חיפוש מאמרים

11801 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
ניתוחים פלסטיים - לא רק לנשים

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: מחדלים הסרת מחדל מס הכנסה מיסים

נושא המאמר: עד כמה אתם מוכנים לעזור לקרובכם בכדי שיוכל להסיר את המחדל שלו אל מול רשויות המס?
מאת: אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il

"ניצחון פירי" הנו מונח שדבק בהקשר של המלך המקדוני פירוס, אשר התפרסם בהיסטוריה בזכות ניצחונותיו על הרומאים. יחד עם ניצחונותיו הרבים, ספגו ממלכתו ונתיניו בכל פעם אבדות כבדות וכואבות מאוד. ומכאן אנו למדים, שניצחון פירי הוא ניצחון שהושג במחיר כבד מדי. ובהקבלה לימנו אנו, לעיתים גם קרובים של נישומים הבאים לעזור להם להסיר את המחדל בגין עבירת מס שבצעו, רושמים לעצמם ניצחון פירי. שכן, לעיתים רבות מנסים עברייני מס להסיר את מחדליהם בגין עבירות מס שבצעו, ובטרם שדינם נגזר על ידי בית המשפט, אותם נישומים פונים לקרובים אליהם בכדי שיחלצו לעזרתם לשם הסרת מחדליהם, במטרה להמתיק את העונש הצפוי. כפי שתיווכחו להלן, לעיתים ההישג שעברייני המס וקרוביהם רושמים לעצמם הוא הישג שהושג במחיר כבד מדי, והוא הופך להיות ניצחון פירי.

דוגמא לכך ניתן ללמוד מפסק דינו של כבוד השופט כבוב חאלד מבית המשפט המחוזי בתל אביב בה.פ. (ת"א) 122/08 רשות המיסים (מע"מ פ"ת) נ' אלדר גיא ואח' מיום 2.7.08 שם נקבע, כי השעבוד שיצרו אימו וחברו הטוב של הנישום, לטובת רשות המיסים, אכן נוצרו כבטחונות לביצוע הסרת המחדל וכיסוי חובותיו לרשות המיסים וכי כך, יש באפשרותה של רשות המיסים לממש את הבטוחות שנתנו כאמור.

המדובר בנישום שבמסגרת ניהול חברה שנוהלה על ידו, הורשע בניכוי מס תשומות שלא כדין ומסירת ידיעות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של 1,220,000 ₪. לאחר הכרעת הדין וטרם גזר הדין, על מנת לזכות בהקלה בעונש ביקש הנישום להסיר את המחדל וליטול על עצמו את חובות החברה. הנישום הפקיד צ'קים ע"ח החוב ולדרישת רשות המיסים העמיד כבטחונות שני נכסי מקרקעין בשווי של כ- 350 אלף דולר, האחד נכס בת"א בבעלות אמו, והשני, נכס באילת, בבעלות חברו הקרוב. בתמורה לצ'קים ולביטחונות הודיעה רשות המיסים לבימ"ש על הסרת המחדל. לאחר שהצ'קים חוללו והחוב לא סולק, פעלה רשות המיסים (מע"מ פ"ת) למימוש הנכסים ששועבדו באמצעות לשכת ההוצאה לפועל. טענותיהם של המשיבים בהמרצת הפתיחה כי לא ניתן לממש את הבטוחות נדחו על ידי בית המשפט ומשכך כאמור, יש באפשרותה של רשות המיסים לממש את הבטוחות (נכסיהם של אמו ושל חברו של הנישום).

הסרת המחדל - מדיניות ענישתו של בית המשפט בכל הנוגע לעבירות מס היא ברורה ונחרצת – יש לראות את עבירות המס בחומרה רבה ולכן העונש על עבירות מס סביר שיכלול מאסר בפועל וקנס משמעותי. שכן, עבירות מס הן עבירות כלכליות הפוגעות בכלל הציבור ואף עלולות לגרום לתוצאות קשות למשק, לכלכלה ולחברה. בית המשפט העליון לא חסך שבטו בפסיקותיו הרבות באשר לחומרה שבעבירות המס. ראה למשל את קביעתו של בית המשפט העליון ברע"פ 512/04 מוחמד בן נבהאן אבו עבייד ואח' נ' מדינת ישראל, פ"ד נח(4) 381, בעמוד 384: "העבריינות הכלכלית ועבריינות המס בכללה איננה מסתכמת אך בגריעת כספים מקופת המדינה, היא פוגעת בתודעת האחריות המשותפת של אזרחי המדינה לנשיאה שוויונית בעול הכספי הנדרש לסיפוק צרכי החברה ובתשתית האמון הנדרשת בין הציבור לבין השלטון האחראי לאכיפה שוויונית של גביית המס-... על מדיניות הענישה לשקף את הסכנה הגדולה הטמונה בעבריינות הכלכלית לפרט ולציבור כאחד, ואת יסוד ההרתעה הנדרש ביחס לביצועה".

כפי שנוכחתם לראות, בית המשפט נוהג ביד קשה, ובצדק יש לומר, עם נישומים שביצעו עבירות מס. טיעוניו לקולא של מבצע עבירת המס בנוגע לנסיבותיו האישיות, מצבו המשפחתי והבריאותי, מצוקות כלכליות ועוד כהנה וכהנה טענות, "אינן משחקות תפקיד" אצל בית המשפט, כאשר הוא בא לגזור את דינו. אומנם בכך לא נסתם הגולל, בית המשפט כן יטה להקל בעונשו של נישום שהסדיר את המחדל, כלומר נישום ששילם את מלוא חובותיו הכספיות למדינה (בהקבלה – כפי שגזלן מחזיר את הגזל חזרה לבעליו). בית המשפט עושה כן, משום שהוא רואה נישום שהסיר את המחדל כאחד שמביע חרטה באמת ובתמים, ולא רק בדיבורים אלא גם במעשים. ולהפך, בית המשפט יטה להחמיר עם נישום שלא הסדיר את המחדל. שכן, לא בכדי נאמר "המתוודה על חטא ואינו חוזר בו מלשלם את הגזל, כמותו כטובל שרץ בידו".

אין ספק, כי יש להיחלץ לעזרתו של קרוב בשעת צרה, ובטח ובטח כאשר דינו עתיד להיגזר על ידי בית המשפט בגין עבירות מס שביצע. יחד עם, אנו ממליצים לכם לשקול את הצעדים שברצונכם לנקוט בכדי לעזור לקרובכם, ולדעת מהן הגבולות שלכם והכי חשוב, לקחת בחשבון את התוצאה הסופית של הצעד אותו הנכם מתעתדים לנקוט, בכדי שלא תרשמו לעצמכם בסופו של יום "ניצחון פירי".רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il


www.adviser.co.il


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד - ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!