חיפוש מאמרים

12318 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
כיצד מגישים בקשת פרה-רולינג ע"פ פקודת מס הכנסה? - פרה רולינג - "הפרה- רולינג" - Pre- Ruling

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מס פיקדון הטבות כנסות

נושא המאמר: הטבות מס לתושבים חוזרים
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) ) משרד עורכי דין דורון טיקוצקי [email protected]    שמור מאמר למועדפים

ישראלים השבים ארצה לאחר שנים רבות של מגורים בחו"ל, נהנים ממגוון רחב של זכויות והטבות במס. במאמר זה נסקור חלק מההטבות במס להן זכאים תושבים חוזרים, הטבות.

אחת ממטרותיה של הרפורמה במס הכנסה (תיקון 132 לפקודה) אשר נכנסה לתוקף ב- 1 בינואר 2003, הייתה לעודד את העלייה והחזרה לישראל. התמריץ החיובי לשם השגת מטרה זו נעשה באמצעות הענקת הטבות מס, בין היתר, לתושבים חוזרים.

בהתאם לרפורמה, יחיד תושב ישראל חייב במס בישראל בגין כלל הכנסותיו ללא תלות בזהות מקום הפקת ההכנסה. עם זאת, תושבים חוזרים נהנים ממספר הקלות בכל הקשור ליישומו של כלל דנן, וזאת באמצעות מספר הטבות מס להן הנם זכאים.

הכנסות פסיביות שהופקו בחו"ל – הכנסה פסיבית הנה הכנסה שאינה תוצר של יגיעה אישית כגון הכנסה מהפרשי הצמדה וריבית על פיקדונות, דיבידנדים, דמי שכירות, תמלוגים וכד´. בעוד שתושבי ישראל חייבים במס בישראל אף על הכנסות פסיביות שהופקו מחוץ לישראל, הרי שתושב חוזר ייהנה מפטור ממס על הכנסות מסוג זה מכוח סעיף 14 לפקודת מס הכנסה, המעניק פטור לתושבים חוזרים על הכנסות פסיביות שהפיקו בחו"ל למשך תקופה של חמש שנים מיום שהפכו לתושבי ישראל. הפטור מותנה בהתקיימותם של שני תנאים: ראשית, על התושב החוזר לשהות בחו"ל דרך קבע, במשך שלוש שנים לפחות לפני החזרה לישראל; שנית, המדובר בנכסים שנרכשו בחו"ל לאחר שהתושב החוזר חדל להיות תושב ישראל.

פטור ממס על רווחי הון ממכירת נכסים לרבות מניות בחו"ל – סעיף 97(ב) לפקודת מס הכנסה מעניק פטור ממס רווח הון בגין מכירת נכסים (מחוץ לישראל) שרכש התושב החוזר בזמן שהייתו בחו"ל ולפני עלייתו לארץ. הפטור תקף לתקופה של 10 שנים.

התושב החוזר ייהנה מהפטור רק אם שהה דרך קבע בחו"ל במשך שלוש שנים רצופות לפחות לאחר שחדל להיות תושב ישראל, כמו גם הנכס נרכש בחו"ל בתקופת שהייתו מחוץ לישראל, לאחר שחדל להיות תושב ישראל; בנוסף, הנכס אינו מהווה זכות במישרין או בעקיפין לנכס שהיה מצוי בישראל. נקודה חשובה נוספת הראויה לציון בהקשר זה הנה קיומן של אמנות מס בינלאומיות העשויות להשליך גם הן על המסים שיחולו על הכנסות שונות. במקרים שבהם למדינה הזרה בה התגורר התושב החוזר, קיימת אמנה למניעת כפל מס עם ישראל, הפוטרת ממס רווח הון את התושב החוזר, יוכל האחרון ליהנות מפטור ממס בגין רווח ההון, הן במדינה הזרה והן בישראל.

פטור ממס על ריבית בפיקדון במט"ח בישראל - בצו מס הכנסה (פטור ממס לתושב חוזר על הכנסה מריבית על פיקדון במטבע חוץ), התשס"ד-2003, נקבע כי תושב חוזר זכאי לפטור ממס על הריבית המופקת מהפקדת מט"ח בתאגיד בנקאי, למשך 5 שנים מהיום בו הפך להיות תושב חוזר. על התושב החוזר לעמוד במספר תנאים, אשר חלקם פרוצדוראליים, על מנת ליהנות מההטבה כאמור:

1. כי בפיקדון הופקדו סכומי כסף שהיו לתושב החוזר מחוץ לישראל, ומקורם אינו ממכירת נכסים בישראל החייבים במס רווח הון מכוח סעיף 89(ב) לפקודת מס ההכנסה;
2. כיהמט"ח הופקד בישראל בתוך תשעים ימים מיום העברת הכספים לישראל לאחר שהיה לתושב חוזר או לחילופין עדיין בעת היותו תושב חוץ;
3. כי התושב החוזר מסר לתאגיד הבנקאי בתוך 14 ימים ממועד הפקדת סכומים בפיקדון, הצהרה על היותו תושב חוזר ועל זכאותו לפטור;
4. כי מדובר בהכנסת ריבית פסיבית (אינה מעסק או משלח יד כמוסבר לעיל);

5. כי הפיקדון לא שימש למתן הלוואה או כבטוחה להלוואה שנתן התאגיד הבנקאי לקרובו של התושב החוזר;
6. וכי הריבית משולמת בעבור התקופה שבה זכאי התושב החוזר לפטור.

לאור הקלות המס שנסקרו לעיל, יוצא אפוא, כי יחד עם הפטריוטיזם של התושבים החוזרים לעלות ארצה לארץ הקודש, יפעלו הם נכון אם במקביל יעשו שימוש מושכל בהקלות שהעניק להם המחוקק ובאמנה למניעת כפל מס, שבין המדינה הזרה בה חיו לבין ישראל, ככל שכזו קיימת.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]

www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) ) משרד עורכי דין דורון טיקוצקי [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]