חיפוש מאמרים

11811 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
פוטרתם מהעבודה? אספנו עבורכם מספר עצות - פיצויי פיטורים - חופשה שנתית - הודעה מוקדמת

    קישורי טקסט (לפרטים)
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: איכות הסביבה אכיפה מזהמים אנרגיה

נושא המאמר: האם מזהמים הפוגעים באיכות הסביבה לא נאסרים?!
מאת: אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) dtlaw@taxlawlers.co.il    שמור מאמר למועדפים

אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) dtlaw@taxlawlers.co.il

התקשורת טוענת שאנו בעיצומה של של 'מהפכה ירוקה', בין מכוניות ההיברידיות שנוסעות בכבישים, סלי המיחזור במרכולים גדולים וחיפוש אחר מקור אנרגיה חלופית.

בתוך כך, גם המשרד להגנת הסביבה פועל נמרצות הן בתחום החקיקה והן בתחום האכיפה.

בתחום האכיפה הסמיך המחוקק את המשרד להגנת הסביבה להגיש כתבי אישום פליליים , אשר הרשעה בהם מהווה עבירה פלילית לכל דבר.

עיקר כתבי האישום המוגשים לבתי המשפט בישראל הינם בגין עבירות זיהום מים (נחלים, ים), זיהום אוויר, חומרים מסוכנים והשלכת פסולת. בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של החמרת הענישה והגשת כתבי אישום גם כנגד מנהלים ונושאי משרה בתאגידים המזהמים. כך, שגם אותם האנשים נושאי התפקידים הבכירים בחברות המזהמות לא יוכלו להסתתר מאחורי התאגיד ויצטרכו לקחת אחריות על מעשיהם ו"תרומתם" לזיהום הסביבה.

כך , מוגשים כתבי אישום כנגד מהנדסים ראשיים בחברות שונות , מנכל"ים , ראשי מועצות ועיריות ועוד.

על אף שהחוק מאפשר להטיל עונשי מאסר על עברייני סביבה, ניתן לראות כי פרט למקרה אחד לא נעשה שימוש, דה פאקטו, בהטלת מאסר. בתי המשפט בוחרים להטיל על עברייני הסביבה קנס כספי בלבד בד"כ בצירוף התחייבות להימנע מעבירות בהם הורשעו, וזאת חרף התעצמות בהגשת כתבי אישום כנגד תאגידים ונושאי משרה אשר מזהמים את הסביבה, וחרף המגמה בהחמרת הענישה. בתי המשפט עדיין מהססים לפגוע בחירותם של נושאי משרה בתאגידים שונים אולי מתוך מחשבה שאין מדובר בעבריינים במובן ה"קלאסי" של המילה.

לאחרונה ( ת.פ 1018/04 – שלום קריות) , נתן בית המשפט תוקף לעסקת טיעון בה נקבע כי נושא המשרה בתאגיד מזהם יאסר לתקופה של חצי שנה וכן חוייב לחתום על התחייבות בסך של 250,000 ₪ לא לעבור את אותה עבירה למשך 3 שנים. הנאשמים בתיק זה הורשעו בעבירות זיהום מים , חוק שמירת הניקיון וחוק רישוי עסקים.

במקרה נוסף בו הורשע נאשם בעבירות על חוק חומרים מסוכנים הושגה עסקת טיעון לפיה הנאשם ירצה עונש מאסר בפועל של חודשיים בגין עבירות אלה. סוכם , כי לאור העובדה שהנאשם כבר ריצה עונש מאסר בגין עבירות אחרות , ירוצו חודשיים אלה בחופף לעונש המאסר האחר. ( ת.פ 6579/01 שלום חיפה).

השאלה הנשאלת היא, האם ניתן לראות כי בית המשפט נוטה להחמיר עם עברייני סביבה? נראה, כי על פניו, אין המדובר במגמה להחמרה אלא במקרה בודד. יחד עם זאת, מקרה זה יכול להוות סימן לבאות וכן איתות לעברייני הסביבה, במקרים בהם האשמים הינן נושאי משרה שכן לצד הזיהום והתועלת הכלכלית הטמונה באי טיפול בו לחברה, קיים סיכון (משמעותי!?) של ריצוי מאסר בפועל.רמת גן: רח´ החילזון 12, (בית הקריסטל)
טל´: 03-6127446, פקס: 03-6127449
חיפה: שדרות המגינים 58
טל´: 04-8526693 פקס: 04-8555976
שאלות לגבי המאמר ניתן להעביר למייל:

eli-doron@taxlawyers.co.il
מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י אלי דורון, עו"ד- ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) dtlaw@taxlawlers.co.il שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  עסקים למכירה | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון | מטבחי יוקרה | חבל זגוריה | זמן טיסה |  הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2015 - 2006  clickgoseo@gmail.com מנוע חיפוש מאמרים ארטיקל, כבר בן 8 שנים!