חיפוש מאמרים

11814 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ואם לא תהיה כל הזמן בסדר? מה יקרה אז???

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: emdr חרדה טראומה טיפול

נושא המאמר: יתרונות הטיפול ב- EMDR
מאת: זיו סופר   שמור מאמר למועדפים

Eye Movement Desensitization and Reprocessing ובעברית: הקהיה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים.

EMDR באה לסייע לאדם לעבד זיכרונות מטרידים, אירועי חיים קשים וטראומות, חרדות ולחצים רגשיים.

טראומה היא חוויה חד פעמית או חוזרת ונשנית בעלת משמעות של מתח, חרדה או משבר. בדרך כלל החוויה קשורה בתחושה חזקה של איום (אמיתי או מדומה) על חיים, על השלמות הגופנית או הרגשית של האדם. השפעתה של החוויה היא מתמשכת.

נקודת ההנחה של טיפול EMDR היא שכאשר חרדות, זיכרונות ואירועים חיים קשים אינם מעובדים כלל או מעובדים בצורה בלתי מספקת, עלולים להופיע סימפטומים, תפיסה עצמית שלילית, תגובות רגשיות חזקות והתנהגויות המקשות על האדם לתפקד בחיי היום-יום.

בעזרת שימוש בשיטת EMDR ניתן להפחית את החרדות, הלחצים והזיכרונות המטרידים בצורה משמעותית.

ניתן לדמות זאת את התהליך לעבודתה של מגרסת מזון. מוחנו קולט מידע רב במהלך היום ומעבד אותו כל העת. אותם זיכרונות מטרידים, אירועי חיים קשים וטראומות, חרדות, ולחצים רגשיים הם כאבני בזלת המונחות על המגרסה ואינן ניתנות לעיבוד. עם הזמן, המגרסה נשחקת ומידע יום-יומי, שבעבר עובד ללא קושי, נשאר "תקוע". כך ניתן להסביר את הירידה בתפקוד בתחומי חיים שונים ומגוונים. טיפול ב EMDR בא לסייע למגרסת המידע בהקהיה ועיבוד מחדש של אותן "אבני בזלת". במהלך הטיפול, התנסויות חיוביות וחוויות חדשות של האדם מעובדות וממוזגות לתוך הזיכרון.

טיפול ה- EMDR מאפשר חיבור רגשי-קוגניטיבי-גופני בשלושה מימדים שונים.
1) בין החלקים הרגשיים לחלקים הקוגניטיביים: הגירוי הדו צידי מאפשר חיבור בין האונה הימנית של המוח (דומיננטית בתהליכי הרגש והתפישה החזותית והמרחבית, בתהליכי הדמיון, היצירתיות והאינטואיטיביות), שם נמצאות הטראומה והחוויות הקשות מהאירועים לבין האונה השמאלית (המאופיינת בחשיבה ליניארית ולוגית) שם נמצאים הפתרונות.
2) חיבור בין חלקיו התחתונים של המוח לחלקיו העליונים: החלקים הפרימיטיביים של המוח הנמצאים בחלקו התחתון של המוח, הם המאפשרים לנו לזהות מצבי סכנה ולהגיב אליהם במהירות ואילו הקורטקס, שנמצא בחלקו העליון של המוח, הוא אזור מפותח ומשמש לניהול שפה, הבנה ומשמעות של אירועים ומימוש יכולות מוטוריות מורכבות.
3) חיבור בין ה"כאן ועכשיו" ל"שם ואז": העבודה ב- EMDR מתבצעת בטווח שבין ה"שם ואז" (הזיכרונות, החרדות, הלחצים) לבין ה"כאן ועכשיו" (הגירוי הדו-צידי שניתן במהלך הטיפול).

EMDR אינה תהליך היפנוזה ! הטיפול נעשה בערנות, מודעות ושליטה מלאות של המטופל.

EMDR פותחה בארצות הברית באמצע שנות ה- 80 על ידי הפסיכולוגית פרנסין שפירו. זו גישה אינטגרטיבית המשלבת אלמנטים מגישות פסיכולוגיות שונות כמו הדינמית, הקוגניטיבית-התנהגותית והבין-אישית. חלק נכבד מהטיפול מבוסס על כוחותיו הרגשיים של המטופל ועל יכולתו הטבעית לעבד מידע.

טיפול ב- EMDR יכול לבוא בפני עצמו, בתוך מהלך טיפול פסיכותראפיה רחב יותר או כטיפול משלים עם מטפל אחר. כמו כן, ניתן להשתמש בגירויים דו צידיים שונים כגון תנועות עיניים, תיפוף על הברכיים, גירוי שמיעתי ועוד.

שיטת EMDR נחקרה ברחבי העולם (הן בישראל) באופן מדעי ועדויות על כך פורסמו בכתבי עת מדעיים. כיום מוכרת השיטה באופן נרחב כטיפול מהשורה הראשונה בטראומה.

www.zivsoffer.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י זיו סופר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!