חיפוש מאמרים

12303 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
איך לבחור מכונת פסטה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: בעלה נישואין פתוחים אישיות

נושא המאמר: סנקציות הקבועות בחוק במקרה של ב"ז שאינו נאמן לבן זוגו
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected]   שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
[email protected]

ההתנהגות הנתפסת כחמורה ביותר במסגרת חיי הנישואין היא בגידת אשת איש בבעלה, כלומר קיום יחסי אישות עם גבר אחר. זכויותיה של האשה נפגעים גם אם מדובר בקיום יחסי אישות פתוחים, בדרך של "חילופי זוגות" בהסכמה, וגם אם מדובר באופן חד פעמי.

לפי ההלכה היהודית לבעל אין אפשרות סליחה, או דרך כלשהי למחילה על צעד זה של האישה, האקט היחיד המחויב מבחינתו הוא נתינת גט. הנקודה החשובה היא שגם אם הבעל נתן הסכמתו לכך היום, בעתיד יוכל לעשות בזה שימוש בעת גירושין.

הסנקציה הראשונה היא שגם אם מדובר באירוע חד פעמי לא תוכל בעתיד אשה כזו להינשא במדינת ישראל למאהבה באם הדבר יתגלה, זאת לפי ההלכה היהודית ובמקביל גם לפי החוק במדינת ישראל, ולפי הלשון ההלכתית "אישה שזנתה תחת בעלה נאסרת על בעלה, ובנוסף על בועלה".

יצויין כי אין שוויון בעניין זה בין גבר לאשה, כלומר אשה אשר בגדה בבעלה תישמע כנגדה טענת "זנתה תחת בעלה", מה שאין כך במקרה של גבר אשר יבגוד באשתו ואשר כנגדו תוכל להישמע טענת מרידה בלבד, כלומר אי קיום יחסי אישות תקינים עם אשתו.

השוני בא לידי ביטוי גם באופן שבו מתייחס המשפט העברי לבקשת המחילה על מעשה זה: גבר המבקש מחילה מאשתו על בגידתו, ומבקש שלום בית וחזרה ליחסים תקינים, בית הדין מטעמים הלכתיים-יהודים יורה על ניסיון בני הזוג לחזור למצב תקין ובהגדרה החוקית "בקשה לשלום בית", ובאם אישה תבגוד בבעלה, לא יוכל לסלוח לה בעלה גם אם מאוד ירצה בכך, לפחות לפי ההלכה והחוק באופן רשמי.

הסברה אשר עומדת בבסיס הרעיון ההלכתי הוא כי בעבר נישואין לשני נשים היו מותרים לפי ההלכה, זאת עד לפני כאלפיים שנה אשר אז תוקנה "תקנה" הנקרית "חרם דרבינו גרשון" אשר אסר על ביגמיה (נשיאת 2 נשים).

הוראתו נתקבלה בקרב היהודים בכל התפוצות להלכה למעשה, והתחזקה עת הגיעו היהודים מכל התפוצות כולל הרחוקים למדינת ישראל והשתלבו המנהגים וההלכות.

מאז הוקמה מדינת ישראל, נקבע כי לעניין נישואין וגירושין של יהודים בישראל, חלים הכללים שנקבעו בהלכה.

תוצאת בגידת אשה בבעלה היא הפסד מזונותיה האישיים, ללא הפסד רכושי כלשהו או משמורת הילדים. לפי ההלכה הוכחת "אשה שזנתה תחת בעלה" צריך להיות על ידי לפחות שני עדים כשרים, כלומר שני גברים שאינם קרובי משפחה, שקרובי משפחה לפי ההלכה פסולים מלהעיד בפני ביה"ד הרבני.


העדות צריכה להיות מוכחת בראיית העדים את האקט המיני בין השניים, ולא די בראיית שניהם נכנסים לבית או חדר, או אפילו ראיית האישה ומאהבה לבד.

סנקציה נוספת היא כפיית גט ע"י ביה"ד הרבני, אקט בו ביה"ד הרבני כופה נתינת גט על הבעל.
גבר בוגד, לעומת זאת, לא יחויב בנתינת גט לאשתו, זאת גם לא בביהמ"ש לענייני משפחה אשר לכאורה מגלה בפסיקותיו יותר ליברליות, זאת מכיוון שגם בתי המשפט האזרחיים דנים במזונות אישה לפי הדין האישי והמשפט העברי.
רמת גן: רח' החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל': 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל': 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
[email protected]


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) [email protected] שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]