חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
לימודים בזמן מלחמת חרבות ברזל

    קישורי טקסט (לפרטים)
למידע בנושא תמ"א 38
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אופציות מניות מיסים מס הכנסה

נושא המאמר: מיסוי אופציות ומניות שניתנו לעובדים ישראלים בחברות זרות
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]

אופציות ומניות בחברות זרות אותם מקבלים לידיהם עובדים ישראלים ממעבידם, טומנות בחובם ערך כלכלי רב. כידוע, אופציה בהקשר של מניות חברה הנה זכות לרכוש את המניה תמורת מחיר קבוע מראש החל ממועד הבשלת האופציה ("מחיר מימוש"). היתרון הכלכלי העיקרי הטמון באופציה למקבלה הנו הטלת הסיכון שמחיר השוק של המניה ירד במהלך תקופת "חיי האופציה" על כתפי נותן האופציה, כשלמקבל האופציה שמורה הזכות לרכוש את האופציה במחיר המימוש.

הוראות מיסוי אופציות בישראל עברו שינויים מרחיקי לכת במהלך השנים האחרונות. ביום 24.07.02 התקבל החוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 132) התשס"ב-2002 אשר נכנס לתוקפו החל מיום 1.1.03. במסגרת התיקון האמור תוקן סעיף 102 לפקודה מס הכנסה [נוסח חדש], התשכ"א- 1961 (להלן: "הפקודה") המסדיר כיום את נושא מיסוי אופציות ומניות שניתנו לעובדים. תכליתו של סעיף 102 המתוקן היא עידוד תעשיית ההיי-טק בה נפוץ השימוש בהקצאת מניות ואופציות לעובדים.

החידוש העיקרי שהביא סעיף 102 המתוקן הוא פתיחת האפשרות להקצות מניות ואופציות לעובדים במסלולי החזקה באמצעות נאמן לפרקי זמן קבועים תוך דחיית מועד אירוע המס והפחתת שיעורו. אלא שהשימוש במסלולי ההחזקה באמצעות נאמן מוגבלת בסעיף 102 לפקודה לחברות הנכנסות לגדר "חברה מעבידה".

סעיף 102 לפקודה מגדיר את המונח "חברה מעבידה" ככל אחד מאלה:
(1) מעביד שהוא חברה תושבת ישראל או חברה תושבת חוץ שיש לה מפעל קבע או מרכז מחקר ופיתוח, בישראל, אם אישר זאת המנהל (לענין זה - המעביד);
(2) חברה שהיא בעלת שליטה במעביד או שהמעביד בעל שליטה בה;
(3) חברה שאותו אדם הוא בעל שליטה במעביד ובה;
מהאמור עולה כי עובדים ישראלים בחברות זרות המקבלים לידיהם אופציות או מניות יוכלו לעשות שימוש במסלולי ההחזקה באמצעות נאמן רק באם המדובר בחברה תושבת חוץ שיש לה מפעל קבע או מרכז מחקר ופיתוח בישראל ושקיבלה את אישור הנציבות.

בכל יתר המקרים ימוסו האופציות או המניות שיקבלו עובדים ישראלים בחברות זרות בהתאם להוראות סעיף 102 (ג) לפקודה הקובע כי הכנסתו של עובד מהקצאת מניות או אופציות שאינה הקצאה באמצעות נאמן תחויב במס במועד ההקצאה כהכנסה לפי הוראות סעיף 2(1) או 2(2) לפקודה, לפי העניין, ובמועד מימוש האופציה או מכירתן על ידי העובד כהכנסה הונית. על אף האמור, הכנסתו של עובד מאופציות לרכישת מניות שאינן רשומות למסחר בבורסה, שלא באמצעות נאמן, לא תחויב במס במועד ההקצאה ובמועד מימוש האופציה או במועד מכירתן תחויב במס כהכנסה לפי סעיף 2(1) או 2 (2) לפי העניין.


רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]www.adciser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]