חיפוש מאמרים

12345 מאמרים - מנוע לחיפוש מאמרים - פרסום מאמרים חינם

חפש מאמרים המתחילים באות:    א  ב  ג  ד  ה  ו  ז  ח  ט  י  כ  ל  מ  נ  ס  ע  פ  צ  ק  ר  ש  ת 

    עמוד הבית
»   הוסף מאמר חינם!
»   קישורי מידע
»   הוסף למועדפים
»   הפוך לדף הבית
»   צור קשר
»   פרסום באתר
»   מאמר מעניין בנושא:
הכנה ללידה - ביקור בחדר לידה

    קישורי טקסט (לפרטים)
גרפולוגיה - מיון עובדים
קישור טקסט ממומן | לפרסום -לחץ כאן
עד 15% הנחה על השכרת רכב בחו"ל, מהחברות הגדולות בעולם, לחצו ל Rentingcar

הזמנת מלונות ביעדים האטרקטיבים ביותר ללא עמלות הזמנה!
מאמרים נוספים: גשטאלט גשטלט פסיכולוגיה ייעוץ

נושא המאמר: גשטאלט - על קצה המזלג
מאת: רונית נשר   שמור מאמר למועדפים

גשטאלט על קצה המזלג – רונית נשר תרפיית הגשטלט פותחה על ידי ד"ר פריץ פרלס. משמעות המילה גשטלט בשפה הגרמנית : "תבנית". אחד הרעיונות המשמעותיים בגשטאלט הוא שאנו בנויים מהמון תבניות, אותן אספנו במהלך חיינו. חוויות, זכרונות, פרשנויות שלנו על חוויות עבר, אפילו דעות של אחרים נכנסו לתוך התבניות שלנו. השאלה היא האם התבניות האלו עדיין משרתות אותנו? האם נכון לי להתנהל היום, בגיל 30 / 50 /70 מתוך תבנית אותה יצרתי בגיל 8 או 25? רובנו מתנהלים עדיין על ידי דפוסים ותבניות שנוצרו אצלנו כבר לפני שנים - מתוך חיקוי ולמידה של הורינו, האחים שלנו, ושל הסביבה. אבל זה דומה לכך שנרכוש מפת דרכים משנת 1950 וננסה לנווט את דרכנו באמצעותה - היום, בשנות האלפיים. זה הרי לא ממש יעבוד. זה ייתן לנו כיוון כללי, אך לא יהיה דיוק בהגעה אל היעד, ומאד ייתכן שנתברבר לנו בדרך... פסיכולוגיית הגשטלט הינה זווית ראייה חדשה על חיינו, השקפת חיים ושיטת טיפול. זוהי גישה הוליסטית המשלבת התבוננות על הגוף והנפש, ומתייחסת לסך כל התנהגויות האדם כאל משהו שיוצר שלמות אחת. בגשטאלט איננו עוסקים ב"למה" – אלא ב"איך"? דוגמא לשאלת גשטאלט – אני לא אשאל מטופל- למה אתה שוב ושוב נכנס למערכות יחסים רעועות וחסרות מחויבות? אלא- האם התנהלות זו משרתת אותך? האם היא לטובתך? האם זה עובד עבורך? איך אתה יכול לשנות עכשיו, אפילו טיפ-טיפה, את דפוס ההתנהגות שלך? (דגש על איך ועל עכשיו, החל מרגע זה, כי השינוי הרי יכול להתחיל כבר מהמחשבה). בגשטאלט איננו מתבוננים רק על הקושי, או נכנסים, מתעמקים ומתחפרים בו... השאלה הנהוגה להישאל היא: איפה הכי קל לך להתחיל? מאיזה מקום אתה מרגיש הכי בטוח לשנות? נהוג לאמר כי בגשטאלט אנו נכנסים במקום בו הדלת פתוחה. תרפיית הגשטאלט עוסקת בעיקר בפנומנולוגיה - היא מדגישה את החוויה הסובייקטיבית של היחיד, ותהליך צמיחתו, תוך יחסי גומלין מתמידים עם הסביבה. העבודה בגשטאלט היא בעיקר חווייתית התנסותית, ומדגישה את ה"כאן ועכשיו". הזמן הוא נושא חשוב ומרכזי בשיטת בגשטלט ועיקר ההתייחסות היא להווה. כלומר- מה נוכח בחיי כעת? למה אני מודע כרגע כשאני חושב על...? העבר חשוב, אך לצורך ההווה והעתיד. אין כוונה להשאר ולהתקע בזכרונות עבר, הרעיון הוא להמשיך הלאה, דרך עבודה ותשומת לב לעבר אך מבלי להתקע שם. הטיפול בשיטת הגשטלט מתייחס לכל מה שקורה ב"כאן ועכשיו" בחדר הטיפול: תחושות פיזיות, מחשבות, רגשות, מצב רוח, זכרון שעולה לפתע כאילו משום מקום, עבודה עם חלומות וסימבולים ועוד... הטיפול משלב לעיתים גם עבודה בתנועה, דמיון מודרך, סימולציה, ואימפרוביזציה. הגשטלט מתמקד במהות האדם ובדרך בה חוויות העבר וההתנסויות שצבר בחיים מוצאים את ביטויים בהתנהגותו בהווה. נושאים מרכזיים נוספים בגשטאלט הם: השלם הוא יותר מסכום חלקיו. עניינים לא גמורים ועניינים לא מותחלים – הנטייה הטבעית של כל אדם היא לנסות לסגור כמה שיותר עניינים לא גמורים מהעבר, כדי להתנהל בחופשיות בהווה. אם אני מקדישה 50% מהאנרגייה שלי ומתשומת הלב שלי לעבר, ולעניינים לא גמורים מהעבר (כעס לא פתור, קנאה שנשארה חיה עוד מתקופת התיכון וכו') – אז כמה אנרגייה תשאר לי לחיי ב"כאן ועכשיו"? אני מוצאת את הגשטאלט ככלי מאד יעיל, מאד יצירתי, ותגובות המטופלים אל הגשטאלט נפלאות. רונית נשר www.ronit nesher.com

