חיפוש מאמרים

12026 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
dating

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: פרס משחק בית משפט כסף

נושא המאמר: בינגו - טריוייה - "משחק אסור"
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-
doron@taxlawyers.co.il

לאחרונה ניתנה החלטה בבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים (עת"מ 1645/03 הואנג מסעדות בע"מ נ' משטרת ישראל) לפיו משחק "בינגו-טריוויה" נופל לגדר משחק אסור כמשמעותו בסעיף 224 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977 (להלן: "החוק").

סעיף 224 לחוק דורש שני תנאים מצטברים על מנת שמשחק ייחשב כאסור:

1) היות תוצאות המשחק תלויות יותר במזל מאשר בהבנה או ביכולת;

2) היות המשחק בעל פוטנציאל לזכייה בכסף, שווה כסף או בטובת הנאה בהתאם לתוצאות המשחק.

משחק בינגו טריוויה מורכב משני שלבים: בשלב הראשון משוחק משחק בינגו, כאשר רק השלמה של רצף המספרים הנדרש מאפשר למשתתף לעלות לשלב הבא. השלה השני הוא משחק טריוויה בו נדרש המשתתף לענות על מספר שאלות לצורך זכייה בפרס.

העותרים טענו כי משחק הבינגו - טריוויה אינו נכנס לגדר המונח "משחק אסור" הואיל והזכייה בפרס נגזרת מתשובות לשאלון ידע והבנה, אולם השופטת לא קיבלה עמדתם זו.

בית המשפט פסק כי לא ניתן להפריד בין שני חלקי המשחק, שהרי שלב הבינגו הוא דומיננטי והכרחי לצורך עלייה לשלב הטריוויה, וללא רכישת כרטיס בינגו והשלמה של רצף המספרים הנדרש לא ניתן להגיע לשלב הטריוייה. מה גם שחלק לא מבוטל משאלות הטריוויה מצריך ידע בסיסי ביותר, דבר המעורר חשש שמשחק הטריוויה הינו רק כסות למשחק הבינגו. משכך, פסק בית המשפט כי מתקיימים שני התנאים המצטברים במשחק הבינגו.

אין חולק על כך שתוצאות משחק הבינגו, אשר נערך ע"י שליפה אקראית של מספרים באמצעות כרוז או מכונה, תלויות יותר בגורל מאשר בהבנה או ביכולת, וכמו כן המדובר במשחק אשר בצד הזכייה בו בלומה טובת הנאה בדמות זכייה בפרסים.

בנוסף, פסק בית המשפט, כי המקרה דנן אינו נכנס לגדר החריג הקבוע בסעיף 230 לחוק הקובע כדלקמן:

הוראות סעיפים 225 עד 228 לא יחולו על משחק, הגרלה או הימור שנתמלאו בהם שלוש אלה:

(1) עריכתם מכוונת לחוג אנשים מסויים;

(2) אינם חורגים מגדר שעשוע או בידור;

(3) אינם נערכים במקום משחקים אסורים או במקום לעריכת הגרלות או הימורים.

אף אם מתקיימים תנאים 1 ו- 3 הרי שתנאי 2 לא מתקיים, משום שבמקרה דנן "הפרסים הכספיים המחולקים במועדון יכולים להגיע בכל משחק לכדי שליש מהשכר הממוצע במשק. בהתחשב בעובדה שנערכים לפחות מספר סיבובי משחקים בכל ערב, הרי שברור כי ההנאה הכספית אינה שולית, ולפיכך לא ניתן לראות במשחקים אלה שעשוע או בידור בלבד, כש"הרווח" הנובע מהם שולי או זניח".

בכך בעצם מבחין בית המשפט בין משחק הבינגו - טריוויה במקרה דנן לבין משחק הנערך בעיקרו לשם השעשוע והבידור, וגם אם יש תמורה בצידו, הרי שהיא שולית וצנועה כמו למשל משחק בינגו - טריוויה שמתקיים בבתי אבות.

לעניין חופש העיסוק קבע בית המשפט כי על אף הכלל הבסיסי לפיו כל אדם יכול לעסוק בכל מקום בכל עסק שירצה ולנהלו כרצונו, הרי שגם חופש העיסוק כפוף למגבלות שבדין והעותרת אשר מקיימת "משחק אסור" מפרה מגבלות אלה.

לפיכך, דחה בית המשפט את העתירה וקבע כי העותרת תוכל לנהל את עסקה כמועדון חברים ולספק את מגוון הפעילויות אשר היא מעוניינת לספק לקהל חבריה, למעט משחק הבינגו- טריוויה, שהינו "משחק אסור".
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!