חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
דירה למכירה שכונת התקווה הדבר החם הבא

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: ניהול מנהלים מנהל ניהול עסק

נושא המאמר: על מהות הניהול במילניום החדש
מאת: אברהם אלון    שמור מאמר למועדפים

על משמעותם של כלי הניהול ומיומנויות הניהול ועל דרכי הקנייתם -

א. רקע - באיזו מציאות מתרחש כיום המעשה הניהולי?

המציאות הנוכחית כופה על הניהול המודרני "תנאי מחיה" מסובכים בהיותה "כאותית" ומשתנה ללא הרף.

כבר נאמר שהדבר הקבוע ביותר במאה ה- 21 יהיה השינוי, מה שמטיל את הניהול לסבך של מצוקות ואתגרים.

המנהל, אותה דמות סמכותית וכמעט מיתולוגית מן העבר, משנה מהותית את תפקודו וברוב המקרים הוא אמור לנווט מערכות של משאבי אנוש וידע הנמצאים ברמת בקיאות גבוהה משלו. (ולפיכך אוהבים להגדיר את המנהל מהדור החדש בתור "מומחה למומחים").

עם זאת עדיין מוטל עליו לשרטט את מתאר החזון של הארגון (או של הגוף שבראשו הוא עומד בתוך הארגון), וליצור תנאי פעילות אופטימליים שיאפשרו מיצוי מירבי של הפוטנציאל האינטלקטואלי והטכנולוגי המצוי במערכת שאותה הוא מנהל.

זוהי כאמור משימה כבדה ומורכבת, רצופת קשיים ומכשולים לרוב, אך גם מאתגרת מאד ומציבה רף גבוה של התנאים להצלחה.

ב. כלים ומיומנויות ניהול - איך מקנים אותם?

האסכולה הניהולית המעודכנת מכירה בחשיבותם של כלי הניהול ומדגישה את ערכן של מיומנויות הניהול, כמנופים אפשריים לנווט בתנאי הסביבה המורכבים.
בין הכלים הללו יש למנות את המפורטים להלן:

פיתוח אופקים ניהוליים ויכולת הצבת חזון.
תהליכים מובנים ורציונליים של קבלת החלטות.
כלי פיקוח, מעקב ובקרה משוכללים ואמינים.
יכולת התמודדות עם כישלונות ונכונות להודות בהם.
יכולת הפקת לקחים ויישומם בזמן אמת.
תכנון וניהול נכונים של משאבי הזמן.
ניהול מעצים של המשאב האנושי.
ניהול מושכל של משאבי הידע והניסיון.
ניהול יעיל של פורומים ניהוליים לסוגיהם.
הפעלה יעילה ומושכלת של מומחים ויועצים פנימיים וחיצוניים.

בעיקר אמורים הדברים לגבי אלה שצמחו לתפקידי הניהול מתחומי ידע אחרים, וחרף העובדה שהם בעלי שם ומוניטין בתחום התמחותם, דווקא החוליה הניהולית היא החלשה בשרשרת הפעילות שלהם.

אם נניח שמרגע התמנותם לתפקיד ניהולי, יהיה מבחנם העיקרי בתחום הניהול, יובן מאליו הצורך הדחוף והחיוני להקנות להם שלושה מרכיבים בתחום הכלים הניהוליים: תשתית של ידע, דפוסים של גישה, ומערכת מוגדרת של מיומנויות.

מטרות אלה ניתנות להשגה במערך מתוכנן ומובנה של פעילות הדרכתית, האמורה להיות הן "אוניברסלית" והן מותאמת לארגון הספציפי.

בנוסף, חייבת ההדרכה להיבנות על פלטפורמה "דיאלוגית", המדגישה את שיתופם הפעיל של המודרכים בתהליך הלמידה וההפנמה, בהבאת דוגמאות רבות מחיי היום-יום ומן "השטח", ובמתן זמן נאות לליבון דרכי היישום של העקרונות והכלים שנלמדו בעבודה השוטפת.

שיטה זו מאפשרת לנצל את הידע והיכולות האגורים בקרב המנהלים המודרכים, ולגבש את הניסיון העתיר שלהם לכלל קודקס קולקטיבי שיבטיח הימנעות משגיאות שכיחות שאירעו בעבר ולימוד שוטף של לקחים כמהלך נורמטיבי במערכת.

בשלב הבא אמורה ההדרכה להתמקד בהקניית המיומנויות הדרושות תוך שימוש בטכניקות ובמתודולוגיות שיבטיחו הן את השגת התובנות הדרושות
והן את יכולת השימוש בחומר שנלמד ותורגל.

והערה אחרונה: בעידן השימוש הנרחב בתקשורת מחשבים ניתן לשלב בתהליכים שצויינו גם אלמנטים של "למידה מרחוק", אם בשלב של קריאה מוקדמת של חומר רקע,
אם בתגובה על תרחישים או התמודדות עם סוגיות מורכבות ופתרון תרגילים,
ואם בהתייחסות לשאילתות שתעלינה בין מפגשי ההדרכה או בעקבותיהם

אברהם אלון
בעל תואר שני במינהל עסקים במגמת אסטרטגיה ושיווק. לשעבר מנהל פיתוח עסקים של כימיקלים לישראל במערב אירופה ומנהל השיווק של תחום ביטוח החיים בחברת "מגדל". יועץ לחברות וארגונים במכלול הסוגיות הקשורות בהיערכות אסטרטגית ושיווקית, כולל חדירה לפלחי שוק מורכבים, פיתוח מוצרים חדשים, אימון והשבחה של אנשי מכירות, שיפור תחום קשרי הלקוחות. במהלך עשר השנים האחרונות רכש התמחות רחבה ומיוחדת בנושא איכות החיים בגיל המבוגר ומשמש כמרצה בקורס לניהול בתי אבות ודיור מוגן באוניברסיטת תל אביב. ניתן לפנות בדואר אלקטרוני: [email protected]

[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אברהם אלון שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]