www.ronitnesher.com


מאמר זה נוסף לאתר "ארטיקל" מאמרים ע"י רונית נשר שאישר שהוא הכותב של מאמר זה ושהקישור בסיום המאמר הוא לאתר האינטרנט שבבעלותו, מפרסם מאמר זה אישר בפרסומו מאמר זה הסכמה לתנאי השימוש באתר "ארטיקל", וכמו כן אישר את העובדה ש"ארטיקל" אינם מציגים בתוך גוף המאמר "קרדיט", כפי שמצוי אולי באתרי מאמרים אחרים, מלבד קישור לאתר מפרסם המאמר (בהרשמה אין שדה לרישום קרדיט לכותב). מפרסם מאמר זה אישר שמאמר זה מפורסם אולי גם באתרי מאמרים אחרים בחלקו או בשלמותו, והוא מאשר שמאמר זה נוסף על ידו לאתר "ארטיקל".

צוות "ארטיקל" מצהיר בזאת שאינו לוקח או מפרסם מאמרים ביוזמתו וללא אישור של כותב המאמר בהווה ובעתיד, מאמרים שפורסמו בעבר בתקופת הרצת האתר הראשונית ונמצאו פגומים כתוצאה מטעות ותום לב, הוסרו לחלוטין מכל מאגרי המידע של אתר "ארטיקל", ולצוות "ארטיקל" אישורים בכתב על כך שנושא זה טופל ונסגר.

הערה זו כתובה בלשון זכר לצורך בהירות בקריאות, אך מתייחסת לנשים וגברים כאחד, אם מצאת טעות או שימוש לרעה במאמר זה למרות הכתוב לעי"ל אנא צור קשר עם מערכת "ארטיקל" בפקס 03-6203887.

בכדי להגיע לאתר מאמרים ארטיקל דרך מנועי החיפוש, רישמו : מאמרים על , מאמרים בנושא, מאמר על, מאמר בנושא, מאמרים אקדמיים, ואת התחום בו אתם זקוקים למידע.

 

 

 


 

 להשכיר רכב

 הזמנת מלון בחו"ל

 הזמנת מלון בישראל

 אתר איי יוון

 מדריך איטליה

 מלונות בניו יורק

 מדריך לאס וגאס

 המלצות על נופש

 המלצות על פריז

נדל"ן ביוון


 
 
 

 

איי יוון | אתונה |  ליסבון  | גרפולוגיה משפטית | כרתים | איטליה | הזמנת מלון |  חבל זגוריה | הזמנת טיסה | השכרת רכב בחו"ל

 

 

 

 

 

ארטיקל מאמרים 2024 - 2006  [email protected]