חיפוש מאמרים

11792 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
חשיבות בחינת עסקה מסחרית בעיניו של מומחה מס - עסקה מסחרית - מומחה מס - בחינת עסקה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: הכנה לכיתה א' מוכנות לכיתה א' שיעור פרטי חינוך מיוחד

נושא המאמר: שלום כיתה א' - שיעורי מוכנות לקראת הכניסה לבית הספר
מאת: מור   שמור מאמר למועדפים

שלום כיתה א'

הכנה לכיתה א' היא שלב בהתפתחות בו הילד בשל לעבור מפעילות שהיא ברובה משחקית, למיומנויות של למידה מאורגנת יותר. עם הכניסה לכיתה א' עולות דרישות חדשות ורבות מהילד וקיימות ציפיות, הן של הילד מעצמו והן מהסביבה כי יצליח במשימות הניתנות לו. הילד נדרש בבית הספר להתאים את עצמו לנורמות התנהגות ולמידה חדשות שלא הכיר עד כה. ההצלחה במשימות אלו דורשת יכולות קוגניטיביות, רגשיות וחברתיות וכן תפקודים שכליים, שפתיים ומוטוריים.
בכדי לשפר את המיומנות הללו אצל הילד לקראת הכניסה לכיתה א', קיימים שיעורי מוכנות בהם נלמדים התחומים הבאים:

1. בתחום החזותי והמוטורי מחוזקת הבשלות של תפיסה חזותית של גירויים מופשטים כגון אותיות ומספרים וקואורדינציה עין-יד. משפרים את רמת הציור, יכולת העתקת צורות, אחיזת עפרון, גזירה ומוכנות לכתיבה.

2. בשלות שפתית כוללת רמה מתאימה של אוצר מילים ומושגים. מחזקים את היכולות לרכישת קריאה שהיא הבנת הקשר בין צלילי השפה לבין הייצוג הצורני של האותיות (מודעות פונולוגית).

3. שיפור בשלות המערכת השכלית, הכוללת את היכולת לחשוב ולהבין באופן מופשט והגיוני, צבירה וזיכרון של הידע הנלמד, סינון גירויים, הפרדה בין עיקר וטפל. נתרגל אסטרטגיות למידה וחשיבה- הקשר בין סדר, רצף, תכנון ותוצאה, יכולות ניתוח והבנת סיבה ותוצאה. נשפר את יכולות הקשב והריכוז- היכולת להתמיד במטלות, להיות מרוכז גם כשקורה משהו בחוץ וכיו"ב.

4. שיפור בשלות רגשית וחברתית ע"י שיפור היכולת להסתגל למערכת של כללים ודרישות לעבודה והיכולת של הילד להתמודד מול מטלות שונות. היכולת לשאת רמת מסוימת של תסכול ולהתמיד במאמץ הכרוך בלמידה. השיעורים מעלים את רמת המוטיבציה של הילד להיכנס למסגרת בית-ספרית, דימויו העצמי, רצונו ללמוד ולקבל סיוע כשנדרש ואת דפוסי התמודדות מול מצבי תסכול וקושי.

שיעורי המוכנות לכיתה א' מתבצעים באופן חוויתי, עם דגש על פיתוח היכולת היצירתית של הילד. בעזרת משחקים ופעילויות יצירה מתבצע הקישור בין הפעילות המשחקית שהילד היה רגיל בגן, לפעילות הלימודית שיידרש לה בבית הספר. כך מעבר זה ייעשה באופן טבעי יותר ויגביר את מוכנותו של הילד להתפתח וללמוד.

להתייעצות ופרטים נוספים לגבי שיעורי המוכנות שאני מעבירה, ניתן ליצור עמי קשר:
054-4965799 golanmor@gmail.com

בהצלחה!
מור גולן
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י מור שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!