חיפוש מאמרים

12049 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
זכויות המתגרש/ת בפנסיית בן/בת הזוג

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס עסקה מניעת הכנסה

נושא המאמר: מחירי העברה בעסקאות בינלאומיות עם ישראל - החל משנת המס 2007
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) ) משרד עורכי דין דורון טיקוצקי eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

ועדת הכספים של הכנסת אישרה באוקטובר 2006 תקנות, אשר מעגנות את השיטות לקביעת המחיר המתאים לעסקאות המבוצעות עם צדדים קשורים תושבי חוץ. התקנות מתייחסות למקרה בו קיימים יחסים מיוחדים עם תושב החוץ, אשר בגינם נקבע לעסקה מחיר אשר אינו משקף את מחיר השוק. כיוון שלפקיד השומה אין אפשרות לבחון עסקאות כאמור, התקנות קובעות את השיטות להכרה במחיר העסקה או בתנאיה כמחיר שוק, וכן מטילות חובת דיווח שנתית מצומצמת על עצם ביצוע עסקה בינלאומית וחובת דיווח מקיפה על העסקה האמורה, לרבות חקר שוק שביצע הנישום.

עם כניסתו לתוקף של סעיף 85 א לפקודת מס הכנסה בנובמבר 2006, מס הכנסה יכול לחייב את הנישומים לשלם מס בישראל על עסקאות המבוצעות עם צדדים קשורים תושבי חוץ, בהתאם למחיר השוק המתאים לאותה עסקה.

על פי התקנות, כדי לקבוע אם עסקה בינלאומית בוצעה בתנאי שוק, ייערך חקר שוק, אשר ישווה בין העסקה הספציפית לבין עסקאות דומות לפי שיטות שנקבעו בתקנות.

את חקר השוק רצוי להכין מבעוד מועד ולא על פי דרישה מרשויות המס מהסיבות המפורטות להלן:

א. מניעת כפל מס וחסכון במס – בשומה העצמית

ב. עמידה בדרישות התקנות

ג. מניעת הצורך בביצוע התאמות לדוחות הכספיים שיוגשו לרשויות המס בעתיד

ד. מניעת הצורך בתשלום קנסות

יש לציין, כי כאשר בוצע חקר שוק ביוזמתו של הנישום מבעוד מועד כאמור, נטל ההוכחה לגבי קיומם של תנאי שוק בביצוע עסקה בינלאומית עם צדדים קשורים מוטל על רשויות המס ולא על הנישום. לעומת זאת, במקרה שבו הדרישה לביצוע החקר תבוא מצד רשויות המס, תינתן לנישום התראה של כ-60 יום בלבד להכנתו - פרק זמן קצר, שישפיע ללא ספק על איכות חקר השוק ועלותו.

לאחר שנבחרה שיטת ההשוואה ובוצע חקר שוק מבעוד מועד, וכל עוד לא חרגו תנאי העסקה הבינלאומית מהטווח המקובל של תנאי שוק, יראו רשויות המס את העסקה הבינלאומית כעסקה שבוצעה בתנאי שוק. במידה שתנאי העסקה חרגו מהטווח המקובל של תנאי השוק, יחוייב הנישום לשנות את מחיר העסקה בדיווח לצרכי מס, וכפועל יוצא, יחויב בתשלום מס נוסף בהתאם, לרבות קנסות.


בנוסף, באוקטובר 2007 פירסמו רשויות המס טופס, אשר יהווה נספח לדוח השנתי המוגש להן החל משנת 2007 ואילך. מעתה, מחויב הנישום להצהיר בדוח השנתי על ביצוע עסקאות בינלאומיות עם צדדים קשורים בהתאם לתנאי השוק וכן לצרף לדוח את הטופס, בו יצהיר הנישום כי עסקאות אלה נערכו בתנאי שוק כפי שאלה נקבעו והוגדרו בתקנות. הטופס מתייחס לכל חוזה עם צד קשור ויש לציין אם מדובר בעסקה חד פעמית. לגבי כל עסקה יש לתאר את פרטיה, את פרטי הצד הקשור וכן את מחיר העסקה שנקבע בין הצדדים.

בנוסף יש לציין, כי בהגדרת "עסקה" כאמור נכללות עסקאות כגון – אך לא רק: מכירת טובין, מכירת נכסים לא מוחשיים, מימון, שירותי פיתוח והסכמי "קוסט +" ועוד.

לסיכום, אנו ממליצים בחום להיערך לנושא מבעוד מועד על מנת להקטין חשיפות קיימות. ניתן לראות, כי בתי המשפט בארה"ב נוטים לקבל מחקרי שוק שבוצעו מבעוד מועד על ידי החברות ולראות בהם ראיות תומכות למחירים שנקבעו, כאשר העדר חקר כזה מוביל בד"כ לקבלת עמדת רשויות המס, המחמירה עם הנישום. מייסדי החברה

משה יסקין - רואה חשבון, לשעבר מפקח בכיר בפ"ש יחידה ארצית במס הכנסה.

מר סטנלי רובינשטיין - כלכלן, בוגר מנהל עסקים מאוניברסיטת ניו יורק עם התמחות בכלכלה, מימון ועסקים בינלאומיים. מומחה בתחום מחירי העברה ומיסוי בינלאומי.

רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) ) משרד עורכי דין דורון טיקוצקי eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!