימוש בסמכות שהוענקה למנהל בסעיף 7 לפקודה. משרדנו מברך על החלטתה של רשות המיסים להסמיך את פקידי השומה לעשות שימוש בסמכותו של המנהל ולאשר או לדחות תקופת מס מיוחדת, בהתאם לסעיף 7 לפקודה. שכן, כל הנתונים הרלוונטיים לגבי הנישום נמצאים אצל פקיד השומה, לרבות טופס הבקשה והפרטים הכלולים בו ותיק השומה של הנישום. לדעתנו, החלטה זו תיעל את הליך בדיקת הבקשה של הנישום לקבלת תקופת אישור מיוחדת ואף תקטין באופן משמעותי את המועד למתן החלטה בבקשתו האמורה של הנישום. רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל) טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449 חיפה: שדרות המגינים 58 טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976 שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל: [email protected]


 

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]