חיפוש מאמרים

11816 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הצעות נישואין באויר - הצעות נישואין מקוריות - להציע נישואין בטיסה

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: אפוטרופוס קטין סבתא תאונת דרכים

נושא המאמר: בקשה למינוי אפוטרופוס על קטין
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח)
eli-doron@taxlawyers.co.il

לאחרונה ניתן פסק דין בתיק בתמ"ש 15690/03 ר.מ ואח' נ' א.י בעניין בקשת סב וסבתא להתמנות כאפוטרופסים לנכדם, אשר אמו, בתם, נספתה בתאונת דרכים, ואביו של הקטין נסע לטיפול רפואי בחו"ל, כאשר הוא מותיר את הקטין בחזקתם של סבו וסבתו (להלן "המבקשים"). המבקשים קיבלו בעבר צו לעיכוב יציאת הקטין מן הארץ, על מנת שאביו (אשר הנו בעל אזרחות זרה), לא ינסה להוציאו מן הארץ, וכעת מבקשים את האפוטרופסות עליו.

טענתם של המבקשים, בני העדה החרדית, היתה כי אבי הקטין אינו עובד, לא למד בבית המדרש ואינו מסוגל לפרנס את בנו. כמו כן טענו המבקשים כי מצבו הרפואי של האב אינו מאפשר לו טיפול נאות בקטין וכן כי אם ייקח האב את הקטין לחו"ל, ייפגעו קשריהם עמו.

האב טען כנגד המבקשים כי בקשתם הוגשה בחוסר תום לב וכי זכותו לאבהות על בנו גוברת על זכויות המבקשים, וכי זכותו הטבעית הנה לגדל את בנו היכן שיחפוץ. בית המשפט קבע כי סעיף 28 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות מגדיר ומסדיר את סוגיית האפוטרופסות כאשר אחד ההורים נפטר, ובנוסף, סעיף 30 לחוק קובע כי לא ימונה אפוטרופוס נוסף על ההורה, אלא אם ראה בית המשפט סיבה מיוחדת לכך, ובענייננו לא נתקיימה סיבה כזו ואין כל פגם במסוגלותו ההורית של האב.

לפיכך ולאור האמור בחוק ובפסיקה, גוברת זכותו של האב לחזקה על בנו ולקביעת מקום מושבו של הקטין. כמו כן נקבע כי המבקשים פעלו שלא כדין בכל התקופה בה החזיקו בקטין.

לאור כל האמור לעיל נדחתה בקשת המבקשים לקבל אפוטרופסות על הקטין ובוטל צו עיכוב היציאה מן הארץ.
רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:
eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) eli-doron@taxlawyers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!