חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
השוואת מחירים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: חלוקת רכוש גירושים ילדים משפחה

נושא המאמר: חלוקת הרכוש
מאת: חלוקת הרכוש   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - אתי סדיס-פרל, עו"ד [email protected]


מהו הרכוש השנוי במחלוקת?
למעשה הרכוש השנוי במחלוקת הוא כל הרכוש שיש לכם, כל הרכוש שיש לבן זוגכם וכל הרכוש שצברתם ביחד במהלך הנישואין.
הרכוש יכול להיות פיסי וקל להערכה כגון דירת המגורים, מקרקעין, מכונית, חשבונות בנק, ביטוחים, זכויות סוציאליות וכדומה, והרכוש יכול גם להיות מסובך יותר להערכה כגון מוניטין, עסק, מניות, אופציות וכדומה.

כיצד מחלקים את הרכוש המשותף של בני הזוג?
את הכללים לגבי אופן חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג ולגבי אופן הגדרת רכוש כמשותף ניתן לחלק לפי בני זוג שהתחתנו לפני 1.1.1974, עליהם חלה חזקת השיתוף, ובני זוג שהתחתנו לאחר תאריך זה, עליהם חלים הכללים הקבועים בחוק יחסי ממון.

חזקת השיתוף
עד ל-1.1.74 הכירה הפסיקה בחזקת השיתוף, כהסדר לחלוקת רכוש בין בני זוג. בהתאם לחזקת השיתוף, בין בני הזוג קיים שיתוף מיידי ושוויוני בנכסים שנרכשו במאמץ משותף תוך כוונה ליחסי שיתוף, אלא אם משתמעת כוונה אחרת מאורח חיי הנישואין או מהתנהגות בני הזוג המפורשת ו/או המשתמעת.

כלומר, חזקת השיתוף, מקנה זכות בנכס לשני בני הזוג, גם אם הנכס רשום רק על שם בן זוג אחד, כבר במהלך הנישואים עצמם, ולבן הזוג יש זכויות ברכוש הרשום על שם בן הזוג האחר בטרם הגירושין.

בית המשפט קבע שני תנאים עיקריים להחלת חזקת השיתוף. התנאי הראשון הנו קיום חיים תקינים תחת קורת גג אחת ולאורך זמן (אפילו אם יש מריבות). התנאי השני הוא מאמץ משותף להשגת הנכסים המשפחתיים, ודי שהבעל עבד בחוץ והאישה טיפלה בילדים כדי לבסס מאמץ משותף זה.


איזון משאבים על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג
ב- 1.1.74 נכנס לתוקפו חוק יחסי ממון בין בני זוג אשר מאמץ הסדר שונה לחלוקת הרכוש בין בני הזוג. בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני זוג, קיים בין בני הזוג הסדר של שיתוף דחוי המפריד בין זכויות בני הזוג, עד לאחר מועד "פקיעת הנישואין", דהיינו במוות או בגירושין.
עם פקיעת הגירושין, מעריכים את כל הנכסים שהנם ברי איזון, כלומר נכסים משותפים שנרכשו במהלך הנישואין.
נכסים שאינם ברי איזון הנם נכסים שהחוק קבע כי אינם משותפים והם:

o נכסים שהיו לבן הזוג בטרם הנישואין,
o נכסים שקיבל בן הזוג במתנה ו/או בירושה במהלך הנישואין,
o גמלאות ונכסים שבני הזוג הסכימו בכתב ששווים לא יאוזן ביניהם במסגרת פירוק השיתוף.

לאחר שלב הערכת כל הנכסים ברי האיזון (הנכסים המשותפים), מפחיתים מהנכסים המשותפים את החובות המשותפים של בני הזוג ואת היתרה מחלקים בחלקים שווים בין בני הזוג, וכך נוצר האיזון.

מה למעשה ההבדל?
חוק יחסי ממון בין בני זוג חל רק על זוגות שנישאו לאחר 1.1.1974, בעוד שעל זוגות שנישאו בטרם תאריך זה תחול חזקת השיתוף.
ההבדל העיקרי בין חזקת השיתוף ובין חוק יחסי ממון בין בני זוג הנו בהתייחסות החוק לנכסים עסקיים ו/או נכסים שצבר בן זוג לפני הנישואין ו/או שהתקבלו בירושה או במתנה במהלך הנישואין.

כך לדוגמא, בעוד שעל פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, לאישה לא תהיה כל זכות בנכסים שהבעל צבר לפני הנישואין, הרי שעל פי חזקת השיתוף ניתן יהיה לטעון כי החיים הארוכים והמאמץ המשותף שהשקיעו בני הזוג הובילו ל"בליעת" הרכוש "האישי" ברכוש המשותף.

הבדל חשוב נוסף הנו כי לבני זוג שנישאו לפני 1.1.1974 יש זכות לשיתוף בנכסים הרשומים על שם בן זוגם כבר במהלך הנישואין, ואילו לבני זוג שנישאו לאחר 1.1.1974 יש זכות לשיתוף בנכסים הרשומים על שם בן הזוג האחר רק לאחר הגירושין או מות בן הזוג האחר ("פקיעת הנישואין").
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י חלוקת הרכוש שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]